• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 20.7.2024Meniny má Ilja, Eliáš
21°Bratislava

Tehotenstvo vo vzťahu. Na toto sa pripravte!

  • 19:00 05.08.2014
  • BRATISLAVA
Tehotenstvo vo vzťahu. Na toto sa pripravte!

Tehotenstvo každej ženy prebieha odlišne. Niektoré ženy chcú sex nonstop, iné vôbec. Niektoré majú zvláštne chute, u iných sa nič nezmení. Nálady a potreby kolíšu a muži sú zúfalí.

Priberiete. Áno, aj vy!

Nad chúťkami nemožných kombinácii jedla vašej tehotnej partnerky sa nepozastavujte. Hormóny s ňou mávajú ešte viac ako pri bežnej menštruácii, a tak sa nedivte, ak si práve otvorila kyslé uhorky a zajedá ich keksíkmi. Pripraviť by ste sa však mali na to, že s jej váhou ľahko stúpne aj tá vaša. V spoločnej domácnosti sa budete musieť dobrovoľne či nedobrovoľne podieľať na jej chúťkach aj vy. Sladkostiam i slaným pochúťkam v miske pred vami sa predsa ťažko odoláva a ten plech koláčikov od svokry tak úžasne rozvoniava.

Sex a prsia

Určite ste natešení s narastajúcich rozmerov jej predností. Môžete byť avšak jedným z párov, pre ktoré sa to pohľadom aj končí. Tehotné ženy väčšinou neznesú dotyky na prsiach. Čo sa samotného sexu týka, myšlienku toho, že vyrušujete bábätko v brušku jej len veľmi ťažko vyhovoríte. Radšej sa o to ani nepokúšajte a nechajte ju, aby začala sama, keď na to dostane chuť. Iné ženy milujú sex ešte oveľa viac ako predtým a počas tehotenstva budete jej apetítom prekvapený. Iným kolíšu nálady aj v tomto smere. Jednu noc neznesie ani dotyk a druhú vás už bude chcieť cítiť všade.

Nahradí vás vankúšom!

Budete potrebovať naozaj veľkú posteľ, aby sa na nej našlo miesto aj pre vás. Dôvodom nebude to, že vaša partnerka sa rozrastie do väčších rozmerov aj na bokoch. Jednoducho vás nahradí vankúšom, no je to pre ich dobro. Aby sa tehotným budúcim mamičkám pohodlne spalo, väčšinou im k tomu pomáha veľký dlhý vankúš, ktorý si dajú medzi nohy a pritúlia sa k nemu. Hádam len nechcete žiarliť na vankúše! Horšie je, ak tú veľkú posteľ nemáte a vám nezostane nič iné, ako spať na gauči.

Gúľajúca sa lenivosť

Telo ženy rastie, je v neustálom napätí a vo vyššom štádiu tehotenstva sa im prirodzene aj ťažšie dýcha. Nemôžete sa im však čudovať ak prídu domov a jediné, po čom budú túžiť je televízia alebo kniha, gauč a teplá deka. Únava prichádza aj o druhej poobede a je to úplne prirodzené. Naozaj by ste sa nechceli vžiť do ich nepohodlia.

Neargumentujte!

Všetky vaše námietky budú zbytočné! Neskúšajte ju poučovať, odporovať jej a už úplne sa vyhnite akýmkoľvek výčitkám, ak nechcete mať na tanieri slzy z hysterického záchvatu plaču. So všetkým prídete úplne zbytočne. Práve ona má ten tromf plne v rukách a pri každom útoku ho na vás vytasí. Nesie pod srdcom vaše spoločné dieťatko, pomaly sa začína podobať na melón a len vy vidíte aká je nádherná. S jej náladovosťou je jednoducho v plnom práve.

Najlepšie čo môžete urobiť: Opora, cit a spoločnosť!

Tehotenstvo vašu partnerku doslova vyžmýka, a to nie fyzicky, ale aj emocionálne a psychicky. Hlavne nestrácajte zmysel pre humor a zároveň neprestávajte byť úprimný. Ak neviete, čo žena potrebuje, keď jej hormónmi kolíšu nálady, opýtajte sa jej. Buďte jej oporou! Napriek všetkému je tehotenstvo jedným z najkrajších období a zázrakov ľudského života.

Zdroj: Info.sk, huffingtonpost.com, zahr., Foto: SXC
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Suché pery sú príznakom deficitu vitamínov: Tieto živiny si musíte doplniť

Suché pery sú príznakom deficitu vitamínov: Tieto živiny si musíte doplniť

DNES - 19:37Zdravie

Ak vás trápia suché pery aj v teplejších mesiacoch, na vine môže byť nedostatok dôležitých vitamínov a minerálov.

Toto by ste nikdy nemali robiť na pláži, môže vám ísť o život

Toto by ste nikdy nemali robiť na pláži, môže vám ísť o život

20:05 17.07.2024Zdravie

Bežná plážová aktivita môže byť pre vašu rodinu smrteľná.

Pozor na červené bodky na koži, takto sa z nich môže stať rakovina

Pozor na červené bodky na koži, takto sa z nich môže stať rakovina

21:34 14.07.2024Zdravie

Video zachytáva rozvoj rakoviny kože.

Lekárka: Toto často pozorujem u ľudí, ktorí neskôr ochorejú na rakovinu

Lekárka: Toto často pozorujem u ľudí, ktorí neskôr ochorejú na rakovinu

19:38 11.07.2024Zdravie

Špecialistka prezradila, čo spája väčšinu onkologických pacientov ešte predtým, ako si vypočujú hrozivú diagnózu.

Obľúbené ovocie zintenzívňuje účinok viacerých druhov liekov: Nie sú medzi nimi aj vaše?

Obľúbené ovocie zintenzívňuje účinok viacerých druhov liekov: Nie sú medzi nimi aj vaše?

6:55 10.07.2024Zdravie

Pacienti, ktorí užívajú vybrané druhy liekov, by si mali dať pozor na konzumáciu tohto ovocia. Môže totiž výrazne zintenzívniť ich účinok.