• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 25.2.2024Meniny má Frederik(a)
Bratislava

Ako schudnúť do plaviek? Poznáme účinné tipy

  • 18:00 30.05.2014
  • BRATISLAVA
Ako schudnúť do plaviek? Poznáme účinné tipy

Leto sa nezadržateľne blíži a vaše predsavzatia nového „JA“ sa stále nepribližujú dokonalosti? Nezúfajte a namiesto nekonečného odhodlávania niečo pre seba urobiť sa vrhnite rovno na vec s našimi zaručene fungujúcimi radami!

Pohyb náš každodenný

Nie, nevyhnete sa mu! Cvičenie v kombinácii so zdravou plnohodnotne vyváženou stravou by sa popri túžbe po lepšom tele mali stať alfou a omegou každého dňa. Pohybové aktivity by ste pritom mali striedať a nezamerať sa iba výlučne na kardio či len na anaeróbne cviky. Trénujte intenzívne a na každý deň si naplánujte druh pohybu, akému sa budete venovať. V lete máte predsa možností oveľa viac ako v zime. Pri posilňovaní svalstva sa zamerajte na správnu techniku a pri akomkoľvek športe nezabudnite na dôležité dýchanie. Najúčinnejšie cvičenie zamerané na spaľovanie kalórií je hneď ráno na lačný žalúdok.

Video: Tabata. Dokonalé telo a kondícia za 4 minúty!

Dámy, ak ste si stále nenašli niečo čo by vás začalo baviť, vyskúšajte pilates. Pár týždňov poctivého cvičenia, kde sa navyše naučíte správnemu držaniu tela, dokáže narobiť divy.  Spevníte si svalstvo posilňovaním s vlastnou váhou tela a urobíte službu aj vašej chrbtici. Ani si to neuvedomíte a budete chodiť vystretejšie.

Bez vody ani na krok

Ak vám chýba dostatok tekutín, váš výkon a potenciál spaľovania tukov rapídne klesá. Znižuje sa tak i účinnosť vášho tréningu. Ak ste sa už pustili do cvičenia, myslite na to, že pitie čistej vody je základ, ktorý musíte dodržiavať, aby ste mohli ďalej stavať na vypracovanom tele. Zabúdate na ňu počas dňa? Zvyknite si nosiť fľašku s vodou kamkoľvek idete. Americké štúdie navyše tvrdia, že čím studenšiu vodu pijete, tým viac kalórií spálite, nakoľko váš organizmus vydáva na sebazahriatie viac energie. Bez ohľadu na teplotu, v lete by mal človek vypiť tri až štyri litre tekutín denne.

Čítajte: Nemôžete schudnúť? Chýbajú vám vitamíny!

Pri chudnutí je tiež veľmi účinné pitie teplej vody nalačno, pridajte šťavu z vytlačeného citrónu, prípadne lyžičku jablčného octu a budete sa radovať z úbytku váhy a naštartovaného metabolizmu hneď z rána.

Na alkohol zabudnite!

Nie sú tekutiny ako tekutiny. Ak chcete vidieť výsledky, mali by ste sa rozhodne vyhnúť sladeným nápojom a alkohol by sa mal stať absolútnym tabu, a to pre vysoký obsah cukru, schopnosť dehydrovať a spomaľovať metabolizmus. Ak si chcete dopriať pohár vínka počas krásneho večera, nezabudnite ho zapiť čistou vodou.

Úprava stravy

Správna a výživná strava predstavuje až 80% úspechu. Zaraďte do vášho jedálnička veľa surovej zeleniny, bielkovín v podobe kuracieho mäsa či strukovín a nezabúdajte ani na dostatok vlákniny, ktorá je pri chudnutí veľmi dôležitá. Získate ju napríklad z celozrnného pečiva, pohánky, cíceru, orechov, jabĺk, hrušiek, ovsených vločiek či z tmavej ryže. Zmenšite tiež veľkosť porcií a jedzte pravidelne päťkrát denne.  

Vyhnite sa jednoduchým sacharidom!

V preklade cukrom, z ktorých väčšina je produkovaná na báze konzervačných látok a extra dávky sodíka.  Výsledkom je nepríjemný pocit nafúknutia a zadržiavanie vody v tele. Patrí sem biele pečivo, cestoviny, keksíky, krekry a podobné žalúdok zaťažujúce potraviny s nulovou výživovou hodnotou.

Sladkosti a ich obsah cukru a tuku vám hádam pripomínať nemusíme. O pár týždňov začína leto, takže len ich krásne odmietajte! Pre potrebnú energiu počas celého dňa siahnite po tabličke extra horkej čokolády a doobeda si doprajte jogurt s goji a ovocie. Stravu doplňte kofeínom v podobe kávy či zeleného čaju, ktorý je taktiež preslávený ako výborný krotiteľ tukov.

Čítajte: 10 možných dôvodov prečo stále nechudnete...

Zdroj: BD, Info.sk, womenshealthmag.com, zahr., Foto: SXC
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Toto jedlo je pre zuby horšie ako sladkosti

Toto jedlo je pre zuby horšie ako sladkosti

VČERA - 18:41Zdravie

Častá konzumácia tohto typu jedál zvyšuje riziko zubných kazov, upozorňuje dentálna hygienička.

Obľúbený vitamín zvyšuje riziko demencie, varujú vedci. Nachádza sa vo viacerých obilninách

Obľúbený vitamín zvyšuje riziko demencie, varujú vedci. Nachádza sa vo viacerých obilninách

7:36 22.02.2024Zdravie

Štúdia spojila užívanie vitamínu s vyšším riziko demencie.

Kyslá kapusta obsahuje viacero látok prospešných pre zdravie človeka

Kyslá kapusta obsahuje viacero látok prospešných pre zdravie človeka

9:22 19.02.2024Zdravie

Kyslá kapusta obsahuje viacero vitamínov či minerálov prospešných pre zdravie človeka.

Smartfóny spôsobujú problémy aj u rodičov. Takto škodia svojim deťom

Smartfóny spôsobujú problémy aj u rodičov. Takto škodia svojim deťom

6:52 19.02.2024Zdravie

Rodičia, ktorí používajú smartfóny, môžu uškodiť svojim deťom v tínedžerskom veku.

Častý zlozvyk môže viesť k zápalu mozgu a Alzheimerovej chorobe

Častý zlozvyk môže viesť k zápalu mozgu a Alzheimerovej chorobe

21:18 18.02.2024Zdravie

Podľa lekárov môže nechutný zlozvyk spôsobiť skorý nástup demencie.