Raňajšia očista tela citrónovou vodou

Skúste vymeniť rannú šálku kávy za pohár teplej vody s citrónom. Tento ranný rituál odporúča ja Ann Louise Gittleman, známa odborníčka na výživu.
Táto kombinácia vám pomôže vo viacerých smeroch, či už ide o chudnutie, udržanie hydratovaného tela, zlepšenie trávenia alebo zvýšenie príjmu vitamínu C.
Odborníčka na výživu radí kombinovať šťavu z polovice citróna s jednou šálkou horúcej (niekomu vyhovuje menej horúca) vody. Vodu je potrebné prevariť, aby sa upravila jej detoxikačná schopnosť. Nemala by byť vriaca.
Ak nemáte poruke čerstvé citróny, môžete ich nahradiť jednou lyžicou citrónovej šťavy - uistite sa však, že ide o 100 percentnú ozajstnú citrónovú šťavu. Tento nápoj môžete ešte "vylepšiť" štipkou škorice alebo mletého zázvoru.
Čítajte: 15 tipov, ako použiť citróny
Ak si robíte zásobu citrónov, tak si ich môžete kľudne nakúpiť dopredu aj na týždeň. Citróny totiž vydržia pri izbovej teplote až 10 dní. Prípadne si môžete šťavu z citróna dať do zásobníka na ľadové kocky a každé ráno už budete mať nápoj takmer bez zdržania.
Zbavuje tela jedovatých látok
Pitie citrónovej vody stimuluje tráviaci systém, zlepšuje absorbovanie živín v tele. Akonáhle sa citrónová voda dostane do vášho tela, pomáha jemne preplachovať obličky a vaša pečeň sa dokáže rýchlo zbaviť toxínov. Zároveň to pomáha nášmu lymfatickému systému.
Voda navyše pomáha nášmu telu ostať hydratované. Keď je človek dehydrovaný, ukladá si telo viac tuku. Vtedy sa aj brzdí schopnosť pečene pri spaľovaní tukov. Voda však má aj za účinok potláčanie chuti do jedla. Pri dehydratácii môžeme cítiť skôr hlad ako smäd.
Čítajte: Päť jednoduchých tipov na očistu tela
Citróny pomáhajú znižovať celulitídu, pretože stimulujú prekrvenie pokožky a pomáhajú nášmu telu zbavovať sa odpadu. Šťava z citrónov obsahuje vysoké množstvo vitamínu C. Jeden citrón obsahuje v priemere 30,7 mg vitamínu C. Podľa amerického ministerstva poľnohospodárstva je odporúčaná denná dávka pre ženy 75 mg a pre mužov 90 mg vitamínu C.

Pozor na tento druh orechov, má prekvapivé spojenie s rakovinou
Zdravé super jedlo vám môže v skutočnosti škodiť.

Bežná súčasť spálne spôsobuje poškodenie mozgu počas spánku
Vedci varujú, že mimoriadne ohrozené sú malé deti.

Kontroverzný výskum z Talianska: Naozaj je kuracie mäso rizikové?
Hoci sa kuracie mäso považuje za zdravšiu alternatívu červeného mäsa, podľa vedcov to s jeho konzumáciou netreba preháňať.

Tieto zdravé jedlá škodia zubom
Celkovému zdraviu síce neuškodia, no zubári vás za ne nepochvália.

Máte dostatok hlbokého spánku? Toto sa deje s mozgom pri jeho deficite
Menej hlbokého spánku môže znamenať väčšie riziko vážneho ochorenia.