Tieto triky s telom zmenia váš život k lepšiemu

Poznáte tieto triky?
Studená voda pomôže potlačiť zívanie
V niektorých situáciách sa zívať rozhodne nevyplatí, ak nechcete vyzerať znudene alebo drzo. Pokiaľ chcete zabrániť opakovanému zívaniu, odporúčame vám pomaly vypiť pohár studenej vody.
Studená voda vám pomôže na chvíľu sa prebrať a potlačiť zívanie. Vyskúšať môžete aj zhlboka sa nadýchnuť nosom a pomaly vydychovať ústami.
Ceruzka v ústach vylepší náladu
Zlá nálada dokáže pokaziť celý deň. Stačí jeden úsmev a deň by sa mohol vyvíjať úplne inak. Ak sa ale nedokážete usmiať nasilu, skúste si do kútikov úst vložiť ceruzku alebo pero. (Áno, ide presne o ten zlozvyk obhrýzania ceruzky, za ktorý vás karhali učitelia a rodičia.)
Čítajte: Čo robí hudba s našim telom a zdravím?
Takto zapojíte rovnaké svaly na tvári, aké sú potrebné na úsmev. A práve tie vyšlú mozgu signál, ktorý vypustí dávku dopamínu a serotonínu, čím sa vám nálada skutočne vylepší.
Spánok na ľavom boku zabráni páleniu záhy
Ak pravidelne zažívate pálenie záhy, vyskúšajte spať na ľavej strane. Tak bude žalúdok umiestnený nižšie ako pažerák a zabránite presúvaniu žalúdočnej kyseliny.
Čítajte: Sedem dôvodov, prečo spať viac na ľavom boku
Pozor pritom na spánok na pravom boku. Takto si môžete privodiť pálenie záhy aj vtedy, ak ho nezažívate pravidelne.
Akupresúrou proti nevoľnosti
Pokiaľ trpíte kinetózou alebo vás často potrápi nevoľnosť, vyskúšajte aktivovať jeden bod na ľavej ruke. Od zápästia odmerajte vzdialenosť troch palcov a zamerajte sa na bod na predlaktí v strede ruky. Ten si masírujte niekoľko minút, pokiaľ nevoľnosť neprejde.
Poškrabte si ucho a prestane vás štekliť v krku
Poznáte ten pocit, keď vás bez príčiny začne niečo štekliť v krku? Tento pocit tam často pretrváva aj po tom, ako sa napijeme alebo niečo zjeme, aby sme sa ho zbavili. A keďže vnútro hrdla si poškriabať nemôžeme, tento pocit nás môže potrápiť poriadne dlho. Našťastie existuje pomerne jednoduché riešenie.
Stačí, ak si poškrabete zadnú stranu ucha. Tak sa vytvorí reflex, ktorý donúti niektoré svaly v krku stiahnuť sa a pocit šteklenia zmizne.
Upravte si biorytmus podľa jedál
Ľudia, ktorí často cestujú, môžu mať problémy s biorytmom a tým pádom aj so spánkom a vstávaním. Pokiaľ patríte do tejto skupiny, vyskúšajte biorytmus upraviť pomocou jedla.
Pravidelné stravovanie v určitých hodinách počas dňa vysiela signál do mozgu, konkrétne do hypothalama, ktoré je zodpovedné za vnímanie toho, či sme ospalí alebo čulí.
Čítajte: Čo sa stane s našim telom, keď prestaneme jesť?
Ak sa chystáte na cestu do iného časového pásma, upravte a dodržiavajte stravovacie návyky aspoň dva až tri dni pred odchodom. Telo si potom lepšie poradí s tzv. jet lagom.
Poznáte nejaké triky s telom, ktoré zaberajú? Podeľte sa o ne s nami v komentári pod článkom.

Pozor na alkohol v teplom počasí. Jeho účinok je iný ako v zime
Vyššie teploty a dlhšie dni ovplyvňujú aj spôsob, akým telo spracúva skonzumovaný alkohol.

Farmaceutka varuje: Tento bežný liek môže zvyšovať riziko demencie
Bežný liek na alergiu môže zvyšovať riziko vážneho ochorenia.

Štúdia šokovala: Takto reálne vplýva kanabis na rakovinu
Výskumníci sa pozreli na účinky marihuany na rozvoj rakoviny hrubého čreva.

Priznanie lekára: Pri tomto vitamíne som sa mýlil, odhalili to krvné testy
Napriek zdravej strave mal lekár vážny deficit a vyzval ostatných, aby si nechali urobiť testy na hladinu tohto vitamínu.

Prečo vakcíny fungujú najlepšie pri aplikovaní do tej istej ruky?
Očkovanie a aplikovanie posilňujúcich dávok do tej istej ruky má svoje výhody.