• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 26.1.2020Meniny má Tamara
-1°Bratislava

V Mladej Boleslavi uviedli do prevádzky úspornú linku

  • 16:34 15.02.2013
  • BRATISLAVA
V Mladej Boleslavi uviedli do prevádzky úspornú linku

V hlavnom výrobnom závode spoločnosti ŠKODA v Mladej Boleslavi dnes bola do prevádzky uvedená mimoriadne ekologická a efektívna servomechanická lisovacia linka. Toto zariadenie, ktoré kombinuje vysokú efektivitu so šetrnosťou k životnému prostrediu, je jedným z najmodernejších svojho druhu v strednej Európe. Investícia vo výške 66 miliónov eur je súčasťou stratégie trvalo udržateľného rozvoja Green Future. Jeden z pilierov tejto stratégie sa nazýva Green Factory a v rámci neho sú vyvíjané riešenia, ktoré umožňujú zvyšovať ekologickosť výroby v spoločnosti ŠKODA.

V rámci celokoncernovej stratégie vzťahu k životnému prostrediu plánuje ŠKODA do roku 2018 zabezpečiť, aby bola výroba o 25 % šetrnejšia k životnému prostrediu. V rámci stratégie Green Future je na strane výroby zameraná pozornosť predovšetkým na zníženie spotreby energie a vody, väčší podiel recyklácie a nižšie emisie CO2 a ďalších plynov.

Nová lisovacia linka PXL je najnovším krokom spoločnosti ŠKODA na ceste k dosiahnutiu ekologických cieľov pre rok 2018. Servomechanická lisovacia linka pracuje vďaka rekuperácii a akumulácii energie až o 15 % úspornejšie, zároveň je rýchlejšia a presnejšia než porovnateľné staršie linky.

„Za účelom ďalšieho zníženia spotreby energie vo výrobe vsádzame na technológie s čo možno najvyššou energetickou efektivitou,“ hovorí Michael Oeljeklaus, člen predstavenstva spoločnosti za oblasť výroby a logistiky. „Naša nová a efektívna servomechanická lisovacia linka je toho dôkazom. Energiu uvoľnenú pri lisovaní veľkých dielov teraz linka PXL akumuluje a znovu využíva. V trvalej prevádzke sa tak v porovnaní s bežnými lisovacími linkami ušetrí až 15 % energie.“

Nová linka sa v porovnaní s bežnými lisovacími linkami vyznačuje niekoľkými inováciami. Najdôležitejšou z nich je použitie necentrálne pracujúcich servomotorov. Tam, kde predtým celú linku poháňal jeden veľký motor, pracuje dnes celkovo 14 podstatne efektívnejších servomotorov. To umožňuje mimoriadne flexibilné prispôsobenie jednotlivých procesov linky PXL.Tiež obsluha novej linky sa zjednodušila. Čas pre výmenu náradia sa skrátil z pôvodných 14 minút na iba 3 minúty. Manipuláciu s formami, ktoré vážia až 60 ton, zabezpečuje moderný automatizovaný žeriavový systém. Jednoduchšia je tiež údržba novej servomechanickej lisovacej linky, pretože chýbajú obvyklé komponenty, ako sú zotrvačník a modul spojka-brzda.

Nová servomechanická lisovacia linka PXL bola inštalovaná v hale M12 hlavného výrobného závodu spoločnosti ŠKODA v Mladej Boleslavi. Celková investícia predstavuje 66 miliónov eur. Investícia do nového lisu je súčasťou firemnej stratégie trvalo udržateľného rozvoja Green Future. V strede pozornosti programu Green Future sú popri šetrnom nakladaní so zdrojmi vo výrobe (Green Factory) tiež efektívne vozidlá značky (Green Product) a ekologický predaj a servis (Green Retail).
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WBN/PR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Akustické turné Davida Kollera sa vypredáva - hosťom bude Darkness Positive!

Akustické turné Davida Kollera sa vypredáva - hosťom bude Darkness Positive!

8:09 28.11.2019Tlačové správy

Frontman legendárnej skupiny LUCIE zahrá v decembri 7 špeciálnych akustických koncertov.

World of Tanks Encore RT Demo aplikácia predstavuje technológiu Ray-tracing

World of Tanks Encore RT Demo aplikácia predstavuje technológiu Ray-tracing

13:14 16.10.2019Tlačové správy

Technológia vyvinutá spoločnosťami Wargaming a Intel zlepšuje vizuálnu stránku World of Tanks na akomkoľvek počítači podporujúcim DirectX 11 a vyšší.

Skunk Anansie bude mať na bratislavskom koncerte ako predskokana kapelu The Youniverse!

Skunk Anansie bude mať na bratislavskom koncerte ako predskokana kapelu The Youniverse!

14:04 19.07.2019Tlačové správy

Leto odštartujú hudobní fajnšmekri v Bratislave naozaj veľkolepo.

Hra World of Tanks Blitz oslavuje 5. výročie

Hra World of Tanks Blitz oslavuje 5. výročie

22:02 19.06.2019Tlačové správy

Hru si stiahlo viac ako 120 miliónov ľudí na celom svete. Pripojte sa k oslavám od 19. júna do 26. júna a získajte veľa darčekov.

Wargaming vydáva novú hru: World of Warships Legends

Wargaming vydáva novú hru: World of Warships Legends

15:50 16.04.2019Tlačové správy

Hra World of Warships: Legends je k dispozícii na stiahnutie zadarmo na PlayStation®4 a Xbox One vo verzii early access.