• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 11.8.2020Meniny má Zuzana
19°Bratislava

V Mladej Boleslavi uviedli do prevádzky úspornú linku

  • 16:34 15.02.2013
  • BRATISLAVA
V Mladej Boleslavi uviedli do prevádzky úspornú linku

V hlavnom výrobnom závode spoločnosti ŠKODA v Mladej Boleslavi dnes bola do prevádzky uvedená mimoriadne ekologická a efektívna servomechanická lisovacia linka. Toto zariadenie, ktoré kombinuje vysokú efektivitu so šetrnosťou k životnému prostrediu, je jedným z najmodernejších svojho druhu v strednej Európe. Investícia vo výške 66 miliónov eur je súčasťou stratégie trvalo udržateľného rozvoja Green Future. Jeden z pilierov tejto stratégie sa nazýva Green Factory a v rámci neho sú vyvíjané riešenia, ktoré umožňujú zvyšovať ekologickosť výroby v spoločnosti ŠKODA.

V rámci celokoncernovej stratégie vzťahu k životnému prostrediu plánuje ŠKODA do roku 2018 zabezpečiť, aby bola výroba o 25 % šetrnejšia k životnému prostrediu. V rámci stratégie Green Future je na strane výroby zameraná pozornosť predovšetkým na zníženie spotreby energie a vody, väčší podiel recyklácie a nižšie emisie CO2 a ďalších plynov.

Nová lisovacia linka PXL je najnovším krokom spoločnosti ŠKODA na ceste k dosiahnutiu ekologických cieľov pre rok 2018. Servomechanická lisovacia linka pracuje vďaka rekuperácii a akumulácii energie až o 15 % úspornejšie, zároveň je rýchlejšia a presnejšia než porovnateľné staršie linky.

„Za účelom ďalšieho zníženia spotreby energie vo výrobe vsádzame na technológie s čo možno najvyššou energetickou efektivitou,“ hovorí Michael Oeljeklaus, člen predstavenstva spoločnosti za oblasť výroby a logistiky. „Naša nová a efektívna servomechanická lisovacia linka je toho dôkazom. Energiu uvoľnenú pri lisovaní veľkých dielov teraz linka PXL akumuluje a znovu využíva. V trvalej prevádzke sa tak v porovnaní s bežnými lisovacími linkami ušetrí až 15 % energie.“

Nová linka sa v porovnaní s bežnými lisovacími linkami vyznačuje niekoľkými inováciami. Najdôležitejšou z nich je použitie necentrálne pracujúcich servomotorov. Tam, kde predtým celú linku poháňal jeden veľký motor, pracuje dnes celkovo 14 podstatne efektívnejších servomotorov. To umožňuje mimoriadne flexibilné prispôsobenie jednotlivých procesov linky PXL.Tiež obsluha novej linky sa zjednodušila. Čas pre výmenu náradia sa skrátil z pôvodných 14 minút na iba 3 minúty. Manipuláciu s formami, ktoré vážia až 60 ton, zabezpečuje moderný automatizovaný žeriavový systém. Jednoduchšia je tiež údržba novej servomechanickej lisovacej linky, pretože chýbajú obvyklé komponenty, ako sú zotrvačník a modul spojka-brzda.

Nová servomechanická lisovacia linka PXL bola inštalovaná v hale M12 hlavného výrobného závodu spoločnosti ŠKODA v Mladej Boleslavi. Celková investícia predstavuje 66 miliónov eur. Investícia do nového lisu je súčasťou firemnej stratégie trvalo udržateľného rozvoja Green Future. V strede pozornosti programu Green Future sú popri šetrnom nakladaní so zdrojmi vo výrobe (Green Factory) tiež efektívne vozidlá značky (Green Product) a ekologický predaj a servis (Green Retail).
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WBN/PR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
World of Tanks Console zahajuje 1. sezónu - SummerSlam!

World of Tanks Console zahajuje 1. sezónu - SummerSlam!

14:23 27.07.2020Tlačové správy

Wargaming a World of Tanks Console v spolupráci s WWE (World Wrestling Entertainment) oznamujú aktualizáciu 5.0 začatím 1. sezóny - World of Tanks: SummerSlam!

Pánske kraťasy na športové aktivity – ako nájsť tie najvhodnejšie?

Pánske kraťasy na športové aktivity – ako nájsť tie najvhodnejšie?

6:12 28.06.2020Tlačové správy

Nákup správnych šortiek na šport je v súčasnosti oveľa ťažší, ako kedysi, keď ešte nebolo k dispozícii toľko štýlov, materiálov a modelov na rôzne typy cvičenia.

World of Tanks Blitz oslavuje šieste výročie

World of Tanks Blitz oslavuje šieste výročie

13:06 18.06.2020Tlačové správy

World of Tanks Blitz získa nový vzhľad, viac tankov, špeciálny event a časovo obmedzený herný mód.

Judas Priest a Saxon zahrajú v Bratislave v náhradnom termíne!

Judas Priest a Saxon zahrajú v Bratislave v náhradnom termíne!

13:53 15.05.2020Tlačové správy

Na Slovensku naďalej pretrváva zákaz všetkých veľkých podujatí. Svetové kapely preto svoje koncerty rušia, alebo presúvajú na rok 2021.

Dano Heriban a Zuzana Norisová si užívajú v karanténe pyžamový deň

Dano Heriban a Zuzana Norisová si užívajú v karanténe pyžamový deň

13:26 14.05.2020Tlačové správy

Populárny slovenský herec, komik a hudobník uverejňuje nový videoklip ku skladbe “Pyžamový deň”. Jeho hudobný projekt Čosi úsmevné je nielen pre deti, ale na svoje si prídu aj rodičia.