• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 14.4.2024Meniny má Justína
12°Bratislava

Ako na efektívnu správu skladu: týmto chybám sa vyhnite

  • 12:30 02.02.2024
  • Bratislava
Ako na efektívnu správu skladu: týmto chybám sa vyhnite

Keď vám sklad nefunguje dobre, pripravujete sa o dosť veľa peňazí. V článku sa zameriame na typické situácie, kedy firmám peniaze unikajú, a pozrieme sa, ako sa dajú riešiť.

Neporiadok v zásobách

Nemáte prehľad o tovare na sklade. Síce približne viete, čo tam je, ale chýbajú vám presné čísla a možnosť ich analyzovať. Napríklad nedokážete presne vyhodnotiť, ktorý tovar vám najviac leží skladom a máte v ňom zbytočne viazané peniaze. Alebo sa stáva, že sa vám nejaký tovar minie a vy to zistíte príliš neskoro.

Evidencia je časovo náročná

Nemáte na skladové hospodárstvo žiadny program a evidenciu skladových zásob vediete v rôznych tabuľkách. Údaje prepisujete z jedného súboru do druhého a stáva sa aj to, že sa údaje líšia a vy neviete, ktoré sú správne.

Všetko to zaberá príliš veľa času a vy viete, že ak sa objem predaja zvýši, budete musieť zamestnať viac administratívnej posily.

Chyby pri vychystávaní tovaru

Máte veľa reklamácií, pretože sa skladníci občas pomýlia a zabalia nesprávny tovar. Zákazníci sú netrpezliví, píšu negatívne recenzie a náprava vás stojí veľa času aj peňazí.

Ste závislí od skúsených skladníkov

Obávate sa, že váš hlavný skladník ochorie, alebo odíde inam. Iba on má totiž celý sklad „v hlave“ a vie, kde čo je.

Ako sklad zefektívniť

Ak sa vyššie opísané situácie stávajú aj vo vašom sklade, zvážte zavedenie programu na správu skladu. V ňom máte skladové karty na jednom mieste a evidujete tam každý pohyb tovaru.

Veľkou výhodou je, že so softvérom môžete prepojiť PDA (prístroj, ktorý vyzerá ako malý tablet) alebo čítačky čiarových kódov. Výrazne tak zrýchlite vychystávanie objednávok a minimalizujete chybovosť.

Všetko môžete ľahko analyzovať – napríklad si vyfiltrujete najväčšie ležiaky. Ak sa nejaký tovar začne míňať, systém vás sám upozorní.

V skladovom programe vystavíte aj všetky potrebné doklady ako príjemky, výdajky a dodacie listy. Ak ešte len hľadáte vhodný softvér, vyskúšajte zadarmo Money S3. Je to účtovný program s prepracovaným skladovým modulom, ktorý vyrieši väčšinu vyššie popísaných situácií. V jednom systéme potom máte nielen sklad, ale aj účtovníctvo a mzdy. Money S3 môžete prepojiť s e-shopom – vďaka tomu sa na webe zobrazujú aktuálne skladové zásoby a objednávky padajú priamo do účtovníctva.

Zdroj: Info,sk/PR, Whitepress
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Kúpele doma? Odpoveďou je sprchový set

Kúpele doma? Odpoveďou je sprchový set

22:33 05.03.2024Tlačové správy

Práca s energiou ľudského tela nie je len ezoterickou špecialitou.

Správne fungovanie nervovej sústavy: Čo nepodceňovať?

Správne fungovanie nervovej sústavy: Čo nepodceňovať?

9:07 18.01.2024Tlačové správy

Nervová sústava je možno tou vôbec najdôležitejšou časťou nášho tela.

Aké typy kabeliek vám zaručene nesmú chýbať v šatníku?

Aké typy kabeliek vám zaručene nesmú chýbať v šatníku?

15:30 20.12.2023Tlačové správy

V dnešnej dobe nie je šatník kompletný bez niekoľkých štýlových kabeliek, ktoré nielen dopĺňajú váš outfit, ale tiež vám uľahčujú každodenný život.

Ako kúpiť perfektné gumáky pre deti? Pozrite si niekoľko užitočných tipov!

Ako kúpiť perfektné gumáky pre deti? Pozrite si niekoľko užitočných tipov!

16:19 19.12.2023Tlačové správy

Mláky, voda, blato – ktoré dieťa by tomu odolalo? Na bezstarostne strávené chvíle vonku aj počas nepriaznivého počasia sú nevyhnutnou výbavou gumáky.