Biatlon-SP: Zrušili oba masáky, glóbusy pre M. Fourcadea a Soukalovú

Obaja už v predstihu triumfovali aj v celkovom poradí SP.
V nedeľu sa mali ísť preteky s hromadným štartom mužov i žien. Štart ženskej disciplíny najskôr posunuli z plánovaného času 10.20 h na 14.45 h. Mužský "masák" mal odštartovať o 13.00 h. Jury zasadla o 12.30 h a oba preteky zrušila bez náhrady.
Silný vietor v Chanty-Mansijsku strhol v areáli reklamné transparenty i jeden zo stožiarov umelého osvetlenia na strelnici. Nikto sa nezranil, pričom organizátori požiadali všetkých športovcov a divákov, aby z bezpečnostných dôvodov opustili areál. "Vonku je to veľmi nebezpečné, všetky preteky sme zrušili," povedal riaditeľ podujatia Borut Nunar.
Znamená to, že malé glóbusy za túto disciplínu získali Francúz Martin Fourcade a Češka Gabriela Soukalová. Obaja už v predstihu triumfovali aj v celkovom poradí SP. Fourcade získal všetky štyri malé glóbusy teda aj za šprint, stíhačku a individuálne preteky a jednoznačne ovládol sezónu 2015/16. Soukalová si pripísala celkové prvenstvá aj v šprinte a stíhačke, v poradí individuálu obsadila bronzovú pozíciu.
Zo Slovákov sa v konečnom poradí SP najvyššie umiestnil Matej Kazár, ktorý obsadil 41. miesto. Medzi ženami bola najúspešnejšia Paulína Fialková na 36. priečke.
muži:
konečné poradie SP (po 25 pretekoch):
1. Martin Fourcade (Fr.) 1151 b, 2. Johannes Thingnes Bö (Nór.) 820, 3. Anton Šipulin (Rus.) 806, 4. Simon Schempp (Nem.) 769, 5. Simon Eder (Rak.) 714, 6. Tarjei Bö (Nór.) 708, ... 41. Matej KAZÁR 187, 64. Martin OTČENÁŠ 49, 78. HASILLA 21, 98. Miroslav MATIAŠKO (všetci SR) 6
konečné poradie pretekov s hromadným štartom (po 5 pretekoch):
1. M. Fourcade 242, 2. Quentin Fillon Maillet (Fr.) 162, 3. Šipulin 155, 4. J. T. Bö 154, 5. Jevgenij Garaničev 153, 6. Arnd Peiffer (Nem.) 146, ... 36. KAZÁR 31
konečné poradie SP (po 25 pretekoch):
1. Gabriela Soukalová (ČR) 1074 b, 2. Marie Dorinová Habertová (Fr.) 1028, 3. Dorothea Wiererová (Tal.) 944, 4. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) 892, 5. Franziska Hildebrandová (Nem.) 793, 6. Laura Dahlmeierová (Nem.) 786, ... 36. Paulína FIALKOVÁ 199, 43. Jana GEREKOVÁ 150, 94. Terézia POLIAKOVÁ 5, 99. Martina CHRAPÁNOVÁ (všetky SR) 2
konečné poradie pretekov s hromadným štartom (po 5 pretekoch):
1. Soukalová 241, 2. Dorinová Habertová 236, 3. Dahlmeierová 228, 4. Mäkäräinenová 179, 5. Hildebrandová 169, 6. Anais Bescondová (Fr.) 164, ... 33. P. FIALKOVÁ 39, 51. GEREKOVÁ 4

Slovenskí hokejisti zdolali v 2. zápase kvalifikácie Maďarsko
Slovenskí hokejisti uspeli vo svojom druhom zápase na finálovom kvalifikačnom turnaji o ZOH 2026.

Futbalový šampionát v roku 2025 sa uskutoční na Slovensku
Majstrovstvá Európy futbalistov 21 rokov sa v roku 2025 uskutočnia na Slovensku. Rozhodol o tom Výkonný výbor Európskej futbalovej únie na stredajšom zasadnutí vo švajčiarskom Nyone.

Vlhová viedla po 1. kole obr. slalomu: "Veľmi ťažké podmienky"
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa usadila na čele po 1. kole sobotného obrovského slalomu Svetového pohára.

Verstappen vybojoval na záver sezóny F1 v Abú Zabí 15. víťazstvo
Holandský pretekár Max Verstappen z tímu Red Bull zvíťazil na Veľkej cene Abú Zabí, záverečných 22. pretekoch sezóny F1.

Vlhová priznala, že po tomto momente uvažovala o konci kariéry
"Cítila som sa úplne prázdna,“ uviedla Vlhová pre Blick.