Utorok, 14.5.2024Meniny má Bonifác
22°Bratislava

• 23:15 15.09.2015
  • BRATISLAVA

Utorkovými ôsmimi zápasmi odštartovala skupinová fáza Ligy majstrov 2015/2016 a hneď sa zrodilo prekvapenie na úkor favorita. Hráči Manchestru United prehrali v Eindhovene s miestnym PSV 1:2 napriek náskoku.

Do vedenia poslal "červených diablov" v 41. minúte ešte donedávna hráč holandského klubu Memphis Depay, keď si pekne nabehol na prihrávku Daleyho Blinda.

V závere prvého dejstva vyrovnal Mexičan Héctor Moreno, ktorý v 24. minúte nešetrne poslal k zemi ľavého beka United Luka Shawa a pravdepodobne mu zlomil holennú aj lýtkovú hosť na pravej nohe. Po zmene strán zavŕšil obrat Luciano Narsingh.

V šlágri utorkového programu úradujúci taliansky majster a finalista LM z vlaňajšej sezóny Juventus Turín zvíťazil na ihrisku anglického vicešampióna Manchestru City 2:1. Domácich poslal do vedenia v 57. minúte vlastným gólom Giorgio Chiellini, o trinásť minút však upravil na 1:1 Mario Mandžukič a desať minút pred koncom strhol vedenie na stranu turínskeho tímu Álvaro Morata.

Ronaldo predviedol hetrik

Hráči FC Sevilla kopali v zápase s Borussiou Mönchengladbach v priebehu dvadsiatich minút tri pokutové kopy, dokázali z toho vyťažiť dva góly a celkové víťazstvo 3:0. Jediný gól z hry dal Jevgen Konopľanka v 84. minúte.

Dve penalty premenil aj Cristiano Ronaldo z Realu Madrid v súboji proti Šachtaru Doneck, "biely balet" vyhral nad oslabeným súperom 4:0, no prišiel o zraneného Garetha Bala. Ronaldo v zápase napokon dosiahol hetrik, skóre duelu otvoril v 30. minúte Karim Benzema.

Debut v hlavnej súťaži nevyšiel kazašskej Astane, ktorá prehrala v Lisabone s Benficou 0:2 po góloch Nicolása Gaitána a Konstantinosa Mitroglua z druhého polčasu.

Súhrn výsledkov utorkových zápasov 1. kola hlavnej fázy futbalovej Ligy majstrov 2015/2016:

A-skupina:

Paríž St. Germain (Fr.) - Malmö FF (Švéd.) 2:0 (1:0)
Góly: 4. Di María, 61. Cavani, ŽK: 66. Verratti, 71. David Luiz - 57. Adu, 64. Bengtsson, rozhodoval: Sergej Karasev (Rus.)

Zostavy:
PSG: Trapp - Van der Wiel,Thiago Silva, David Luiz, Maxwell - Verratti, Thiago Motta, Matuidi - Di María (84. Lavezzi), Ibrahimovič (75. Pastore), Cavani
Malmö: Wiland - Tinnerholm, Árnason, Bengtsson, Felipe Carvalho (46. Rodič), Yotún - Adu (85. Rakip), Berget, Lewicki - Rosenberg, Durdič

Real Madrid (Šp.) - Šachtar Doneck (Ukr.) 4:0 (1:0)
Góly: 55., 63. a 81. C. Ronaldo (prvé dva z pok. kopu), 30. Benzema, ŽK: 32. Stepanenko, 54. Srna, 75. Kučer, 80. Malyšov (všetci Šachtar), ČK: 50. Stepanenko (Šachtar) po druhej ŽK, rozhodoval: Ivan Bebek (Chor.)

Zostavy:
Real Madrid: Navas - Carvajal, Varane (46. Pepé), Sergio Ramos (59. Nacho), Marcelo - Modrić, Kroos - Isco, Bale (31. Kovačič), C. Ronaldo - Benzema
Šachtar: Pjatov - Srna, Kučer, Rakickij, M. Azevedo - Fred, Stepanenko - Marlos (75. Kovalenko), A. Teixeira, Taison (67. Malyšov) - Gladkij (82. Bernard)

PSV Eindhoven (Hol.) - Manchester United (Angl.) 2:1 (1:1)
Góly: 45.+ H. Moreno, 57. Narsingh - 41. Depay, ŽK: 55. Arias, 60. H. Moreno, 71. Bruma - 67. Smalling, rozhodoval: Nicola Rizzoli (Tal.)

Zostavy:
Eindhoven: Zoet - Arias, Bruma, H. Moreno, Brenet - Hendrix - Pröpper, A. Guardado (72. Schaars) - L. Narsingh, L. de Jong, Lestienne (86. Locadia)
Manchester: De Gea - Darmian, Smalling, Daley Blind, Shaw (24. M. Rojo) - Schweinsteiger, A. Herrera (75. Fellaini) - A. Young (86. A. Valencia), Mata, Depay - Martial

C-skupina:

Galatasaray Istanbul (Tur.) - Atlético Madrid (Šp.) 0:2 (0:2)
Góly: 18. a 25. A. Griezmann, ŽK: 64. Burak Yilmaz, 73. Yasin Öztekin - 64. Gabi, rozhodoval: Szymon Marciniak (Poľ.)

Zostavy:
Galatasaray: Muslera - Sabri Sarioglu (46. Yasin Öztekin), Semih Kaya, Denayer, Carole - Hakan Balta - Podolski (71. Sinan Gümüs), Selcuk Inan, Emre Colak (32. Umut Bulut), Sneijder - Burak Yilmaz
Atlético: Oblak - Juanfran, J. Giménez, Godín, Siqueira - A. Griezmann, Tiago, Saúl Esclapez (80. O. Torres), Koke - Vietto (62. Gabi), Jackson Martínez (60. F. Torres)

Benfica Lisabon (Portug.) - FK Astana (Kaz.) 2:0 (0:0)
Góly: 51. Gaitán, 62. Mitroglu, ŽK: 40. Samaris, 45.+ Guedes, 83. Jardel - 21. Ančič, 24. Džolčijev, 78. Žukov, rozhodoval: Tasos Sidiropulos (Gréc.)

Zostavy:
Benfica: J. César - Semedo, Luisao, Jardel, Eliseu - Samaris (85. Fejsa) - Guedes, Talisca (77. R. Jimenéz), Gaitán - Mitroglu, Jonas (72. Pizzi)
Astana: Erič - Ilič (90.+ Dedečko), Postnikov, Aničič, Šomko - Džolčijev (81. Bejsebekov), Caňas, Maksimovič, Kéthévoama - Žukov - Kabananga (46. Sčetkin)

D-skupina:

Manchester City (Angl.) - Juventus Turín (Tal.) 1:2 (0:0)
Góly: 57. Chiellini (vlastný) - 70. Mandžukič, 81. Morata, bez kariet, rozhodoval: Damir Skomina (Slovin.)

Zostavy:
Manchester City: Hart - Sagna, Kompany (75. Otamendi), Mangala, Kolarov - Y. Touré, Fernandinho - David Silva, Sterling (71. De Bruyne), Nasri (84. Agüero) - Bony
Juventus: Buffon - Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra - Cuadrado, Hernanes, P. Pogba, Sturaro - Mandžukič (78. Dybala), Morata (85. Barzagli)

FC Sevilla (Šp.) - Borussia Mönchengladbach (Nem.) 3:0 (0:0)
Góly: 47. Gameiro (z pok. kopu), 66. Banega (z pok. kopu), 84. Konopľanka, ŽK: 78. J. A. Reyes, 89. N'Zonzi - 49. Brouwers, 49. Sommer, 52. Stindl, rozhodoval: Pavel Královec (ČR)

Zostavy:
Sevilla: S. Rico - Coke, Andreolli, Kolodziejczak, Trémoulinas - Krychowiak, N'Zonzi - Vitolo, Banega (76. Krohn-Dehli), J. A. Reyes (84. Konopľanka) - Gameiro (71. Immobile)
Mönchengladbach: Sommer - Korb, Brouwers, Jantschke, Wendt - Hahn (73. N. Schulz), Stindl (67. Dahoud), Nordtveit, Traoré - Raffael (82. Drmič), T. Hazard

Zdroj: WebNoviny.sk