Slovenská hokejová '18' podľahla po Čechoch aj domácemu tímu

Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov prehrala v sobotnom zápase na Turnaji piatich krajín vo švajčiarskom Zuchwile s domácimi vrstovníkmi 2:3, hoci viedla 1:0.
Na zverencov trénera Antona Bartánusa, ktorí boli obhajcami turnajového prvenstva, čaká v nedeľu vystúpenie proti Fínom (15.00). V piatok výber SR "18" podľahol rovesníkom z Česka 1:5.
Odporúčame aj:
Mladí hokejisti odštartovali Turnaj piatich krajín prehrou
Hlas:
Anton Bartánus (tréner SR "18"): "Prehra po takej prevahe v streleckej aktivite, akú sme mali dnes, mrzí dvojnásobne. Naši hráči sa v porovnaní s piatkovým zápasom s Českom prezentovali v podstatne lepšom svetle. Tvorili lepší, iniciatívnejší a kompaktnejší kolektív. Prevýšili domácich Švajčiarov skoro vo všetkých činnostiach, ale... Žiaľ, dnes sme doplatili na veľmi nízku efektivitu v koncovke, lebo šancí bolo aj na dva zápasy. Príliš sa narobíme na góly, ťažko ich dávame, v tejto fáze chlapcom chýba ľahkosť a niekedy aj viac rozvahy. K pomeru vylúčení by som sa nerád vyjadroval. V nedeľu na nás čakajú technicky veľmi vyspelí a korčuliarsky rýchlonohí Fíni, ktorí budú mať na regeneráciou o 3 - 4 hodiny viac. Preto sa poponáhľame s večerou i večierkou, aby si chlapci trošku viac odpočinuli."
Výsledky - Turnaj piatich krajín hokejistov do 18 rokov v Zuchwile - sobota:
Slovensko "18" - Švajčiarsko "18" 2:3 (1:0, 0:3, 1:0)
Góly: 18. Hatala (Valent), 57. M. Murín (Hatala, Valent) - 33. Hischier, 37. Schmid, 37. Huber
Vylúčení: 9:7 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Boverio, Grossen (obaja Švaj.) - Kroták (SR), Wolf (Švaj.), 175 divákov
Česko "18" - Fínsko "18" 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Slovenskí hokejisti zdolali v 2. zápase kvalifikácie Maďarsko
Slovenskí hokejisti uspeli vo svojom druhom zápase na finálovom kvalifikačnom turnaji o ZOH 2026.

Futbalový šampionát v roku 2025 sa uskutoční na Slovensku
Majstrovstvá Európy futbalistov 21 rokov sa v roku 2025 uskutočnia na Slovensku. Rozhodol o tom Výkonný výbor Európskej futbalovej únie na stredajšom zasadnutí vo švajčiarskom Nyone.

Vlhová viedla po 1. kole obr. slalomu: "Veľmi ťažké podmienky"
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa usadila na čele po 1. kole sobotného obrovského slalomu Svetového pohára.

Verstappen vybojoval na záver sezóny F1 v Abú Zabí 15. víťazstvo
Holandský pretekár Max Verstappen z tímu Red Bull zvíťazil na Veľkej cene Abú Zabí, záverečných 22. pretekoch sezóny F1.

Vlhová priznala, že po tomto momente uvažovala o konci kariéry
"Cítila som sa úplne prázdna,“ uviedla Vlhová pre Blick.