3 závažné následky, ktoré riskujete pri nepravidelnom praní obliečok. Takáto frekvencia nestačí!

Špinavá posteľná bielizeň sa dá považovať za bohatý zásobník škodlivých mikroorganizmov, upozorňujú odborníci.
Ani pokrytie posteľnou bielizňou nechráni matrace pred napadnutím škodlivými mikroorganizmami. Tie môžu podľa zdravotníkov napáchať mnohé škody, z ktorých viaceré sa závažným spôsobom podpisujú na zdraví majiteľov.
Telo počas noci uvoľňuje tekutiny, maz a odumreté bunky pokožky, ktoré končia v matracoch a posteľných obliečkach. Tieto zložky priťahujú roztoče, ktoré v látke zanechávajú výkaly, a tie môžu prispieť k vzniku alergie, astmy, nádchy a ekzému. Niektoré výskumy dokonca hovoria o zápale pľúc, zápale slepého čreva, či kvapavke.
Pri niektorých ochoreniach je nevyhnutné prať posteľnú bielizeň častejšie. Britská spoločnosť Bed Kingdom konkrétne hovorí o astme a chrípke, pričom pacientom s týmito ochoreniami odporúča meniť obliečky každý deň.
Bed Kingdom v tejto súvislosti vymenúva príznaky alergií, ktoré vznikajú pri kontakte s odumretými roztočmi a bunkami pokožky: „K príznakom patrí kašeľ, kýchanie, vyrážka, svrbenie očí a výtok z nosa. Roztoče tiež patria k bežným spúšťačom u pacientov s astmou.“
Klinický dermatológ Alok Via z Clevelandu podotýka, že naša pokožka pozostáva z vyššieho počtu baktérií ako našich vlastných buniek. „Ak necháte odumreté bunky pokožky na prestieradle, baktérie sa nimi začnú živiť a môžu spätne preniknúť k pokožke, čo vedie k folikulitíde.“ Folikulitída je zápal vlasových folikulov, ktorý sa najčastejšie prejavuje začervenaním pokožky, zvýšenou teplotou postihnutej oblasti pokožky či malými pľuzgierikmi.
V málo praných obliečkach si podľa odborníkov nachádza domov aj nebezpečný zlatý stafylokok, ktorý sa ľahko prenáša a súvisí s viacerými závažnými ochoreniami, vrátane zápalu pľúc.
Ak baktérie a parazity preniknú až do tráviaceho traktu, vylúčený nie je ani zápal slepého čreva. Táto porucha neraz vedie až k prasknutiu črevného prívesku, čo si vyžaduje okamžitú hospitalizáciu a chirurgický zákrok.
Aby ste sa vyhli týmto a ďalším nepríjemnostiam súvisiacim so šírením ochorení prostredníctvom mikroorganizmov, Bed Kingdom odporúča vymieňať posteľnú bielizeň aspoň raz týždenne.

Štúdia šokovala: Takto reálne vplýva kanabis na rakovinu
Výskumníci sa pozreli na účinky marihuany na rozvoj rakoviny hrubého čreva.

Priznanie lekára: Pri tomto vitamíne som sa mýlil, odhalili to krvné testy
Napriek zdravej strave mal lekár vážny deficit a vyzval ostatných, aby si nechali urobiť testy na hladinu tohto vitamínu.

Prečo vakcíny fungujú najlepšie pri aplikovaní do tej istej ruky?
Očkovanie a aplikovanie posilňujúcich dávok do tej istej ruky má svoje výhody.

Táto korenina môže ovplyvniť účinok liekov, varujú lekári
Podľa výskumu korenina, ktorá sa pridáva aj do nápojov, ovplyvňuje pôsobenie liekov v tele.

Pozor na tento druh orechov, má prekvapivé spojenie s rakovinou
Zdravé super jedlo vám môže v skutočnosti škodiť.