• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 16.8.2022Meniny má Leonard
21°Bratislava

Správny apetít dokáže v posteli divy!

  • 19:35 21.11.2014
  • BRATISLAVA
Správny apetít dokáže v posteli divy!

Láska ide naozaj cez žalúdok. To, že správna strava dokáže zvýšiť túžbu a skvalitniť sexuálny život, je podložené odbornými štúdiami. Jedlo môže byť pre sexuálny apetít stimulujúce, no vie i poriadne uškodiť.

Milujeme jahody

Či už so šampanským vo vani, so šľahačkou alebo samotné, jahody sú jednoducho najsexi afrodiziakom. A to nielen pre ich úžasnú chuť, farbu, tvar a filmové inšpirácie. Sú vyhlásenými antioxidantmi, bohatým zdrojom vitamínu C či zinku. Táto kombinácia ich predurčuje na dokonalé podporovače cirkulácie krvi, ktorá je dôležitá pre sexuálnu výkonnosť mužov i žien.

Čokoládová zamilovanosť

Ak chcete svoju túžbu ešte vystupňovať, skombinujte sladké jahody s chuťou horkej čokolády. Výsledok overený a zaručený. Okrem toho, že čokoláda obsahuje antioxidanty, na naše zmysly útočí najmä serotonínom a fenylerylamínom, ktorý navodzuje pocit čerstvej zamilovanosti a šťastia. Skúste si dopriať pár kociek pred milovaním a všetko budete prežívať oveľa intenzívnejšie.

Avokádo so sladkým receptom

Jedným slovom superovocie bohaté na vitamín E, B6, draslík a antioxidanty. Vynikajúce avokádo podporuje činnosť srdca a dostatočné prekrvenie prospešné pre pohlavné orgány oboch partnerov.

Náš zdravý tip: Už ste skúšali avokádový puding? Rozmixujte ho s banánom, pridajte med, kakao a odložte do chladničky! Výborný dezert po romantickej večeri, ktorý vás rozhodne neschladí.

Chrumkavé mandle

A opäť prospešný zinok, ktorého je v mandliach požehnane. Podporuje vylučovanie mužských pohlavných hormónov, čím zvyšuje ich libido. Ďalšou zložkou je selén nápomocný pri neplodnosti a vitamín E dôležitý pre zdravie srdca. Nechýbajú ani omega-3 mastné kyseliny zlepšujúce cirkuláciu krvi. Čo viac by ste chceli?

Šťavnatý vodný melón

Nízky obsah kalórií v dokonalej kombinácii s funkciou zvyšovania chuti na sex. Jeho účinky sú pri pravidelnej konzumácii prirovnávané dokonca k zázračnej modrej pilulke. Akým zložkám vitamínov za to táto sladká, šťavnatá zelenina vďačí? Jej tajomstvom je antioxidant lykopén či citrulín podporujúci erekciu.

Máte chuť sa milovať? Po tomto radšej nesiahajte!

Tak, ako dokáže byť jedlo pre našu sexuálnu túžbu stimulujúce, dokáže vášmu sexuálnemu apetítu naopak i uškodiť. Vyhnúť by ste sa mali tučným, mastným stejkom, hranolkám a tiež častej konzumácii alkoholu. Hoci sa vďaka nemu odviažete a stratíte zábrany, pre kvalitný milostný život môže byť bez preháňania zabijakom. Vo veľkých množstvách tlmí sexuálnu túžbu, vzrušenie a znižuje citlivosť.

Čítajte: Poobedňajšie zdriemnutie – kedy môže uškodiť?

Čítajte: Čo nepožičať ani najlepšej kamarátke

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, BD, zahr., Foto: Lynda Sanchez/Flickr
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Niektoré opaľovacie krémy nie sú vhodné pre malé deti, na tento faktor si dajte pozor

Niektoré opaľovacie krémy nie sú vhodné pre malé deti, na tento faktor si dajte pozor

VČERA - 14:28Zdravie

Opaľovacie krémy s chemickými filtrami nie sú vhodné pre deti do troch rokov. Upozorňuje na to dermatovenerologička z Národného onkologického ústavu Zuzana Zelenayová.

​4 chyby pri raňajkách, ktoré škodia hladine cukru v krvi

​4 chyby pri raňajkách, ktoré škodia hladine cukru v krvi

7:02 14.08.2022Zdravie

Na vyrovnanú hladinu cukru v krvi si musia dávať pozor nielen diabetici. Tieto chyby pri raňajkách ju dokážu vykoľajiť.

Pozor na tieto kuchynské riady. Podľa expertov spôsobujú štvornásobné riziko rakoviny

Pozor na tieto kuchynské riady. Podľa expertov spôsobujú štvornásobné riziko rakoviny

20:05 13.08.2022Zdravie

Kuchári a kuchárky, ale aj konzumenti, ktorí často prichádzajú do kontaktu s niektorými druhmi kuchynského riadu, u seba výrazne zvyšujú riziko vzniku rakoviny.

​9 lží, ktoré si hovoríme o pití alkoholu

​9 lží, ktoré si hovoríme o pití alkoholu

7:03 13.08.2022Zdravie

O negatívach spojených s konzumáciou alkoholu počul už každý. Prečo si teda stále klameme? Týchto 9 lží sa stále nevytratilo z povedomia verejnosti.

​Jednoduchý spôsob, ako redukovať riziko ochorení mozgu: Stačí opakovať túto aktivitu

​Jednoduchý spôsob, ako redukovať riziko ochorení mozgu: Stačí opakovať túto aktivitu

7:31 09.08.2022Zdravie

Denné opakovanie jednoduchej aktivity účinne redukuje riziko ochorení mozgu a spomaľuje jeho starnutie. Podľa mnohých vás dokonca ochráni pred demenciou.