• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 4.5.2025Meniny má Florián
19°Bratislava

Pellegrini: Vyzývame vládu, aby okamžite predložila opatrenia proti zdražovaniu

  • 17:33 03.05.2022
  • Bratislava
Pellegrini: Vyzývame vládu, aby okamžite predložila opatrenia proti zdražovaniu

Vláda by mala okamžite predložiť do Národnej rady (NR) SR opatrenia na pomoc ľuďom so zdražovaním. Vyzval na to poslanec a líder mimoparlamentného Hlasu-SD Peter Pellegrini na utorkovej tlačovej konferencii.

Vyzývam vládu SR, aby okamžite pripravila na zajtrajšie (4. 5.) rokovanie vlády lex Slovensko, balík opatrení, ktorý zásadným spôsobom nastolí nástroje, ktorými bude pomáhať ľuďom, ktorí naozaj budú trpieť alebo sú zasiahnutí extrémnym zdražovaním a ktorý nebude ignorovať aj veľké skupiny ľudí, ako sú seniori, ale aj pracujúci,“ vyhlásil Pellegrini. Požiadal tiež vládu, aby využila v tejto súvislosti skrátené legislatívne konanie.

S ministrom práce Milanom Krajniakom (Sme rodina) plánuje poslanec Erik Tomáš (nezaradený) pôsobiaci v Hlase-SD rokovať o návrhoch, ktoré predložili do parlamentu. Podľa Pellegriniho sa už dohadujú na termíne stretnutia. Zároveň vyzval vládu na vytvorenie Rady národnej solidarity z predstaviteľov všetkých zložiek spoločnosti. Tí by podľa neho mali pomôcť vláde nájsť správny „kokteil opatrení“.

Zároveň dodal, že ak by Slovensko mohlo mať výnimku od EÚ na dovoz ruskej ropy, je povinnosťou premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) ju prijať. Ak tak neurobí, podľa neho „zrádza“ svoju pozíciu brániť občanov a Slovensku republiku.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Trump pripúšťa, že USA by sa mohli dostať do recesie

Trump pripúšťa, že USA by sa mohli dostať do recesie

DNES - 16:17Ekonomické

Americký prezident Donald Trump pripúšťa, že USA by sa mohli v krátkom čase dostať do recesie, je však presvedčený, že z dlhodobého hľadiska bude najväčšia svetová ekonomika prosperovať.

Tomáš: Nebudeme trestať dôchodcov, ktorí mali vyšší príjem

Tomáš: Nebudeme trestať dôchodcov, ktorí mali vyšší príjem

DNES - 15:02Ekonomické

Podľa opozície si Slovensko nemôže dovoliť dávať 13. dôchodok aj seniorom, ktorí majú dôchodok vyšší, ako je súčasná priemerná mzda.

Pri trinástych dôchodkoch sa nemôžeme baviť o adresnosti, tvrdí Šutaj Eštok

Pri trinástych dôchodkoch sa nemôžeme baviť o adresnosti, tvrdí Šutaj Eštok

DNES - 14:59Ekonomické

Trinásty dôchodok nepotrebuje podľa predsedu koaličnej strany Hlas-SD a ministra vnútra SR Matúša Šutaja Eštoka možno jedno percento seniorov.

Erik Tomáš: Konsolidačný balíček pomohol k udržateľnosti verejných financií

Erik Tomáš: Konsolidačný balíček pomohol k udržateľnosti verejných financií

DNES - 13:46Ekonomické

Podľa ministra práce vláda reaguje na stav, v akom prebrala verejné financie po Igorovi Matovičovi.

Kamenický avizuje ďalšie dane, dotknú sa aj nehnuteľností

Kamenický avizuje ďalšie dane, dotknú sa aj nehnuteľností

DNES - 11:39Ekonomické

Minister financií Ladislav Kamenický vyzval na jednotu koaličných partnerov, najmä v súvislosti s prijímaním štátneho rozpočtu.