• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 4.5.2025Meniny má Florián
19°Bratislava

Veronika Remišová bude iniciovať zvolanie mimoriadneho výboru, témou má byť NFŠ

  • 11:52 31.01.2020
  • Bratislava
Veronika Remišová bude iniciovať zvolanie mimoriadneho výboru, témou má byť NFŠ

Nezaradená poslankyňa Národnej rady (NR) SR a podpredsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová bude iniciovať zvolanie mimoriadneho parlamentného výboru pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport v súvislosti s výstavbou Národného futbalového štadióna (NFS). TASR o tom informovala strana Za ľudí.

"Budem iniciovať zvolanie mimoriadneho výboru Národnej rady pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport, kde budem žiadať, aby ministerka Lubyová zverejnila všetky dokumenty týkajúce sa podpisu dodatkov a odpovedala na otázky v súvislosti so zjavnou nevýhodnosťou tohto kšeftu pre štát a občanov,“ uviedla Remišová.

Remišová kritizuje, že bývalý minister školstva Peter Plavčan (SNS) podpísal zmenené znenie dohody s prípadným odkúpením štadióna štátom za 75 miliónov eur. "Cena bola navyše prezentovaná ako maximálna a konečná. Teraz však ďalšia ministerka SNS tvrdí, že majiteľovi štadióna musíme zaplatiť akúkoľvek cenu a môžeme byť radi, že cena štadióna bude iba 100 miliónov eur,“ vysvetlila. Zo zverejnenej právnej analýzy je podľa nej tiež zrejmé, že minister podpísal dodatok protiprávne, keďže v roku 2016 už platil nový zákon o športe, podľa ktorého o danej veci nemohol rozhodnúť minister, ale len vláda.

Predseda parlamentného výboru Ľubomír Petrák (Smer-SD) pre TASR uviedol, že ak Remišová nazbiera dostatok podpisov, výbor zvolá, tak, ako mu to vyplýva zo zákona. Ako podotkol, nevie zaručiť, že výbor bude v aktuálnom predvolebnom období uznášaniaschopný.

Vláda v stredu (29. 1.) odsúhlasila dodatok k zmluve o budúcej kúpnej zmluve na NFŠ, podľa ktorého sa cena zvýši na 98.447.000 eur. Ako uviedla po zasadnutí vlády ministerka školstva, dodatočné náklady a ich oprávnenosť verifikovala renomovaná poradenská spoločnosť KPMG, pričom za oprávnené dodatočné náklady sa ohodnotili len tie, ktoré nesúviseli s predlžovaním výstavby či nárastom cien materiálu. Zároveň zdôraznila, že schválenie zvýšenej sumy automaticky neznamená vyplatenie. Ak by štát neakceptoval odôvodnenú a objektívne vzniknutú vyššiu sumu za zhotovenie, investor by sa podľa nej sumy domáhal súdnou cestou.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Šutaj Eštok: Pri výstavbe nemocnice sú samosprávy s Vajnormi spokojné

Šutaj Eštok: Pri výstavbe nemocnice sú samosprávy s Vajnormi spokojné

DNES - 14:49Domáce

Pri výstavbe novej koncovej nemocnice v bratislavských Vajnoroch sú s lokalitou samosprávy spokojné. V diskusnej relácii to vyhlásil predseda koaličnej strany Hlas-SD a minister vnútra Matúš Šutaj Eštok.

Matovičovo hnutie posiela Ficovi odkaz: Toto nerobte!

Matovičovo hnutie posiela Ficovi odkaz: Toto nerobte!

DNES - 14:47Domáce

Podľa zástupcov hnutia Slovensko môžu mať kroky premiéra negatívny vplyv na slovenskú ekonomiku.

Fico: Štefánik je náš pevný bod, o ktorý sa môžeme vždy oprieť

Fico: Štefánik je náš pevný bod, o ktorý sa môžeme vždy oprieť

DNES - 13:48Domáce

Premiér si prišiel uctiť pamiatku tragického úmrtia Štefánika k pomníku v Ivanke pri Dunaji.

Lesný požiar v Bobrovci sa nedarí uhasiť, na mieste sú desiatky hasičov

Lesný požiar v Bobrovci sa nedarí uhasiť, na mieste sú desiatky hasičov

DNES - 11:14Domáce

Viac ako tridsiatka hasičov pokračuje aj v nedeľu v likvidácii lesného požiaru v Bobroveckej doline v Západných Tatrách.

Pri čelnej zrážke dvoch áut zahynuli dve osoby

Pri čelnej zrážke dvoch áut zahynuli dve osoby

DNES - 11:07Domáce

Na mieste sú záchranné zložky, cesta je neprejazdná.