• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 16.7.2024Meniny má Henrich
25°Bratislava

Namiesto pleťového mlieka si po holení naneste toto - vaša koža znovu ožije!

  • 21:37 01.06.2018
  • New York
Namiesto pleťového mlieka si po holení naneste toto - vaša koža znovu ožije!

Liek na vašu vysušenú pokožku sa neskrýva v hydratačnom telovom mlieku. Dermatológovia namiesto toho odporúčajú aplikovať po holení niečo, čo by vám možno nikdy nenapadlo.

Čo spravíte ako prvé, keď vyjdete zo sprchy s hladko oholenými nohami? Samozrejme, po tom, ako sa osušíte. Ak je vaša odpoveď nanášanie telového mlieka, sme tu na to, aby sme vás presvedčili o lepšom spôsobe, ako si zvláčniť podráždenú pokožku.

Napriek tomu, čo sa nám snažia nahovoriť štítky na výživných mliekach, ich natieranie na suchú pokožku nie je také dobré, ako by sa mohlo zdať – tak znie verdikt dermatológov. Tí, našťastie, poznajú lepšie spôsoby, ako sa zbaviť suchej pokožky.

Asi 20.000 dermatológov združených v Americkej dermatologickej akadémii (AAD) si myslí, že natieranie pokožky po sprche môže byť efektívne, ak viete, aký produkt použiť. Pre najlepšie výsledky AAD odporúča používať olej alebo krém, ktoré sú efektívnejšie a menej dráždivé.

Najlepším riešením pre vláčnu pokožku by mali byť hutné masti a oleje. Keď vašej pokožke chýba vlaha, potrebuje ju nejakým spôsobom dodať – o to sa najlepšie postarajú práve tieto druhy výrobkov.

Kým sa vstrebú, chvíľu to potrvá

Pokiaľ nemáte čas na čakanie, kým sa vám olej vstrebe do pokožky, alebo sa bojíte, že na nej zanechá mastný film, najlepším riešením je aplikovať na suchú pokožku krém. Pokiaľ hľadáte rovnako efektívny prostriedok na suchú pokožku tváre, pomôžu vám séra, najlepšie s obsahom kyseliny hyaluronovej.

„Na zvýšenie hydratácie pokožky ako prvú alebo jedinú vrstvu aplikujte séra s obsahom kyseliny hyaluronovej. Séra sú navrhnuté tak, aby pokožke dodali vysokú koncentráciu niektorej aktívnej ingrediencie.

Pokiaľ sérum obsahuje kyselinu hyaluronovú, dokáže pokožku hydratovať a napnúť. Tento účinok zvlášť oceníte, ak máte suchú pokožku, alebo túžite po vyhladení povrchu. Kvalitné sérum dnes už zoženiete aj v ktorejkoľvek drogérii,“

vysvetľuje newyorský dermatológ Joshua Zeichner. Ak chcete minimalizovať výdaje a maximalizovať úžitok, skúste si zaobstarať krém, ktorý rovnako dobre funguje na pokožke tváre aj celého tela. Okrem toho krémy sa roztierajú ľahšie ako olej a rýchlejšie sa vstrebú.

Čo je zlé na telových mliekach?

Telové mlieka sú vždy lepšie ako nič, no z trojice krém, olej a telové mlieko práve mlieka obsahujú najnižšiu hladinu oleja, a skladajú sa primárne z vody, takže poskytujú len slabé hydratačné účinky.

Pozor by ste si mali dať najmä ak trpíte niektorým ochorením pokožky (napríklad ekzémom). Podľa slov Národnej spoločnosti ekzémov (National Eczema Association) „telové mlieka rýchlo vyprchajú a môžu obsahovať konzervanty, ktoré pri kontakte s pokožkou vyvolávajú pálivý pocit.“

Zdroj: Info.sk, DP, aad.org, independent.co.uk, nationaleczema.org, Foto: Shutterstock
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Pozor na červené bodky na koži, takto sa z nich môže stať rakovina

Pozor na červené bodky na koži, takto sa z nich môže stať rakovina

21:34 14.07.2024Zdravie

Video zachytáva rozvoj rakoviny kože.

Lekárka: Toto často pozorujem u ľudí, ktorí neskôr ochorejú na rakovinu

Lekárka: Toto často pozorujem u ľudí, ktorí neskôr ochorejú na rakovinu

19:38 11.07.2024Zdravie

Špecialistka prezradila, čo spája väčšinu onkologických pacientov ešte predtým, ako si vypočujú hrozivú diagnózu.

Obľúbené ovocie zintenzívňuje účinok viacerých druhov liekov: Nie sú medzi nimi aj vaše?

Obľúbené ovocie zintenzívňuje účinok viacerých druhov liekov: Nie sú medzi nimi aj vaše?

6:55 10.07.2024Zdravie

Pacienti, ktorí užívajú vybrané druhy liekov, by si mali dať pozor na konzumáciu tohto ovocia. Môže totiž výrazne zintenzívniť ich účinok.

Toto je dôvod, prečo vás bolí v boku pri fyzickej aktivite

Toto je dôvod, prečo vás bolí v boku pri fyzickej aktivite

19:41 08.07.2024Zdravie

Mnohí ľudia poznajú ostrú bolesť pod hrudným košom, ktorá sa objaví pri behu či cvičení. Málokto však vie, čo je jej príčinou.

Cesta lietadlom zvyšuje riziko trombózy, títo ľudia si musia dať pozor

Cesta lietadlom zvyšuje riziko trombózy, títo ľudia si musia dať pozor

9:21 08.07.2024Zdravie

Riziko vzniku trombózy sa v lete zvyšuje.