Ako sa chrániť pred Alzheimerovou chorobou

Mladí ľudia sa zväčša nezaujímajú o to, čo bude s ich mysľou o 40 či 50 rokov. Prevencia vzniku Alzheimerovej choroby je však dôležitá.
Ponúkame vám zopár tipov, ako môžete svoju myseľ udržiavať a možno tak aj predísť vzniku chorôb.
Kokosový olej
Používanie kokosového oleja je jedným z najznámejších spôsobov ako predchádzať vzniku Alzheimerovej choroby. Kokosový olej je tiež vynikajúci aj pre tých, ktorí touto chorobou trpia.
Ketóny obsiahnuté v oleji pomohli už veľa ľudom. Poskytujú alternatívny zdroj energie aj pre tých, ktorí majú problémy s glukózou. Telo síce metabolizuje kokosový olej, no ten vytvára práve už zmienené ketóny, ktoré nás chránia a majú dokonca silu zvrátiť Alzheimerovu chorobu.
Káva
Časopis Journal v spojitosti s Alzheimerovou chorobou zverejnil dokument, v ktorom zistenia hovoria o vyšších hladinách kofeínu v plazme. Ten dokázal znížiť prípadne oneskoriť nástup demencie pri 124 testovaných ľudí vo veku od 65 - 88 rokov.
Škorica
Podľa štúdie univerzity v Tel Avive škorica môže škorica pomáhať pri boji s Alzheimerovou chorobou. Pri testoch na myšiach a muchách miešali škoricu do vody. Po štyroch mesiacoch zistili, že progresia choroby, ktorú mali myši aj muchy sa spomalila.
Nejde o prvú takúto štúdiu s podobnými zisteniami. Ďalšie dve štúdie univerzity Wheeling zistili, že vôňa a chuť škorice ovplyvňuje našu pozornosť, pamäť a ďalšie duševné vlastnosti takmer okamžite.
Súvisiaci článok: Škorica: pomocník pri problémoch s krvným tlakom
Zdroj: Wikipedia

Pozor na tento druh orechov, má prekvapivé spojenie s rakovinou
Zdravé super jedlo vám môže v skutočnosti škodiť.

Bežná súčasť spálne spôsobuje poškodenie mozgu počas spánku
Vedci varujú, že mimoriadne ohrozené sú malé deti.

Kontroverzný výskum z Talianska: Naozaj je kuracie mäso rizikové?
Hoci sa kuracie mäso považuje za zdravšiu alternatívu červeného mäsa, podľa vedcov to s jeho konzumáciou netreba preháňať.

Tieto zdravé jedlá škodia zubom
Celkovému zdraviu síce neuškodia, no zubári vás za ne nepochvália.

Máte dostatok hlbokého spánku? Toto sa deje s mozgom pri jeho deficite
Menej hlbokého spánku môže znamenať väčšie riziko vážneho ochorenia.