• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 5.5.2025Meniny má Lesana, Lesia
10°Bratislava

Minister Érsek dal súčasnému aj bývalému riaditeľovi NDS žltú kartu

  • 17:58 28.04.2017
  • Bratislava
Minister Érsek dal súčasnému aj bývalému riaditeľovi NDS žltú kartu

Minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd) dal súčasnému riaditeľovi Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Jánovi Ďurišinovi a aj jeho predchodcovi Jurajovi Valentovi žlté karty. Dôvodom sú vysoké odmeny vo firme, ktoré boli priznané v časoch, keď sa menil manažment firmy. Informoval o tom dnes Denník N.

Ministerstvo považuje tento postup za zlyhanie bývalého aj súčasného vedenia a rozhodlo sa preto dať bývalému aj súčasnému generálnemu riaditeľovi NDS žltú kartu,“ uviedlo pre denník ministerstvo dopravy v odpovedi na otázky o personálnych zmenách či odstupnom na personálnom oddelení.

Podľa denníka predtým, ako odišla vedúca útvaru ľudských zdrojov, navýšili jej odmeny. „Keďže išlo o dlhoročnú zamestnankyňu NDS, prináležalo jej odstupné 10 mesačných platov, ktorých výška sa, žiaľ, počíta aj z obdobia, keby jej boli priznané vysoké odmeny,“ vysvetlila hovorkyňa diaľničiarov Michaela Michalová.

To sa udialo v čase, keď sa menil manažment firmy. „Tieto mimoriadne odmeny priznané bývalým vedením v decembri 2016 však ešte neboli v čase uzatvorenia dohody o skončení pracovného pomeru evidované v internej mzdovej dokumentácii. Preto je potenciálne odstupné vysoké,“ naznačila Michalová.

Podľa denníka nie sú známe konkrétne sumy a odstupné zatiaľ nebolo vyplatené. „Generálny riaditeľ NDS preto nariadil celý prípad preveriť a pred vyplatením odstupného sa zisťuje, či existuje legálny spôsob, ako vyriešiť vzniknutú situáciu,“ dodala Michalová.

Zdroj: Info.sk, zdroj: TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Trump pripúšťa, že USA by sa mohli dostať do recesie

Trump pripúšťa, že USA by sa mohli dostať do recesie

VČERA - 16:17Ekonomické

Americký prezident Donald Trump pripúšťa, že USA by sa mohli v krátkom čase dostať do recesie, je však presvedčený, že z dlhodobého hľadiska bude najväčšia svetová ekonomika prosperovať.

Tomáš: Nebudeme trestať dôchodcov, ktorí mali vyšší príjem

Tomáš: Nebudeme trestať dôchodcov, ktorí mali vyšší príjem

VČERA - 15:02Ekonomické

Podľa opozície si Slovensko nemôže dovoliť dávať 13. dôchodok aj seniorom, ktorí majú dôchodok vyšší, ako je súčasná priemerná mzda.

Pri trinástych dôchodkoch sa nemôžeme baviť o adresnosti, tvrdí Šutaj Eštok

Pri trinástych dôchodkoch sa nemôžeme baviť o adresnosti, tvrdí Šutaj Eštok

VČERA - 14:59Ekonomické

Trinásty dôchodok nepotrebuje podľa predsedu koaličnej strany Hlas-SD a ministra vnútra SR Matúša Šutaja Eštoka možno jedno percento seniorov.

Erik Tomáš: Konsolidačný balíček pomohol k udržateľnosti verejných financií

Erik Tomáš: Konsolidačný balíček pomohol k udržateľnosti verejných financií

VČERA - 13:46Ekonomické

Podľa ministra práce vláda reaguje na stav, v akom prebrala verejné financie po Igorovi Matovičovi.

Kamenický avizuje ďalšie dane, dotknú sa aj nehnuteľností

Kamenický avizuje ďalšie dane, dotknú sa aj nehnuteľností

VČERA - 11:39Ekonomické

Minister financií Ladislav Kamenický vyzval na jednotu koaličných partnerov, najmä v súvislosti s prijímaním štátneho rozpočtu.