• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 6.5.2025Meniny má Hermína
11°Bratislava

Kvalifikáciu na VC Japonska ukončila nehoda, vyhral Rosberg

  • 12:17 26.09.2015
  • SUZUKA
Kvalifikáciu na VC Japonska ukončila nehoda, vyhral Rosberg

Jazdci Mercerdesu dominovali v sobotňajšej kvalifikácii pred nedeľňajšou Veľkou cenou Japonska, štrnástym podujatím tohtoročného seriálu majstrovstiev sveta formuly 1.

Z víťazstva v kvalifikácii a celkovo 17. pole position v kariére sa teší Nemec Nico Rosberg, ktorý zdolal o 76 tisícin sekundy britského obhajcu trofeje Lewisa Hamiltona. Po predchádzajúcom kvalifikačnom, ale aj súťažnom nezdare v Singapure sa jazdci favorizovaného Mercedesu opäť vrátili na čelo štartovného poradia pred veľkou cenou F1.

Odporúčame:

Jenson Button zrejme končí, F1 mu už neprináša radosť


Rosberg triumfoval na okruhu v Suzuke za trochu neštandardných okolností, lebo kvalifikáciu predčasne ukončila nehoda Rusa Daniila Kvjata práve vo chvíli, keď viaceré súťažné monoposty vchádzali do posledného kola s cieľom zaútočiť na najrýchlejší čas N. Rosberga (1:32,584). Ten napokon zostal v platnosti. "Po náročnom víkende v Singapure je toto vítaný comeback celého nášho tímu," vyhlásil Rosberg po úspešnej kvalifikácii.

Pred týždňom skončil v pretekoch v Singapure štvrtý a jeho úspešnejší kolega Hamilton dokonca prvýkrát v sezóne nedokončil. Úradujúci svetový šampión Hamilton v Japonsku vyhral vlani aj v roku 2007 a prípadným 41. víťazstvom v kariére sa v historickej štatistike vyrovná legendárnemu Ayrtonovi Sennovi. Práve v Suzuje pred rokom tragicky havaroval Jules Bianchi. Francúz v službách tímu Marussia v 46. kole vlaňajších pretekov vo vysokej rýchlosti hlavou narazil do žeriavu, odvtedy bol v umelom spánku a v júli tohto roka zomrel.

Nedeľňajšie preteky so začiatkom o 7.00 h SELČ odvysiela stanica Sport2HD v priamom prenose.

Výsledky:

Kvalifikácia na VC Japonska F1:
1. Nico Rosberg (Nem.) Mercedes 1:32,584 min, 2. Lewis Hamilton (V. Brit.) Mercedes +0,076, 3. Valtteri Bottas (Fín.) Williams +0,440, 4. Sebastian Vettel (Nem.) Ferrari +0,661, 5. Felipe Massa (Braz.) Williams +0,753, 6. Kimi Räikkönen (Fín.) Ferrari +0,763

Poradie MS (po 13 z 19 pretekov):
1. Lewis Hamilton (V. Brit.) Mercedes 252 bodov, 2. Nico Rosberg (Nem.) Mercedes 211, 3. Sebastian Vettel (Nem.) Ferrari 203, 4. Kimi Räikkönen (Fín.) Ferrari 107, 5. Valtteri Bottas (Fín.) Williams 101, 6. Felipe Massa (Braz.) Williams 97
Zdroj: WebNoviny.sk
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Slovenskí hokejisti zdolali v 2. zápase kvalifikácie Maďarsko

Slovenskí hokejisti zdolali v 2. zápase kvalifikácie Maďarsko

20:39 30.08.2024Športové

Slovenskí hokejisti uspeli vo svojom druhom zápase na finálovom kvalifikačnom turnaji o ZOH 2026.

Futbalový šampionát v roku 2025 sa uskutoční na Slovensku

Futbalový šampionát v roku 2025 sa uskutoční na Slovensku

18:05 25.01.2023Športové

Majstrovstvá Európy futbalistov 21 rokov sa v roku 2025 uskutočnia na Slovensku. Rozhodol o tom Výkonný výbor Európskej futbalovej únie na stredajšom zasadnutí vo švajčiarskom Nyone.

Vlhová viedla po 1. kole obr. slalomu:

Vlhová viedla po 1. kole obr. slalomu: "Veľmi ťažké podmienky"

11:35 10.12.2022Športové

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa usadila na čele po 1. kole sobotného obrovského slalomu Svetového pohára.

Verstappen vybojoval na záver sezóny F1 v Abú Zabí 15. víťazstvo

Verstappen vybojoval na záver sezóny F1 v Abú Zabí 15. víťazstvo

16:10 20.11.2022Športové

Holandský pretekár Max Verstappen z tímu Red Bull zvíťazil na Veľkej cene Abú Zabí, záverečných 22. pretekoch sezóny F1.

Vlhová priznala, že po tomto momente uvažovala o konci kariéry

Vlhová priznala, že po tomto momente uvažovala o konci kariéry

16:21 15.11.2022Športové

"Cítila som sa úplne prázdna,“ uviedla Vlhová pre Blick.