• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 2.7.2022Meniny má Berta
27°Bratislava

Deväť bylín a korenín, ktorými nahradíte soľ

  • 19:38 17.07.2015
  • Bratislava
Deväť bylín a korenín, ktorými nahradíte soľ

Pozrite si etikety spracovaných potravín alebo polievok a zistíte, že väčšina z nich má vysoký obsah sodíka. Soľnička má tiež svoje stále miesto v strede stola vo väčšine domácností. Keď si ľudia začínajú uvedomovať ich príjem soli, často siahnu po soli s draslíkom, no ten by sa nemal užívať v kombinácii s niektorými liekmi.

Lepší spôsob, ako znížiť príjem sodíka, je používať bylinky a korenie. Nechutia ako soľ, ale dodávajú zaujímavé chute, ktoré vás možno donútia zamyslieť sa, prečo bola soľ pre vás taká dôležitá.

1. Petržlen - Petržlen nie je len ozdoba, ale aj vynikajúci doplnok k vášmu vareniu. Dodáva jedlu celkovo čerstvejšiu chuť a môže pomôcť zvýrazniť iné koreniny.

2. Koriander - Koriander je obvyklá súčasť mexických jedál, ako je salsa a guacamole a mnohým chuťou pripomína citrusy. Niektorí ľudia však vnímajú jeho chuť inak a majú pocit, že chutí ako mydlo. Skúste ho a uvidíte, či vám bude chutiť.

3. Šalvia - Je to veľmi aromatická bylinka s drevitou chuťou. Je obzvlášť vhodná na bravčové mäso a chleba.

4. Bazalka - Často sa používa v talianskych pokrmoch. Má zároveň sladkú aj pikantnú chuť, no nie prehnanú, takže sa hodí do rôznych jedál.

5. Saturejka - Prichádza v dvoch variantoch, záhradnej a horskej. Táto rastlina má podobnú chuť ako oregano alebo majoránka.

6. Škorica - Škorica je jednou z najstarších známych korenín, a to najmä v krajinách, ako je India, Srí Lanka a ďalšie časti Ázie. Je to dobrá alternatíva soli, pretože má schopnosť regulovať hladinu cukru v krvi a znížiť hladiny cholesterolu.

7. Kardamóm - Kardamóm je vhodná náhrada soli, pretože jeho chuť je veľmi odlišná a silná. Môžete si z neho pripraviť aj čaj, pričom dostanete chuť s náznakom zázvoru a soli.

8. Kajenské korenie - Tiež známe ako červené čili papričky. Je často používané v španielskej, mexickej a indickej kuchyni. Dodáva horúcu a pikantnú chuť, ktorá môže byť dobrou alternatívou soli.

9. Bobkový list - Dodáva chuť najmä mäsu. Tieto sladké a aromatické listy sú zvyčajne sušené k zvýrazneniu ich chute. Dokážu úplne odlišne definovať chuť jedla.

Tieto bylinky a korenie predstavujú len začiatok cesty k ochuteniu jedla bez soli. Intenzitu dodáva aj cesnak, cibuľa, pór alebo pažítka. Červená paprika, alebo dokonca aj verný spoločník soli, čierne korenie, dokáže zmeniť chuť jedla. Ktorákoľvek z týchto možností môže potenciálne viesť k lepšiemu zdraviu.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: info.sk, TM, naturalalternativeremedy.com, localharvest.org
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Táto spánková poloha vám dokáže najlepšie prečistiť mozog

Táto spánková poloha vám dokáže najlepšie prečistiť mozog

VČERA - 20:04Zdravie

Táto poloha je podľa neurovedcov najlepšia pre zdravie mozgu a prevenciu Alzheimerovej a Parkinsonovej choroby.

Rakovina čriev: 2 príznaky pri kašľaní, ktoré môžu naznačovať smrteľné ochorenie

Rakovina čriev: 2 príznaky pri kašľaní, ktoré môžu naznačovať smrteľné ochorenie

19:48 30.06.2022Zdravie

Pri pomyslení na rakovinu hrubého čreva nám ako prvé napadajú varovné príznaky týkajúce sa trávenia. Mnohých však prekvapí, že tento typ ochorenia sa prejavuje aj pri kašľaní.

​Rýchly test odhalí, či vám hrozí predčasné úmrtie. Toto spravte na 10 sekúnd

​Rýchly test odhalí, či vám hrozí predčasné úmrtie. Toto spravte na 10 sekúnd

7:21 30.06.2022Zdravie

Už po desiatich sekundách dokážete zistiť, či sa stanete obeťou smrteľných ochorení. Stačí sa postaviť na jednu nohu.

8 príznakov rakoviny pľúc, ktoré možno pozorovať už polroka pred diagnózou

8 príznakov rakoviny pľúc, ktoré možno pozorovať už polroka pred diagnózou

20:56 29.06.2022Zdravie

Rakovina pľúc patrí medzi najfatálnejšie typy onkologických ochorení na svete. Včasná diagnostika je kľúčom k zlepšeniu prognózy. Tieto príznaky preto nesmiete ignorovať.

Táto chyba pri grilovaní vás môže stáť zrak

Táto chyba pri grilovaní vás môže stáť zrak

20:04 26.06.2022Zdravie

Grilovacia sezóna sa rozbieha a niektoré chyby v úprave mäsa môžu mať pre vás ďalekosiahle následky.