Aloe vera – prírodný zázrak, ale v obmedzenom množstve

Aloe vera zažilo svoj módny boom, ktorý ale pomaly vyhasína. Na blahodárne účinky tejto rastliny by sme nemali zabúdať, pretože obsahuje veľa vitamínov, minerálov, aminokyselín a dokonca aj enzýmy. Pri nadmernej konzumácii nápojov z aloe vera nám ale hrozia zdravotné riziká.
Trávenie
Aloe dokáže aktivovať enzýmy na trávenie a podporuje črevnú mikroflóru. V rozumnom množstve dokáže pomôcť aj pri zápche.
Apadtogén
Ako vyplýva z názvu, apadtogény nám pomáhajú sa adaptovať. Teda prekonávať zmeny, ktoré v našom tele nastanú kvôli externým vplyvom. To sa týka vírusov, ale aj stresu, proti ktorému je aloe tiež účinné.
Detox
Podobne ako chia semiačka, aj aloe má detoxikačné účinky. Tým, ako putuje našim tráviacim traktom na seba dokáže naviazať rôzne toxíny, ktoré potom vylúčime.
Imunita a zdravé srdce
Aloe vera obsahuje látky, ktoré pôsobia antibakteriálne a tým podporuje imunitný systém. Jeho polysacharidy dokážu aktivovať tvorbu bielych krviniek, ktoré taktiež bojujú proti vírusom v našom tele. Bodku ku imunite dáva množstvo antioxidantov, ktoré aloe vera obsahuje.
Aloe ovplyvňuje aj hladiny „zlého“ cholesterolu, tok krvi a krvný tlak, čomu sa poteší najmä naše srdce.
Na krásnu pokožku
Jedným z najpoužívanejších prísad do prípravkov v kozmetike je práve aloe vera pre svoje upokojujúce a čistiace účinky. Nájdete ho ale aj inde, než len v krémoch na tvár. Aloe dokáže stlmiť bolesť a následky veľmi opálenej pokožky v lete. Ale je veľmi účinné aj pri ekzémoch, vyrážkach, uštipnutiach a iných kožných problémoch.
Riziká pri aloe vera
Všetkého veľa škodí a to platí aj pri aloe vera. Najmä ak pravidelne pijete rôzne šťavy s vysokým obsahom aloe, môžete si spôsobiť hnačku. Niektorým liekom môžu tieto šťavy znížiť účinnosť, alebo môžu spôsobiť alergickú reakciu. Pri dlhodobej konzumácii nadmerného množstva aloe štiav si môžeme poškodiť obličky alebo v tele vytvoriť vysoké hladiny adrenalínu. Taktiež môže z dlhodobého hľadiska zafarbiť moč.

Pozor na tento druh orechov, má prekvapivé spojenie s rakovinou
Zdravé super jedlo vám môže v skutočnosti škodiť.

Bežná súčasť spálne spôsobuje poškodenie mozgu počas spánku
Vedci varujú, že mimoriadne ohrozené sú malé deti.

Kontroverzný výskum z Talianska: Naozaj je kuracie mäso rizikové?
Hoci sa kuracie mäso považuje za zdravšiu alternatívu červeného mäsa, podľa vedcov to s jeho konzumáciou netreba preháňať.

Tieto zdravé jedlá škodia zubom
Celkovému zdraviu síce neuškodia, no zubári vás za ne nepochvália.

Máte dostatok hlbokého spánku? Toto sa deje s mozgom pri jeho deficite
Menej hlbokého spánku môže znamenať väčšie riziko vážneho ochorenia.