Čo robiť večer, aby sme nepribrali

Večer je kritická doba pre väčšinu ľudí, ktorí chudnú.
Po celodennom zhone, kedy sa na jedlo nesústredíme, zrazu sa ocitneme pred plnou chladničkou. Nočné vyjedanie a niekoľko ďalších zlozvykov ale môžu byť za tým, že vaša váha napriek snahe neklesá. Čomu sa večer radšej vyhnúť? Čítajte v článku.
Pozor na soľ
Keď večeriate, vyhnite sa kalorickým a slaným jedlám. Nadbytočné kalórie vaše telo počas noci nestihne spotrebovať a začnú sa ukladať vo forme tuku. Takisto soľ ostane v organizme až do rána. Na večeru siahnite radšej po ľahkom a výživnom jedle, napríklad dusenej zelenine a bielkovinách, teda kuracom mäse, vajíčkach alebo cottage cheese.
Prichystajte si obed
Plánovanie a chystanie si vlastných obedov je síce niekedy otravné, ale z dlhodobého hľadiska sa vypláca - viete, čo jete a máte prehľad o prijatých kalóriách. Ak sa stravujeme mimo domu, často prijímame omnoho viac kalórií, pretože reštaurácie pripravujú jedlá rýchlo a nie vždy zdravo alebo diétne. Keď sa už ale donútite spraviť si vlastný obed, bude ľahšie odolať chutiam odskočiť si z kancelárie do fastfoodu.
Keď vyjedať, tak z taniera
Ak skutočne nemôžete zaspať bez toho, aby ste si nedopriali zopár sušienok alebo čipsov, nikdy ich nejedzte priamo z balenia, ale nasypte si malú porciu na tanier. Ide o psychologický trik - o množstve jedla na tanieri máte prehľad a kontrolujete ho. Vyjedanie priamo z balenia môže skončiť tak, ho zjete kompletne celé.
Kvalitný spánok je kľúčový
Viac spánku nám pomáha regulovať hladiny leptínu a grelínu - hormónov tuku a pocitu hladu. Aby ste sa ale naozaj kvalitne vyspali, aspoň hodinu pred tým, ako si ľahnete vypnite elektroniku a vyšlite mozgu signál, že je čas na oddych.
Máte svoje vlastné triky, ako zatočiť s nočným vyjedaním? Podeľte sa o ne s nami.

Pozor na tento druh orechov, má prekvapivé spojenie s rakovinou
Zdravé super jedlo vám môže v skutočnosti škodiť.

Bežná súčasť spálne spôsobuje poškodenie mozgu počas spánku
Vedci varujú, že mimoriadne ohrozené sú malé deti.

Kontroverzný výskum z Talianska: Naozaj je kuracie mäso rizikové?
Hoci sa kuracie mäso považuje za zdravšiu alternatívu červeného mäsa, podľa vedcov to s jeho konzumáciou netreba preháňať.

Tieto zdravé jedlá škodia zubom
Celkovému zdraviu síce neuškodia, no zubári vás za ne nepochvália.

Máte dostatok hlbokého spánku? Toto sa deje s mozgom pri jeho deficite
Menej hlbokého spánku môže znamenať väčšie riziko vážneho ochorenia.