Štvrtok, 16.5.2024Meniny má Svetozár
12°Bratislava

• 9:06 21.03.2015
  • NEW YORK

Hokejový útočník Detroitu Tomáš Tatar strelil 26. gól sezóny, ale jeho tím prehral v piatkovom stretnutí NHL na ľade Tampy 1:3. Tatar v 27. minúte presilovkou dorážkou v neprehľadnej situácii vyrovnal na 1:1, ale v tretej tretine Alex Killorn a Steven Stamkos (druhý 40. gólom v sezóne) strhli víťazstvo na stranu Lightning.

Jurčo pálil slepými

Tatar prerušil sériu ôsmich zápasov bez streleného gólu, dostal sa na hranicu 50 kanadských bodov a potvrdil pozíciu najlepšieho strelca Detroitu aj spomedzi Slovákov v NHL.

"Zbadal som puk a snažil som sa ho pretlačiť do bránky. Sprvu som ani nevidel, či som sa ho vôbec dotkol," cituje Tatara server Detroit Free Press. "Mali sme aj ďalšie šance, ale nevyužili sme ich," povedal Tatarov spoluhráč Henrik Zetterberg. Okrem 24-ročného rodáka z Ilavy Tatara sa v súboji v Amalie Arene predstavil aj ďalší slovenský útočník v službách Red Wings Tomáš Jurčo, pripísal si iba tri strely.

Hráči Detroitu prehrali štvrtý z ostatných piatich zápasov a v tabuľke Atlantickej divízie sú na postupovom 3. mieste 8 bodov za Tampou a desať za lídrom Montrealom. Pred štvrtým Bostonom majú štvorbodový náskok.

NHL vedú "káčeri"

Súboj Anaheimu s Coloradom rozhodol gólom v predĺžení domáci kanonier Corey Perry, keď chladnokrvne premenil nájazdovú situáciu zoči-voči Semionovi Varlamovovi.

Anaheim je na čele súťaže a už len bod mu chýba k pokoreniu stobodovej hranice v základnej časti. "Sami Vatanen urobil dobrú prácu na obrannej modrej. Posunul puk dopredu a ja som sa šťastne dostal do nájazdu. Ani som nevedel, ako mám zakončiť. Vyskúšal som strelu a vyšlo to," cituje server NHL Perryho, pre ktorého to bol 29. gól sezóny.

O víťazstvo New Jersey na ľade Buffala 3:1 sa výrazne pričinil Steve Bernier. Jeho dva presné zásahy prišli po 14 zápasoch bez streleného gólu. "Je to dobrý pocit, ale dnešné víťazstvo je výsledkom snahy všetkých hráčov," konštatoval Bernier.

Sumáre:

Tampa Bay - Detroit 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Góly: 22. Stralman (Hedman, Palát), 51. Killorn (Hedman, Drouin), 60. Stamkos (B. Boyle, Palát) - 27. TATAR

Tomáš Tatar odohral 16:28 min, 3 strely, 1 gól, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 10:01 min, 3 strely

Anaheim - Colorado 3:2 po predĺžení (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
Góly: 4. Sekáč (Fleischmann, Rakell), 50. Rakell (Despres, Sekáč), 62. Perry (Vatanen) - 46. Iginla (Duchene, Hejda), 48. O´Reilly

Buffalo - New Jersey 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Góly: 52. Moulson (Ennis, B. Gionta) - 30. S. Bernier (Gomez, Henrique), 34. S. Bernier (Henrique, Gomez), 49. Tootoo