24°Bratislava

Alpská kombinácia v Bulharsku patrila Fenningerovej

• 16:05 01.03.2015
  • BANSKO

Rakúšanka Anna Fenningerová sa stala víťazkou alpskej kombinácie v rámci pretekov Svetového pohára zjazdárok v bulharskom Bansku. V kombinácii super G a slalomovej jazdy dosiahla Fenningerová víťazný čas 2:05,06 min a pred Slovinkou Tinou Mazeovou mala v cieli náskok 39 stotín.

Tretia skončila Rakúšanka Kathrin Zettelová s odstupom 1,06 s. Fenningerová opäť o čosi znížila náskok Mazeovej na čele Svetového pohára, aktuálne má 31-ročná Slovinka k dobru 64 bodov. Dvojnásobná majsterka sveta z nedávneho šampionátu v Beaver Creeku Fenningerová si čiastočne vynahradila sklamanie práve z majstrovskej kombinácie, kde skončila tesne za pódiom štvrtá.

Odporúčame:

V obrovskom slalome v Ga-Pa dominoval Rakúšan Hirscher

V rovnakej disciplíne však získala majstrovský titul pred štyrmi rokmi v nemeckom Garmisch-Partenkirchene. Kombinácia v Bansku bola jedinou v kalendári Svetového pohára žien v tejto sezóne.

"Bola to pekná spomienka na Garmisch, akoby déja vú... tam som tiež zajazdila výborne slalom a stačilo to na prvé miesto. Ani mi nenapadlo, že to tak dobre vyjde aj teraz, ale trať pomerne dobre držala, aj preto sa to podarilo," uviedla Fenningerová pre rakúske médiá.

Prvá časť kombinácie - preteky v super G - boli v nedeľu niekoľkokrát prerušené pre padajúcu hmlu. Celkovo súťažný blok SP v Bansku je už od piatku výrazne poznačený nepriazňou počasia. Piatkový aj sobotňajší super G padli za obeť hmle, jedny náhradné preteky by sa mali uskutočniť v pondelok 2. marca.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní - Bansko (Bul.) - nedeľa - výsledky:

Alpská kombinácia žien (super G + slalomová jazda): 1. Anna Fenningerová (Rak.) 2:05,06 min, 2. Tina Mazeová (Slovin.) +0,39, 3. Kathrin Zettelová (Rak.) +1,06, 4. Margot Bailetová (Fr.) +1,43, 5. Marie-Michelle Gagnonová (Kan.) +1,70, 6. Dominique Gisinová (Švaj.) +1,82

Poradie vo Svetovom pohári (po 23 z 32 pretekov): 1. Tina Mazeová (Slovin.) 1065 bodov, 2. Anna Fenningerová (Rak.) 1001, 3. Mikaela Shiffrinová (USA) 705, 4. Lindsey Vonnová (USA) 646, 5. Kathrin Zettelová (Rak.) 586, 6. Viktoria Rebensburgová (Nem.) 533,... 33. Veronika Velez-Zuzulová 163, 81. Petra Vlhová (obe SR) 27

Poradie v alpskej kombinácii (po 1 z 1 pretekov, glóbus sa neudeľuje): 1. Anna Fenningerová (Rak.) 100 bodov, 2. Tina Mazeová (Slovin.) 80, 3. Kathrin Zettelová (Rak.) 60
Zdroj: WEBNOVINY