• Recepty
Nedeľa, 19.5.2024Meniny má Gertrúda
13°Bratislava

• 18:30 01.02.2015

Hokejisti Slovana Bratislava nedali už v druhom dueli po sebe gól a v nedeľňajšom stretnutí Kontinentálnej ligy (KHL) prehrali na ľade Dinama Riga vysoko 0:6. Zverenci trénera Petriho Matikainena podobne ako v piatok v Helsinkách s Jokeritom inkasovali hneď v úvode, už v 24. sekunde sa presadil Bukarts.

Odporúčame:

Jaroslav Janus opúšťa Slovan Bratislava, bude chytať v Česku

Jokerit počas zápasu so Slovanom vytvoril fínsky rekord

Po druhom góle z hokejky Saulietisa v prečíslení nahradil Backlunda v bránke Slovana mladík Godla. Ani bronzový medailista z nedávneho juniorského svetového šampionátu si dlho neudržal čisté konto, v závere úvodnej dvadsaťminútovky ho prekonal Videll.

"Belasým" sa nepodarilo skórovať ani v druhej časti hry, keď Kudrna nevyužil trestné strieľanie. Zato domáci sa zapísali do streleckej listiny dvakrát. V 28. minúte najprv Darziňš upravil zblízka na 4:0 a o tri minúty neskôr zužitkoval početnú výhodu delovkou spomedzi kruhov K. Redlihs. Slovanistom nevyšiel štart do záverečnej tretiny, keď v 42. minúte osamotený Indrašis pred bránkou zvýšil už na 6:0.

Tieto dva tímy už v tejto sezóne KHL odohrali tri vzájomné zápasy a dvakrát sa z triumfu tešili "belasí." V Slovnaft Arene zvíťazili 5:1 a v lotyšskej metropole 4:1. Ďalší duel v Rige rozhodli až samostatné nájazdy, v nich mali viac šťastia hráči domáceho tímu.

Pre Slovan bol duel v Lotyšsku tretím z dlhej sedemzápasovej série na klziskách súperov, ktorú začali senzačným víťazstvom v Petrohrade (2:1 po sam. nájazdoch) a v piatok podľahli "žolíkom" (0:4). Bratislavčania sú v tabuľke Západnej konferencie poslední, na konte majú 59 bodov. Dinamo v doterajšom priebehu sezóny nazbieralo 71 bodov a momentálne mu patrí ôsma priečka zaručujúca postup do bojov o Gagarinov pohár.

Výsledok:

Dinamo Riga - HC Slovan Bratislava 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)

Góly:

00:24 - 1:0 R. Bukarts (M. Redlihs)
09:22 - 2:0 K. Saulietis (A. Jerovejevs)
19:27 - 3:0 L. Videll (R. Bukarts)
* v čase 24:46 Andrej Kudrna nepremenil trestné strieľanie
27:35 - 4:0 L. Darziňs (K. Wilson)
30:51 - 5:0 K. Redlihs (R. Bukarts, M. Redlihs) - presilová hra
41:22 - 6:0 M. Indrašis (L. Darziňs)

Vylúčenia:
11:52 Brock Trotter (Dinamo) - 2 min. (hákovanie)
20:00 Andrej Šťastný (Slovan) - 2 min. (hrubosť)
20:00 Andris Džeriňš (Dinamo) - 2 min. (hrubosť)
22:22 Vladimír Mihálik (Slovan) - 2 min. (podrazenie)
24:46 Charles Genoway (Dinamo) - (hákovanie) - rozhodcovia nariadili trestné strieľanie
25:22 Ján Brejčák (Slovan) - 2 min. (podrazenie)
29:36 Mário Lunter (Slovan) - 2 min. (hákovanie)
31:29 Brock Trotter (Dinamo) - 2 min. (hrubosť)
38:39 Martin Štajnoch (Slovan) - 2 min. (seknutie)
38:39 Mikelis Redlihs (Dinamo) - 2 min. (seknutie)
45:34 Tomáš Starosta (Slovan) - 2 min. (seknutie)
57:36 Matt Murley (Slovan) - 2 min. (hákovanie)

strely na bránu: 30:22, vylúčenia: 4:7 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bondar, Drejev - Majtak, Pronskich (všetci Rus.), 6270 divákov

Zostavy:
Dinamo: Sedláček - K. Redlihs, Cibulskis, Genoway, Jurčina, Sotnieks, Jerofejevs, Grinbergs - M. Redlihs, Videll, Bukarts - Darziňš, K. Wilson, Indrašis - Skvorcovs, Džeriňš, Meija - Cipulis, Saulietis, Trotter
Slovan: Backlund (10. Godla) - Sersen, Starosta, Štajnoch, Barker, J. Brejčák, L. Kozák, Mihálik - L. Hudáček, Murley, L. Nagy - Netík, Surový, Jeglič - Kudrna, P. White, Ölvecký - Lunter, A. Štastný, Tičar
Zdroj: WEBNOVINY