Nedeľa, 19.5.2024Meniny má Gertrúda
15°Bratislava

• 21:37 20.11.2014
  • RIGA

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali vo štvrtkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade Dinama Riga 0:1 po samostatných nájazdoch.

"Belasí" v lotyšskej metropole zakončili trojzápasový trip, na ktorom najprv tesne prehrali v Helsinkách a následne sa v utorok tešili z triumfu na ľade Atlantu Mytišči.

Ostatné výsledky štvrtkových zápasov KHL nájdete -----> V TOMTO ČLÁNKU

Hokejisti oboch tímov si v riadnom hracom čase vytvorili viacero dobrých príležitostí na skórovanie, no brankári Jakub Sedláček a Johan Backlund previedli skvelé zákroky a držali si čisté kontá. V predĺžení putoval na trestnú lavicu domáci bek Milan Jurčina, no Nedorost, Baranka ani Tičar nevyužili svoje šance. Na opačnej strane trafil iba žŕdku Bukarts a na rad prišli samostatné nájazdy. V nich uspel iba Videll a zabezpečil pre Rižanov bod navyše.

"Pre nás to bola ťažký večer. Vedeli sme o kvalitách Rigy, ktorá vyhrala predchádzajúce dva zápasy. Nehrali sme podľa našich predstáv hlavne v prvej a druhej tretine. V tretej bolo vidieť isté zlepšenie, no v riadnom hracom čase ani v predĺžení, v ktorom sme mali aj výhodu presilovky, sme bohužiaľ nestrelili gól. Zásluhu na bezgólovom stave majú aj obaja gólmani, ktorí chytali vynikajúco. O výsledku rozhodol napokon jediný gól v samostatných nájazdoch," zhodnotil zápas tréner Slovana Petri Matikainen.

Odporúčame aj:

Slovenský tréner Gregor končí na lavičke Vladivostoku v KHL

Bratislavčania už v tejto sezóne Rigu dvakrát porazili. V Slovnaft aréne triumfovali po výsledku 5:1 a v Lotyšsku vyhrali 3:1.

Slovanisti majú po štvrtku na svojom konte 38 bodov (skóre - 65:74) a v tabuľke Západnej konferencie im patrí 9. miesto. Dinamo Riga figuruje na trinástej priečke so ziskom 34 bodov. Najbližšie sa "belasí" predstavia v utorok 25. novembra 2014 o 19.00 h doma proti Lokomotivu Jaroslavľ. Bude to prvý zo štyroch duelov Slovana v rade pred vlastnými fanúšikmi.

VÝSLEDOK:

Dinamo Riga - HC Slovan Bratislava 1:0 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)

Samostatné nájazdy:
1. séria: Š. Ružička (nedal) - L. Darziňš (nedal)
2. séria: T. Netík (nedal) - L. Videll (gól)
3. séria: R. Tičar (nedal)

Vylúčenia:
04:11 Martin Štajnoch (Slovan) - 2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)
06:04 Václav Nedorost (Slovan) - 2 min. (hákovanie)
11:43 Mário Lunter (Slovan) - 2 min. (držanie)
24:00 Aleksandrs Jerofejevs (Dinamo) - 2 min. (seknutie)
34:18 Milan Jurčina (Diinamo) - 2 min. (krosček)
34:18 Štefan Ružička (Slovan) - 2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)
39:33 Gints Meija (Dinamo) - 2 min. (podrazenie)
47:01 Charles Genoway (Dinamo) - 2 min. (hákovanie)
60:53 Milan Jurčina (Dinamo) - 2 min. (krosček)
61:51 Charles Genoway (Dinamo) - 2 min. (hrubosť)
61:51 Václav Nedorost (Slovan) - 2 min. (hrubosť)
64:46 Michal Vondrka (Slovan) - 2 min. (hákovanie)
64:49 Kyle Wilson (Dinamo) - 2 min. (podrazenie)

strely na bránu: 26:28, vylúčenia: 7:6 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Belov, Vasiliev - Aľošin, S. Morozov (všetci Rus.), 3480 divákov

Zostavy:
Dinamo: Sedláček - K. Redlihs, Cibulskis, Genoway, Jurčina, Sotnieks, Jerofejevs - Videll, M. Redlihs, Darziňš - K. Wilson, Marcel Hossa, Meija - Bukarts, Indrašis, Džeriňš - Cipulis, Bičevskis, Skvorcovs
Slovan: Sersen, V. Mihálik, J. Brejčák, Baranka, Štajnoch, Sigalet, Luža - Bartovič, Surový, L. Nagy - Netík, V. Nedorost, Š. Ružička - Jeglič, Tičar, Vondrka - T. Rachůnek, Bližňák, Lunter
Zdroj: WEBNOVINY