Handzuš ukáže svoje čaro v extralige, nastúpi proti Košiciam

Hokejový majster sveta 2002 Michal Handzuš naskočí prvýkrát v tejto sezóne na zápasový ľad, v utorok sa predstaví v šlágri 32. kola Tipsport extraligy v drese HC ´05 Banská Bystrica proti Košiciam.
Odporúčame aj:
Handzuš začal opäť trénovať, na ľade chce byť každý deň
Handzušov návrat zbrzdilo zranenie, ale za 'baranov' nastúpi
Pod Urpínom sa bude hrať v utorok priamy súboj o druhú priečku v Tipsport extralige. Domáca Banská Bystrica neprehrala už osem zápasov v rade a sériu by chcela natiahnuť aj proti úradujúcemu majstrovi. Handzuš s baranmi už pár dní trénuje. Zároveň čaká na ponuky z iných klubov, kde by mohol pokračovať v kariére. Za Banskú Bystricu by mohol nastúpiť vo dvoch stretnutiach aj bez zmluvy.
Handzuš sa do banskobystrického dresu oblečie po dvoch rokoch, v sezóne 2012/2013 počas výluky v NHL odohral za HC ´05 pätnásť stretnutí s bilanciou deväť gólov a desať asistencií. Banskobystričan naposledy hral za Chicago Blackhawks v NHL, celkovo v základnej časti profiligy nastúpil na 1010 zápasov, dal v nich 185 gólov a pridal 298 asistencií. V play-off sa v 116 stretnutiach tešil šestnásťkrát z presného zásahu a celkovo zo 46 bodov. Handzuš si okrem Banskej Bystrice a Chicaga už obliekol aj dresy Popradu, Worcesteru, St. Louis, Phoenixu (dnes Arizona), Philadelphie, Zvolena, Los Angeles a San Jose.

Slovenskí hokejisti zdolali v 2. zápase kvalifikácie Maďarsko
Slovenskí hokejisti uspeli vo svojom druhom zápase na finálovom kvalifikačnom turnaji o ZOH 2026.

Futbalový šampionát v roku 2025 sa uskutoční na Slovensku
Majstrovstvá Európy futbalistov 21 rokov sa v roku 2025 uskutočnia na Slovensku. Rozhodol o tom Výkonný výbor Európskej futbalovej únie na stredajšom zasadnutí vo švajčiarskom Nyone.

Vlhová viedla po 1. kole obr. slalomu: "Veľmi ťažké podmienky"
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa usadila na čele po 1. kole sobotného obrovského slalomu Svetového pohára.

Verstappen vybojoval na záver sezóny F1 v Abú Zabí 15. víťazstvo
Holandský pretekár Max Verstappen z tímu Red Bull zvíťazil na Veľkej cene Abú Zabí, záverečných 22. pretekoch sezóny F1.

Vlhová priznala, že po tomto momente uvažovala o konci kariéry
"Cítila som sa úplne prázdna,“ uviedla Vlhová pre Blick.