14°Bratislava

Telekom Night Run ovládli vlaňajší víťazi Fašungová a Magyar

• 21:57 13.09.2014
  • BRATISLAVA

Víťazom 6. ročníka bratislavského nočného behu - Telekom Night Run sa na 10-kilometrovej trati stal Imrich Magyar z BMSC Bratislava časom 32:39 min. Odchovanec atletiky v Nových Zámkoch obhájil lanské prvenstvo, po Jurajovi Vitkovi, ktorý triumfoval v úvodných dvoch ročníkoch, je iba druhý dvojnásobný víťaz v krátkej histórii populárnych pretekov.

Tridsaťročný Magyar dobehol do cieľa s náskokom 56 sekúnd pred bývalým slovenským reprezentantom v orientačnom behu Pavlom Bukovácom z tímu behame.sk.

V súťaži žien bolo na prvých dvoch priečkach rovnaké poradie ako vlani – zvíťazila Petra Fašungová z VŠC Dukla Banská Bystrica za 36:10 min pred Luciou Janečkovou (BMSC Bratislava). Športová "obojživelníčka", ktorá sa venuje aj duatlonu, mala tentoraz cestu k prvenstvu ľahšiu ako pred rokom. Teraz bol jej náskok až 1:34 min, vlani len 17 sekúnd.

Na 6. ročníku Telekom Night Runu, ktorý sa prvý raz bežal na úplne novej 10-kilometrovej trati v centre Bratislavy, štartovalo 3341 bežcov, pričom prihlásených bolo vyše 4200.

Výsledky:

Muži: 1. Imrich Magyar (BMSC Bratislava) 32:39 min, 2. Pavol Bukovác (behame.sk) 33:35, 3. Miroslav Novák (Cycling Academy) 33:45
Ženy: 1. Petra Fašungová (VŠC Dukla B. Bystrica) 36:10 min, 2. Lucia Janečková 37:44, 3. Dana Janečková (obe BMSC Bratislava) 40:10