Rana pre ukrajinský Donbas, sezónu KHL v Donecku hrať nemôže

Podľa viceprezidenta Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Dmitrija Kurbatova by sa o osude ukrajinského tímu Donbas Doneck v tejto súťaži malo rozhodnúť ešte v utorok.
Všetko o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate ----> TU.
"Je jasné, že Donbas v súčasnosti nemôže hrať v Donecku. Optimálnym riešením by bolo náhradné letisko. Ak si klub nájde v dostupnom regióne arénu, ktorá bude vyhovovať všetkým technickým požiadavkám, nebudeme mať dôvod klubu pozastaviť účinkovanie v lige. Dostali sme sa do ťažkej situácie, pretože hraničný čas na prijatie riešenia je tu," ozrejmil Kurbatov a na margo ďalších klubov dodal: "U Spartaka teraz nevidím šancu, s pražským Levom by malo byť všetko v poriadku. Chystáme rozpis pre 30 tímov, ale sme pripravení aj na alternatívu s 28 mužstvami."
Súvisiace:
Slovan absolvuje v príprave KHL desať stretnutí, dve doma
Hokejista Tomáš Netík bude opäť hrať za Slovan Bratislava
Medveščak má novú posilu, tím doplní kanadský hokejista
Slovan Bratislava v KHL posilní ďalší slovenský reprezentant

Slovenskí hokejisti zdolali v 2. zápase kvalifikácie Maďarsko
Slovenskí hokejisti uspeli vo svojom druhom zápase na finálovom kvalifikačnom turnaji o ZOH 2026.

Futbalový šampionát v roku 2025 sa uskutoční na Slovensku
Majstrovstvá Európy futbalistov 21 rokov sa v roku 2025 uskutočnia na Slovensku. Rozhodol o tom Výkonný výbor Európskej futbalovej únie na stredajšom zasadnutí vo švajčiarskom Nyone.

Vlhová viedla po 1. kole obr. slalomu: "Veľmi ťažké podmienky"
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa usadila na čele po 1. kole sobotného obrovského slalomu Svetového pohára.

Verstappen vybojoval na záver sezóny F1 v Abú Zabí 15. víťazstvo
Holandský pretekár Max Verstappen z tímu Red Bull zvíťazil na Veľkej cene Abú Zabí, záverečných 22. pretekoch sezóny F1.

Vlhová priznala, že po tomto momente uvažovala o konci kariéry
"Cítila som sa úplne prázdna,“ uviedla Vlhová pre Blick.