Kde všade sú zverejnené vaše fotografie? Takto to rýchlo zistíte
- 6:49 28.02.2024
- Bratislava

Najnebezpečnejšia stránka na internete? Webový portál vám prezradí aj to, na čo možno nie ste pripravení.
Webová stránka, ktorá si u používateľov získala povesť „najnebezpečnejšej stránky na internete“, ponúka možnosť vyhľadať všetky vaše fotografie, ktoré kedy boli zverejnené v online priestore.
Stránka PimEyes funguje na princípe rozpoznávania tvárových čŕt na vložených fotografiách a ich následného vyhľadávania na podobných fotkách. Softvér je poháňaný umelou inteligenciou, ktorá vám do pár sekúnd poskytne výsledky vyhľadávania.
The most disturbing AI website on the internet.
— Rowan Cheung (@rowancheung) February 28, 2023
Upload a photo of a person, and AI will find ALL of the images of that person across the internet. pic.twitter.com/ac6A1xRxQi
Základné služby sú pre používateľov dostupné zadarmo. Po vložení vlastnej fotografie (alebo fotografií – čím viac rôznych fotiek vložíte, tým presnejšie sú výsledky vyhľadávania) získate prístup ku všetkým zdrojom, na ktorých bola nájdená vaša podobizeň.
V prípade, že sa chcete dostať priamo na webové stránky so zverejnenými fotografiami, musíte si priplatiť. Stránka pritom poskytuje aj náhľad na fotografie zverejnené na sociálnych sieťach vrátane Facebooku či LinkedIn.
PimEyes takisto poskytuje možnosť zabrániť ostatným používateľom, aby vás vyhľadávali. V takomto prípade však od vás bude požadovať fotografiu dokladu totožnosti, aby si mohla overiť, že o to žiada skutočná osoba na fotografiách.
Používatelia, ktorí si priplatia, majú takisto možnosť požiadať stránku o stiahnutie fotografií z tretích strán. Ako píšu vývojári, v takomto prípade „vyhľadáme administrátorov webových stránok s nechcenou fotografiou, na váš podnet vytvoríme a odošleme niekoľko upozornení na stiahnutie na základe DMCA a GDPR, odsledujeme, či boli fotografie stiahnuté, a poskytneme výsledky nášho konania.“ DMCA a GDPR sú nariadenia, ktoré slúžia na ochranu osobných údajov, vrátane tých zverejnených na internete.
Na záver pripomíname, že výsledky vyhľadávania PimEyes nie sú stopercentné, a tak sa pri vyhľadávaní môžete stretnúť aj s fotografiami osôb, ktoré sa na vás síce podobajú, no nezobrazujú priamo vás.

Pri bodnutí včelou treba žihadlo odstrániť zoškrabnutím, nie pinzetou
Pri bodnutí včelou je potrebné žihadlo odstrániť zoškrabnutím, nie pinzetou. Na vybratie kliešťa sa odporúča využiť špeciálnu pinzetu alebo háčik.

Tieto emoji najčastejšie používajú narcistické osobnosti
Narcistickú osobnosť dokáže odhaliť aj písomný prejav. Aké emoji najčastejšie používajú narcisti?

Marek Vašut: Vďaka dedkovi som obdivoval majstrov americkej nemej grotesky
V Čechách a na Slovensku je považovaný za jedného z najaktívnejších filmových hercov.

Vyše 80 % ľudí robí v sprche túto chybu, ukázal prieskum
Každodennú aktivitu možno aj vy vykonávate nesprávne. Čo na to hovoria odborníci?

Ukrajinci prekvapili novou zbraňou
Ukrajinskej armáde sa podarilo zostreliť ruskú stíhačku, použili na to nezvyčajný typ zbrane.