Tieto 4 nápoje zhoršujú inkontinenciu

Ak trpíte inkontinenciou moču, týmto nápojom sa radšej vyhýbajte.
Inkontinenciou trpí v priemere 5 % svetovej populácie. Samovoľný únik moču prináša nielen zdravotný problém, ale aj stres, stratu sebavedomia či úplné obmedzenie kontaktov s inými ľuďmi.
Medzi činnosti, ktoré spúšťajú únik moču, patrí kýchanie, smiech, zdvíhanie ťažkých bremien či cvičenie. Pričom medzi potrebou močiť a uvoľnením moču je často len niekoľko sekúnd. Takýto nutkavý pocit môže spôsobiť aj náhla zmena polohy, zvuk tečúcej vody, pohlavný styk.
Tento zdravotný stav si často ľudia ešte zhoršujú sami, napríklad nápojmi, ktoré pijú. Zdravotné sestry sa pre portál Express podelili o štyri nápoje, ktoré inkontinenciu ešte zhoršujú.
Prvým nápojom, ktorý treba obmedziť, je alkohol, druhá v poradí je citrusová šťava. Medzi ďalšie nápoje, ktorým sa treba vyhnúť, patria sýtené nápoje a nápoje obsahujúce kofeín.
Doplňujte správne tekutiny
Spontánne úniky moču nie je však vhodné riešiť obmedzením príjmu tekutín. Je potrebné dodržiavať štandardný pitný režim, v priemere 1,8 l denne, radí Univerzitná nemocnica L. Pasteura v Košiciach na svojom webe. Neodporúča však pitie močopudných čajov, rovnako sladených a kofeínových nápojov, ako aj nadmerné pitie alkoholu.
Pitie množstva vody môže byť veľkou pomocou pri inkontinencii, povedali zdravotné sestry pre Express. To, že menej pitia pomôže s únikom moču, je mýtus. Môže to mať podľa nich dokonca opačný účinok a príznaky zhoršiť.
Povedali: „Bohužiaľ, pitie menšieho množstva vody môže viesť k koncentrovanejšiemu moču, čo môže spôsobiť podráždenie močového mechúra a časom znížiť jeho celkovú kapacitu.” Navyše nedostatok tekutín môže spôsobiť dehydratáciu a problémy s ňou spojené.
Kľúčové je piť vodu s mierou, čo je šesť až osem pohárov denne. Čokoľvek viac môže viesť k zavodneniu organizmu a následnej potrebe častejších ciest na toaletu, nevoľnosť i zvracanie.

Pozor na tento druh orechov, má prekvapivé spojenie s rakovinou
Zdravé super jedlo vám môže v skutočnosti škodiť.

Bežná súčasť spálne spôsobuje poškodenie mozgu počas spánku
Vedci varujú, že mimoriadne ohrozené sú malé deti.

Kontroverzný výskum z Talianska: Naozaj je kuracie mäso rizikové?
Hoci sa kuracie mäso považuje za zdravšiu alternatívu červeného mäsa, podľa vedcov to s jeho konzumáciou netreba preháňať.

Tieto zdravé jedlá škodia zubom
Celkovému zdraviu síce neuškodia, no zubári vás za ne nepochvália.

Máte dostatok hlbokého spánku? Toto sa deje s mozgom pri jeho deficite
Menej hlbokého spánku môže znamenať väčšie riziko vážneho ochorenia.