Vakcína na covid-19 môže znižovať účinok botoxu, tvrdia vedci

Možno váš botox nevydrží tak dlho, pretože ste dostali vakcínu na COVID-19.
Nedávna štúdia od skupiny výskumníkov z Izraela zistila, že nadšenci do výplní navštevovali osobu, ktorá im podávala injekcie, častejšie po podaní vakcíny proti koronavírusu.
V priemere 45 účastníkov dostalo botox každých 118 dní pred očkovaním na COVID, ale po vakcíne tento počet klesol na 96 dní, informuje portál New York Post.
V štúdii publikovanej na jeseň v časopise Journal of Cosmetic Dermatology výskumníci dospeli k záveru, že injekcie botoxu môžu byť menej účinné po vakcíne proti koronavírusu, hoci na overenie tohto účinku bude potrebný ďalší výskum.
„Aj keď to môže naznačovať, že botox trvá kratšie, štúdia je príliš malá na to, aby sa dali vyvodiť nejaké závery,“ povedala tento mesiac pre Glamour certifikovaná dermatologička Marisa Garshick, ktorá sa na štúdii nezúčastnila.
„Toto je zaujímavá štúdia a dobrý prvý krok v snahe prísť na to, pretože o tom hovorilo veľa dermatológov," povedala Allure certifikovaná dermatologička a profesorka NYU Shari Marchbeinpre Allure, pričom vyzdvihla výhody vakcíny COVID. Odhliadnuc od vakcíny proti COVID, výskum ukazuje, že botoxová imunita sa môže vyskytnúť aj sama o sebe.
Podľa VeryWellHealth sa u približne 1 % až 3 % používateľov vyvinie protilátka blokujúca botox, vďaka ktorej sú injekcie prakticky nepoužiteľné. Aj keď je tento účinok zriedkavý, zdá sa, že tých pár kráľovien krásy si zvyklo na toxín zodpovedný za účinky botoxu a ich telo už Záujem o botox je na vzostupe. Trh s botoxom bol v roku 2021 ocenený na viac ako 6 miliárd dolárov a pokračoval v dlhodobom trende medziročného rastu, s výnimkou roku 2020, keď pandémia nabrala na sile.
Metóda zmrazovania tváre je populárnym liekom na nežiaduce vrásky a nevzhľadné línie tváre preto, že blokuje určité chemikálie prenikať do nervov. Niektorí používatelia údajne zaznamenali nežiaduce vedľajšie účinky botoxu. Jedna žena tvrdila, že po podaní dávky injekčnej látky ledva otvorila jedno oko, zatiaľ čo iná povedala, že zostala na nepoznanie a zdeformovaná.
Štúdia z roku 2021 skúmala možnosť, že vakcína COVID-19 spôsobí „precitlivenú“ reakciu na Botox, pričom sa zistilo, že dvaja pacienti, ktorí boli predtým očkovaní, mali po injekciách tváre opuch tváre a symptómy podobné chrípke. Náhly nástup symptómov u dvoch pacientov podnietil vedcov k tomu, aby plastickým chirurgom vydali „varovné upozornenie“, pričom stále podporujú očkovanie.

Štúdia šokovala: Takto reálne vplýva kanabis na rakovinu
Výskumníci sa pozreli na účinky marihuany na rozvoj rakoviny hrubého čreva.

Priznanie lekára: Pri tomto vitamíne som sa mýlil, odhalili to krvné testy
Napriek zdravej strave mal lekár vážny deficit a vyzval ostatných, aby si nechali urobiť testy na hladinu tohto vitamínu.

Prečo vakcíny fungujú najlepšie pri aplikovaní do tej istej ruky?
Očkovanie a aplikovanie posilňujúcich dávok do tej istej ruky má svoje výhody.

Táto korenina môže ovplyvniť účinok liekov, varujú lekári
Podľa výskumu korenina, ktorá sa pridáva aj do nápojov, ovplyvňuje pôsobenie liekov v tele.

Pozor na tento druh orechov, má prekvapivé spojenie s rakovinou
Zdravé super jedlo vám môže v skutočnosti škodiť.