Sulík: Vývoj SR do budúcna závisí od toho, koho si ľudia zvolia

Vývoj Slovenska do ďalších rokov závisí od toho, koho budú ľudia voliť. Ak si vyberú múdre, rozvážne vlády, budeme v raste životnej úrovne napredovať rýchlejšie.
Pri príležitosti blížiaceho sa 30. výročia samostatnosti SR to pre TASR povedal predseda SaS Richard Sulík. Pripomenul tiež, že Slovensko urobilo za 30 rokov veľký kus cesty vpred.
Výzvy pre SR do budúcna súvisia podľa Sulíka priamo s voľbami. „Každý národ má takú vládu, akú si zaslúži. Ľudia si vyberú vo voľbách, koho chcú, aby krajinu riadil, viedol a hlavne robil v nej zmeny, ideálne pozitívne zmeny,“ skonštatoval pre TASR. To, čo bude v budúcnosti, teda podľa neho závisí od rozhodnutia ľudí vo voľbách. „Keď budú voliť múdre, rozvážne vlády, budeme v raste životnej úrovne napredovať určite rýchlejšie, ako keď budú voliť zmätkárov, kde to ide od jedného chaosu do druhého,“ myslí si šéf SaS.
Sulík skonštatoval, že za 30 rokov sa na Slovensku zmenilo veľmi veľa a určite viac ako za 30 rokov do vzniku. Zmeny neboli vždy len pozitívne. „Ale celkovo si myslím, že Slovensko urobilo veľký kus cesty vpred. Mohlo to byť viac a lepšie, mrzí ma, že krajiny typu Estónsko nás za tých 30 rokov predbehli v životnej úrovni, ale pohli sme sa aj my,“ uzavrel.

Hnutie Slovensko opäť vyzýva opozičné strany, aby spolu išli 9. mája do Kyjeva
Hnutie Slovensko opakovane vyzýva opozičné strany Progresívne Slovensko, SaS, KDH a mimoparlamentných Demokratov, aby spolu 9. mája vycestovali do Kyjeva.

Sokolová: Návštevníci v nemocniciach majú skôr dbať na dezinfekciu ako návleky
Návštevníci v nemocniciach majú skôr dbať na alkoholovú dezinfekciu rúk ako návleky na obuv.

Ministerstvo zdravotníctva spustilo bezplatnú Národnú linku na podporu duševného zdravia
Ministerstvo zdravotníctva SR od 1. mája oficiálne spustilo Národnú linku na podporu duševného zdravia, ktorá poskytuje bezplatné dištančné psychologické poradenstvo.

Polícia zaistila viac ako deväť kíl kokaínu v hodnote vyše jedného milióna eur
Polícia koncom minulého týždňa na hraničnom priechode Jarovce - Kittsee zaistila viac ako deväť kilogramov kokaínu v hodnote vyše jedného milióna eur.

M. Šutaj Eštok: Ak by médiá presunuli diskusie na iný deň, budem to rešpektovať
Politici by nemuseli Slovensko otravovať hádkami v nedeľu. Myslí si to šéf koaličného Hlasu-SD a minister vnútra Matúš Šutaj Eštok.