• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 5.5.2025Meniny má Lesana, Lesia
12°Bratislava

Viršíkovu smrť zneužili dezinformátori. Polícia upozorňuje na tieto hoaxy

  • 15:34 27.05.2021
  • Bratislava
Viršíkovu smrť zneužili dezinformátori. Polícia upozorňuje na tieto hoaxy

Smrť rozhlasového moderátora zanechala odozvu aj na dezinformačnej scéne. Na Facebooku sa vo veľkom konšpiruje o tom, čo mohlo byť príčinou.

Polícia SR na facebookovom profile Hoaxy a podvody – Polícia SR zverejnila status, v ktorom upozorňuje na šírenie hoaxu o úmrtí rozhlasového moderátora Júliusa Viršíka. Došlo k nemu náhle v stredu (26. 5.), pričom pravdepodobná príčina je srdcové zlyhanie.

Viršík na svojom osobnom profile v apríli 2021 nabádal ľudí, aby sa dali očkovať. Jeho status zdieľal užívateľský profil Ján Bielčik, ktorý zneužil informáciu o tom, že 56-ročný Viršík sa sám nechal zaočkovať proti ochoreniu COVID-19 vakcínou AstraZeneca, a spojil tento fakt s konšpiráciou, že práve tá uňho vyvolala zástavu srdca. Podobné vyhlásenie na sociálnej sieti zverejnil aj predseda hnutia ĽSNS Marian Kotleba.

SLOVENSKÍ DEZINFORMÁTORI PREKOPALI SVOJE ĎALŠIE DNO: SMRŤ JULA VIRŠÍKA SPOJILI PÁR HODÍN PO JEHO SMRTI S VAKCÍNOU Náhla...

Uverejnil používateľ Hoaxy a podvody - Polícia SR Štvrtok 27. mája 2021

"Presnú príčinu smrti určí až pitva. Súvis s očkovaním nebol doteraz nikým potvrdený. Teda okrem potvrdenia od "odborníka" Jána Bielčíka," zdôrazňuje polícia.

Polícia ďalej pripomína, že prínosy vakcíny AstraZeneca ďaleko prevyšujú jej riziká. O zriedkavých prípadoch výskytu krvných zrazenín po očkovaní pritom možno hovoriť prevažne u populácie ľudí vo veku 50 a menej rokov.

SKUTOČNE NEBEZPEČNÉ JE ODKLADAŤ OČKOVANIE Prípady vzácnych krvných zrazenín, ktoré skúma Európska lieková agentúra v...

Uverejnil používateľ Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky Streda 14. apríla 2021
Zdroj: Info.sk, facebook.com/hoaxPZ, facebook.com/MinisterstvoZdravotnictvaSR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Hnutie Slovensko opäť vyzýva opozičné strany, aby spolu išli 9. mája do Kyjeva

Hnutie Slovensko opäť vyzýva opozičné strany, aby spolu išli 9. mája do Kyjeva

DNES - 14:50Domáce

Hnutie Slovensko opakovane vyzýva opozičné strany Progresívne Slovensko, SaS, KDH a mimoparlamentných Demokratov, aby spolu 9. mája vycestovali do Kyjeva.

Sokolová: Návštevníci v nemocniciach majú skôr dbať na dezinfekciu ako návleky

Sokolová: Návštevníci v nemocniciach majú skôr dbať na dezinfekciu ako návleky

DNES - 13:40Domáce

Návštevníci v nemocniciach majú skôr dbať na alkoholovú dezinfekciu rúk ako návleky na obuv.

Ministerstvo zdravotníctva spustilo bezplatnú Národnú linku na podporu duševného zdravia

Ministerstvo zdravotníctva spustilo bezplatnú Národnú linku na podporu duševného zdravia

DNES - 12:45Domáce

Ministerstvo zdravotníctva SR od 1. mája oficiálne spustilo Národnú linku na podporu duševného zdravia, ktorá poskytuje bezplatné dištančné psychologické poradenstvo.

Polícia zaistila viac ako deväť kíl kokaínu v hodnote vyše jedného milióna eur

Polícia zaistila viac ako deväť kíl kokaínu v hodnote vyše jedného milióna eur

DNES - 12:35Domáce

Polícia koncom minulého týždňa na hraničnom priechode Jarovce - Kittsee zaistila viac ako deväť kilogramov kokaínu v hodnote vyše jedného milióna eur.

M. Šutaj Eštok: Ak by médiá presunuli diskusie na iný deň, budem to rešpektovať

M. Šutaj Eštok: Ak by médiá presunuli diskusie na iný deň, budem to rešpektovať

DNES - 12:30Domáce

Politici by nemuseli Slovensko otravovať hádkami v nedeľu. Myslí si to šéf koaličného Hlasu-SD a minister vnútra Matúš Šutaj Eštok.