Niektorí ľudia si pandémiu užívajú. Psychológovia odhalili, kto vedome šíri vírus

Ľudia s týmito povahovými črtami si pandémiu nového koronavírusu užili.
Niektorí ľudia, ktorí majú “temné črty” osobnosti sa podľa štúdie mohli skutočne tešiť z pandémie. Vedci z univerzity v Mississippi skúmali 402 ľudí vo veku od 18 do 78 rokov a hodnotili ich z hľadiska osobnostných atribútov, ako sú psychopatia, narcizmus, sadizmus a machiavellizmus. Zistili, že „temné“ osobnostné rysy ovplyvňovali spôsob, akým sa ľudia správali počas pandémie. Výsledky boli publikované v časopise Personal and Individual Differences.
Vedci tvrdia, že pandémiu si mohli vychutnať najmä sadisti:
„Sadizmus bol spájaný s potešením z utrpenia druhých, takže sadistickí jedinci môžu zažiť pozitívnejšie emócie v situáciách, ako je pandémia, ktorá, ako sa zdá, negatívne ovplyvňuje kvalitu každodenného života ľudí.“
Vedci zistili, že ľudia s inými „temnými osobnostnými črtami“ menej pravdepodobne dodržiavajú hygienické opatrenia:
"Napríklad tí, ktorí mali vyšší narcizmus a psychopatiu, uvádzali, že je menej pravdepodobné, že budú pravidelne čistiť povrchy vo svojom dome, čo môže odrážať ich tendenciu byť impulzívny a podhodnocovať budúce následky svojich činov."
Výskum zistil, že ľudia s narcistickými vlastnosťami mali v skutočnosti väčšiu pravdepodobnosť, že budú pomáhať ľuďom okolo seba, pravdepodobne z toho dôvodu, aby mohli zožať obdiv od ostatných ľudí. Predchádzajúci výskum naznačil, že ľudia, ktorí prejavujú psychopatické vlastnosti, majú menšiu pravdepodobnosť dodržiavať opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu.
Štúdia naznačuje, že ďalšie osobnostné atribúty „temnej triády“, ako je narcizmus a machiavellizmus, môžu tiež ovplyvniť ochotu ľudí dodržiavať pravidlá týkajúce sa sociálneho dištancovania. Výskum naznačil, že ľudia s takýmito vlastnosťami môžu mať pri šírení vírusu dokonca väčšiu úlohu, kvôli ignorovaniu obmedzení, ako je napríklad sociálny dištanc, uviedol Dr. Pavel Blagov z Whitman College.
Blagovova štúdia naznačuje, že ľudia s psychopatickými osobnostnými vlastnosťami menej súhlasia s obmedzením pohybu osôb. Blagov pre Psypost povedal, že ľudia s psychopatickými vlastnosťami, ako je neschopnosť kontrolovať svoje impulzy, sa pravdepodobne chvália správaním, ktoré vystavuje ostatných riziku:
„Moje skúsenosti ako psychologického vedca, ako aj praktického psychológa ma presvedčili, že význam psychológie a správania pri prevencii a zvládaní širokého spektra zdravotných problémov je obrovský. Patrí sem osobnosť alebo štúdium dôležitých spôsobov, ako sa ľudia odlišujú. Zo správ v médiách veľmi skoro počas pandémie COVID-19 bolo zrejmé, že niektorí ľudia odmietajú rady týkajúce sa sociálneho odstupu a zvýšenej hygieny."

Štúdia šokovala: Takto reálne vplýva kanabis na rakovinu
Výskumníci sa pozreli na účinky marihuany na rozvoj rakoviny hrubého čreva.

Priznanie lekára: Pri tomto vitamíne som sa mýlil, odhalili to krvné testy
Napriek zdravej strave mal lekár vážny deficit a vyzval ostatných, aby si nechali urobiť testy na hladinu tohto vitamínu.

Prečo vakcíny fungujú najlepšie pri aplikovaní do tej istej ruky?
Očkovanie a aplikovanie posilňujúcich dávok do tej istej ruky má svoje výhody.

Táto korenina môže ovplyvniť účinok liekov, varujú lekári
Podľa výskumu korenina, ktorá sa pridáva aj do nápojov, ovplyvňuje pôsobenie liekov v tele.

Pozor na tento druh orechov, má prekvapivé spojenie s rakovinou
Zdravé super jedlo vám môže v skutočnosti škodiť.