Ľudia s týmito ochoreniami sú pri COVID-19 vystavení najväčšiemu riziku

Pokiaľ ide o hospitalizáciu kvôli ochoreniu COVID-19, táto skupina ľudí je vystavená najväčšiemu riziku.
Pokiaľ ide o vážnejšie komplikácie pri liečbe ochorenia COVID-19, zväčša sa hovorí o senioroch, ktorí sú najohrozenejšou skupinou. Bohužiaľ, riziko narastá aj v prípade ľudí, ktorí trpia niektorými chronickými ochoreniami.
Podľa vyhlásenia amerických Centier pre kontrolu a prevenciu (CDC) každý piaty pacient, prijatý pre komplikácie pri nákaze novým koronavírusom, patrí k tým, ktorí majú chronické problémy s cukrovkou a zdravím srdca a pľúc.
CDC ďalej uvádzajú, že 37,6 percent z 7.162 pacientov hospitalizovaných v USA tvorili ľudia, ktorí okrem koronavírusu mali ďalšie ochorenia. Ľudia najčastejšie navštívili nemocnicu kvôli ťažkostiam s dýchaním, ktoré mali často súvis často súviseli práve s ďalším ochorením, ktorým trpeli.
Až 78 percent Američanov prijatých na jednotku intenzívnej starostlivosti vykazovalo aspoň jeden ďalší zdravotný problém, vrátane cukrovky (32 percent), srdcovo-cievnych ochorení (29 percent) a chronického ochorenia pľúc (21 percent).
Oplatí sa zmieniť aj chronické choroby obličiek (12 percent) a oslabenie imunitného systému (9 percent).
Spomedzi pacientov, ktorí neboli takí chorí, aby si vyžadovali hospitalizáciu, bolo 71 percent takých, ktorým bolo diagnostikované aspoň jedno ďalšie ochorenie okrem COVID-19.
Pokiaľ ide o pacientov pozitívne testovaných na nový koronavírus, ktorí si nevyžadovali hospitalizáciu, len 27 percent z nich trpelo iným chronickým ochorením.
Na záver treba poznamenať, že to, že nemáte chronické ochorenie, nevyhnutne neznamená, že u vás nevzniknú komplikácie pri liečbe COVID-19. 22 percent z tých, ktorí skončili na jednotke intenzívnej starostlivosti, totiž nemalo žiadne iné zdravotné ťažkosti.

Pozor na alkohol v teplom počasí. Jeho účinok je iný ako v zime
Vyššie teploty a dlhšie dni ovplyvňujú aj spôsob, akým telo spracúva skonzumovaný alkohol.

Farmaceutka varuje: Tento bežný liek môže zvyšovať riziko demencie
Bežný liek na alergiu môže zvyšovať riziko vážneho ochorenia.

Štúdia šokovala: Takto reálne vplýva kanabis na rakovinu
Výskumníci sa pozreli na účinky marihuany na rozvoj rakoviny hrubého čreva.

Priznanie lekára: Pri tomto vitamíne som sa mýlil, odhalili to krvné testy
Napriek zdravej strave mal lekár vážny deficit a vyzval ostatných, aby si nechali urobiť testy na hladinu tohto vitamínu.

Prečo vakcíny fungujú najlepšie pri aplikovaní do tej istej ruky?
Očkovanie a aplikovanie posilňujúcich dávok do tej istej ruky má svoje výhody.