• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 17.10.2019Meniny má Hedviga
Bratislava

Stačia len 4 kešu oriešky denne – takéto zmeny si čoskoro všimnete!

  • 18:03 06.10.2019
  • Bratislava
Stačia len 4 kešu oriešky denne – takéto zmeny si čoskoro všimnete!

O tom, že kešu oriešky by rozhodne nemali chýbať vo vašom jedálničku, vás presvedčí aj týchto 9 benefitov, ktoré získate ich konzumáciou.

Kešu oriešky sú aj v našich končinách známe vďaka horko-sladkej chuti a jedinečnému tvaru. Mnohí z nás si ich občas kúpia ako zdravú alternatívu maškŕt, ale nie každý vie, aké zázraky dokážu s telom narobiť.

Stačí, keď každý deň zjete 4 kešu oriešky, a čoskoro sa dočkáte aj týchto 9 benefitov:

1. Žiarivejšia pokožka

Kešu oriešky obsahujú množstvo antioxidantov a medi, ktoré výrazne prospievajú zdraviu a kráse pokožky. Antioxidanty napríklad redukujú známky starnutia a meď s ďalšími enzýmami produkuje kolagén, ktorý zvyšuje elasticitu pokožky.

2. Menej ochorení

Okrem medi a antioxidantov kešu orechy obsahujú aj veľa zinku. Ten je kľúčový pri vytváraní a vývoji buniek imunitného systému a antioxidačných enzýmov.

Orechy môžu byť zdravé i škodlivé. Viete, ktoré si vybrať?

3. Silnejšie kosti

Len asi 30 gramov kešu orieškov vám dodá 30 percent odporúčanej dennej dávky medi a 20 percent odporúčanej dennej dávky horčíka. Medi môžeme vďačiť aj za to, že podporuje vývoj kostí a spojivových tkanív a horčík sa zas stará o to, aby telo správne vstrebávalo vápnik. Redukuje tiež riziko vzniku osteoporózy.

4. Ochrana očí

V kešu možno nájsť množstvo antioxidantov luteínu a zeaxantínu. Ak oriešky začnete jesť každý deň, obidve tieto látky sa postarajú o to, aby vám dokonale fungoval zrak a aby ste nedostali infekciu. Zeaxantín okrem toho chráni sietnicu pred škodlivými UV lúčmi.

5. Život bez migrén

Migrénu má v niektorých prípadoch na svedomí nedostatok horčíka v organizme a jeho hladinu nič neobnoví lepšie ako kešu oriešky. Ich pravidelná konzumácia tiež dokáže odstrániť bolesti v iných častiach tela a znížiť vysoký tlak.

6. Zdravšie zuby

Kešu orechy obsahujú fenolické zlúčeniny, ktoré dajú do poriadku aj zdravie zubov. Tieto látky zabíjajú škodlivé baktérie, ktoré spôsobujú hnitie zubov a akné.

7. Viac energie

Medzi ďalšie látky, ktoré možno nájsť v kešu orechoch, treba zaradiť aj vitamíny a minerály. Sem patrí napríklad vitamín E, K, B6, meď fosfor, zinok, horčík, železo aj selénium. Každý z nich pomáha udržiavať telo zdravé a funkčné. Vďaka bohatej zásobe týchto látok sa tiež budete cítiť plní energie.

8. Koniec ťažkostiam s váhou

Veda už dávno vyvrátila dlho udržiavaný mýtus o tom, že z orechov sa priberá. Kešu síce obsahujú tuky, ale tie sú zdravé a v primeranom množstve neprispievajú k priberaniu. Horčík z kešu je okrem toho potrebný na regulovanie metabolizmu tukov a sacharidov.

Štúdie dokonca potvrdili, že ľudia, ktorí jedli kešu orechy na pravidelnej báze, chudli rýchlejšie a mali tiež nižšie riziko vzniku obezity. Na záver treba dodať, že orechy sú mimoriadne výživné, vďaka čomu potláčajú pocit hladu.

9. Lesklé vlasy

Opäť za to môže meď – tá vašim vlasom dodá lesk a hladký povrch. Kešu okrem toho stimulujú produkciu melanínu, vďaka čomu vaše vlasy nadobudnú sýtejšiu farbu.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DP, brightside.me, ndtv.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Zlý spánok: Na vine je nedostatok vitamínu

Zlý spánok: Na vine je nedostatok vitamínu

VČERA - 19:26Zdravie

Tento vitamín chýba až štvrtine obyvateľstva.

Takáto zmena stravovacích návykov môže signalizovať rakovinu žalúdka

Takáto zmena stravovacích návykov môže signalizovať rakovinu žalúdka

VČERA - 8:35Zdravie

Niektoré náhle zmeny v stravovacích návykoch môžu byť prvotným príznakom smrteľnej diagnózy.

Pomer omega-3 a omega-6 mastných kyselín dokáže ovplyvniť vaše oči

Pomer omega-3 a omega-6 mastných kyselín dokáže ovplyvniť vaše oči

19:08 15.10.2019Zdravie

Ak vo vašej strave zabezpečíte správne typy a pomer esenciálnych mastných kyselín, môžete zabrániť nepriaznivému zdravotnému stavu.

Aký je rozdiel medzi fajčením pár cigariet denne a fajčením celého balíčka?

Aký je rozdiel medzi fajčením pár cigariet denne a fajčením celého balíčka?

20:01 14.10.2019Zdravie

Vyfajčiť denne pár cigariet je z finančného hľadiska prijateľnejšia voľba. Dá sa to povedať aj o zdraví?

Trápia vás zažívacie problémy? Na vine sú jedlá s FODMAP

Trápia vás zažívacie problémy? Na vine sú jedlá s FODMAP

18:43 12.10.2019Zdravie

Ak pociťujete kŕče a nadúvanie, dokonca aj pri cvičení, môže vám pomôcť, keď zmeníte stravu.