• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 16.6.2019Meniny má Blanka, Bianka
23°Bratislava

Video: Učiteľka vláčila ťažko chorého chlapca po chodbe

  • 21:13 10.01.2019
  • Bratislava
 Video: Učiteľka vláčila ťažko chorého chlapca po chodbe

Učiteľka bola obvinená z napadnutia po tom, ako záznam z kamery zachytil jej správanie voči 9-ročnému autistickému žiakovi.

Učiteľka základnej školy v Greenup County v Kentucky bola obvinená z napadnutia 9-ročného chlapca po tom, ako ho vláčila po chodbách školy. Obvinená Tina Abramsová na súde prehlásila, že je nevinná. Jej konanie z 24. októbra však zachytila bezpečnostná kamera nainštalovaná na chodbe základnej školy Wurtland Elementary school. Vedenie školy po 2 mesiacoch od incidentu učiteľku prepustilo.

O záznam sa na Facebooku podelila matka chlapca Angel Nelson, ktorá uviedla, že jej syn je ťažko chorí, pričom trpí na autizmus, ADHD, posttraumatickú stresovú poruchu, úzkosť a depresiu. Ako vysvetlila v príspevku, kvôli ochoreniam zvykne dostávať záchvaty hnevu. Nelsonová povedala, že jej syn bol frustrovaný, keď mu dala učiteľka prácu a on v nej nechcel pokračovať.

Podľa Nelsonovej záznam z kamery nezachytil situáciu v triede, kedy údajne učiteľka chlapca silno chytila za zápästie a hodila ho o stoličku.

Ako tvrdí matka, kvôli komunikačným problémom jej syna sa asi nedozvie, čo sa za zatvorenými dverami presne stalo. Kamera však zachytila, ako Abramsova začala ťahať chlapca po chodbe z jednej učebne do druhej. "Tento incident bol dostatočne násilný, aby nielenže zranil moje dieťa, ale aj zničil jeho topánky," uviedla Nelsonová.

V ten deň matka zobrala syna k lekárovi a röntgenové a MRI snímky potvrdili výron zápästia, ktoré chlapcovi v nasledujúcich dňoch opuchlo a zmodralo. Podľa Nelsonovej učiteľka spôsobila jej synovi aj emocionálnu traumu a ponížila ho pred ostatnými žiakmi. Chlapec bude teraz potrebovať intenzívnejšiu liečebnú terapiu, aby získal späť zručnosti, ktoré sa tak dlho učil. Ako dodáva, učitelia by mali zastaviť šikanovanie a nie ho spôsobovať.

Video: Učiteľka napadla autistického chlapca

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TM, facebook.com, Foto: facebook.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Luknár: Film nerobím kvôli cenám, ale preto, že ma to baví

Luknár: Film nerobím kvôli cenám, ale preto, že ma to baví

VČERA - 14:11Zaujímavosti

Cenu Hercova misia za mimoriadny prínos hereckému umeniu na košickom filmovom festivale Art Film Fest (AFF) získal herec Roman Luknár.

Ľudia, ktorí plačú pri filmoch sú výnimoční. Toto to o nich vypovedá

Ľudia, ktorí plačú pri filmoch sú výnimoční. Toto to o nich vypovedá

19:30 14.06.2019Zaujímavosti

Štúdia skúmala, prečo niektorých ľudí dokáže dojať aj fiktívny príbeh.

Video: V rieke sa objavili jedinečné ružové delfíny

Video: V rieke sa objavili jedinečné ružové delfíny

18:33 14.06.2019Zaujímavosti

Zo záberov sa zdá, že ružových delfínov bude možno pribúdať.

V Prahe odznie koncert pre Čaputovú. Zahrajú na ňom známi interpreti

V Prahe odznie koncert pre Čaputovú. Zahrajú na ňom známi interpreti

14:32 14.06.2019Zaujímavosti

Miestom konania koncertu je lúka na Kampe pri Kaviarni Mlýnská. TASR o tom informoval Ladislav Snopko, dramaturg a iniciátor koncertu.