Ukrajinský vodič "nafúkal" v Kysuckom Novom Meste vyše 6 promile

Po 20 minútach policajti vykonali u muža opakovanú dychovú skúšku.
Ilustračné foto
Viac ako šesť promile alkoholu namerali v sobotu (1. 12.) policajti v Kysuckom Novom Meste 36-ročnému vodičovi Peugeotu 2008 z Ukrajiny. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Jana Balogová.
Doplnila, že po 20 minútach policajti vykonali u muža opakovanú dychovú skúšku, pri ktorej prístroj zobrazil hodnotu 1,08 miligramu na liter alkoholu v dychu (2,25 promile). „Na margo neprirodzene vysokej hladiny alkoholu v dychu pri prvej dychovej skúške vodič policajtom uviedol, že alkohol požil tesne pred jazdou. V každom prípade, tento muž čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa.
Policajti podľa nej zaevidovali v uplynulom týždni na cestách Žilinského kraja 14 vodičov pod vplyvom alkoholu. „Z celkového počtu vodičov motorových vozidiel sedem nafúkalo nad jedno promile a u šiestich zistili požitie alkoholických nápojov pod promile. Jeden z kontrolovaných vodičov sa odmietol podrobiť dychovej skúške,“ dodala Balogová.
V piatok (30. 11.) namerali policajti v Bytči 30-ročnému vodičovi Škody Octavia pri dychovej skúške 1,12 miligramu na liter alkoholu v dychu (2,33 promile). V nedeľu (2. 12.) dopoludnia namerali policajti v Tvrdošíne 43-ročnému vodičovi Volkswagenu Polo pri dychovej skúške 0,70 miligramu na liter alkoholu v dychu (1,46 promile). Vodiči čelia obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, doplnila krajská policajná hovorkyňa.
„Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin. Ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické a alkohol za volant nepatrí,“ zdôraznila Balogová.

Matovičovo hnutie posiela Ficovi odkaz: Toto nerobte!
Podľa zástupcov hnutia Slovensko môžu mať kroky premiéra negatívny vplyv na slovenskú ekonomiku.

Fico: Štefánik je náš pevný bod, o ktorý sa môžeme vždy oprieť
Premiér si prišiel uctiť pamiatku tragického úmrtia Štefánika k pomníku v Ivanke pri Dunaji.

Lesný požiar v Bobrovci sa nedarí uhasiť, na mieste sú desiatky hasičov
Viac ako tridsiatka hasičov pokračuje aj v nedeľu v likvidácii lesného požiaru v Bobroveckej doline v Západných Tatrách.

Pri čelnej zrážke dvoch áut zahynuli dve osoby
Na mieste sú záchranné zložky, cesta je neprejazdná.

Raši: Štefánik bol Slovák telom aj dušou, nehanbil sa za svoj pôvod
Podľa Richarda Rašiho Štefánik vedel, že slobodu si Slovensko musí vybojovať samo a nikto mu ju nedaruje.