Prečo by ste si mali zdriemnuť a aká dĺžka zdriemnutia robí ľudí najšťastnejšími?

Aj na dĺžke popoludňajšieho zdriemnutia záleží.
Ľudia, ktorí si doprajú krátke zdriemnutie sú šťastnejší ako tí, ktorí si zdriemnú na dlhšie alebo si nedoprajú spánok počas dňa vôbec.
Priebeh výskumu
Tento záver pochádza z prieskumu na 1000 ľuďoch, ktorý skúmal, ako vplýva zdriemnutie na šťastie človeka.
66% ľudí, ktorí vykonali spánok pod 30 minút, uviedlo, že je šťastných. Z tých, ktorí spali dlhšie bolo šťastných 56% ľudí a tí, ktorí nespali vôbec tvorili 60%.
Prečo by sme si mali zdriemnúť v práci?
Profesor Richard Wiseman, ktorý viedol výskum, povedal:
"Doterajšie výskumy ukázali, že zdriemnutia pod 30 minút vám prinášajú viac sústredenia, produktivity a tvorivosti a tieto nové poznatky naznačujú, že sa môžete stať šťastnejší tým, že sa krátko zdriemnete. Podobne dlhšie zdriemnutie je spojené s viacerými zdravotnými rizikami a opäť je to v súlade s našimi výsledkami."
Profesor Wiseman pokračoval:
"Veľké množstvo výskumov ukazuje, že krátke zdriemnutie zvyšuje výkonnosť. Mnohé veľmi úspešné spoločnosti, ako sú spoločnosti Ben & Jerry's a Google, majú nainštalované špecializované priestory a zamestnanci si môžu pospať počas úsekov napätia pri práci. "
Zaujímavé čísla
Výskum tiež zistil, že "iba" 11% malo povolené zdriemnutia v práci. Vedúceho výskumu toto číslo prekvapilo, netušil totiž, že mnohí ľudia majú povolené zdriemnutie počas práce. Zatiaľ čo spoločnosti môžu plniť servis na spanie, mnohí dávajú prednosť pracovníkom, ktorí zostanú pri svojich stoloch celý deň a celú noc. Nie je to tak?
Nebol by to skvelý svet, v ktorom žijeme, ak by sme si mohli v práci dopriať malé zdriemnutie? Možno je na čase, aby zamestnávatelia pochopili, že ľudia nie sú stroje a občas sa ich menší oddych pri práci odrazí aj na ich pracovných výkonoch.

Pozor na tento druh orechov, má prekvapivé spojenie s rakovinou
Zdravé super jedlo vám môže v skutočnosti škodiť.

Bežná súčasť spálne spôsobuje poškodenie mozgu počas spánku
Vedci varujú, že mimoriadne ohrozené sú malé deti.

Kontroverzný výskum z Talianska: Naozaj je kuracie mäso rizikové?
Hoci sa kuracie mäso považuje za zdravšiu alternatívu červeného mäsa, podľa vedcov to s jeho konzumáciou netreba preháňať.

Tieto zdravé jedlá škodia zubom
Celkovému zdraviu síce neuškodia, no zubári vás za ne nepochvália.

Máte dostatok hlbokého spánku? Toto sa deje s mozgom pri jeho deficite
Menej hlbokého spánku môže znamenať väčšie riziko vážneho ochorenia.