Ako schudnúť s hypotyreózou?

Pokiaľ máte zníženú funkciu štítnej žľazy, chudnutie bude ťažší proces. S našimi tipmi to ale úspešne zvládnete!
Medzi hlavné symptómy zníženej funkcie štítnej žľazy (hypotyreózy) patrí priberanie na váhe, suchá pokožka, časté pocity únavy a vyčerpania, nechuť do jedla, vysoké hladiny cholesterolu, problémy s trávením, sústredením a pamäťou, tiež zvýšená citlivosť na chlad a menštruačné problémy.
Schudnúť s hypotyreózou môže byť náročnejšia úloha, ale nie nemožná. Prečítajte si, ako postupovať.
Užívajte lieky
Najdôležitejším krokom je poctivo brať lieky, ktoré vám lekár na hypotyreózu predpísal. Iba tak udržíte štítnu žľazu skutočne funkčnú a chudnutie bude o niečo ľahšie.
Obmedzte jednoduché sacharidy a cukry
Pri zníženej funkcii štítnej žľazy je dôležité upraviť si jedálniček a prejsť na zdravšie stravovanie. Pokiaľ nechcete pribrať, mali by ste rozhodne obmedziť až vylúčiť konzumáciu jednoduchých cukrov a sacharidov. Nahraďte ich radšej zdravšími verziami (komplexnými cukrami alebo zloženými sacharidmi), ktoré vám dodajú energiu, ale nepridajú na tukových vankúšikoch.
Pohyb je nevyhnutný
Ani zdravý človek neschudne bez dostatočného pohybu. Prispôsobte si ho vašim preferenciám. Môžete hrať kolektívne športy, behať, venovať sa turistike, joge, kardiu alebo posilňovať s činkami. Výber je na vás, dôležité je, aby ste sa hýbali pravidelne a primerane svojmu veku a zdravotnému stavu. Neváhajte sa poradiť aj s vašim lekárom.
Vymeňte klasické oleje za zdravšie verzie
využite najmä kokosový a kvalitný olivový olej. Ich zloženie napomáha fungovaniu štítnej žľazy a okrem toho pomáhajú celkovo pri chudnutí.
Čítajte: Štítna žľaza: 5 symptómov, ktoré naznačujú problém
Denne by ste ale nemali použiť a skonzumovať viac ako tri polievkové lyžice tohto oleja. Nezabúdajte, že napriek zdravému zloženiu je to stále olej, ktorý obsahuje zdravé tuky a aj z tých sa pri nadmernej konzumácii priberá.
Orechy vám pomôžu
Malé jedlá (desiaty a olovranty) počas dňa vám pomôžu udržať chuť vyjedať na uzde a súčasne podporia činnosť metabolizmu. Najlepšie sú v tomto prípade orechy. Sú zdravé a obsahujú selén, ktorý štítna žľaza potrebuje. Vyskúšajte para orechy, mandle, kešu alebo vlašské orechy.
Čítajte: Štítna žľaza: 4 jednoduché spôsoby, ako zlepšiť jej funkciu
S ich množstvom to ale netreba preháňať. Dve hrste denne by malo byť vaše maximálne možstvo.
Nezabudnite na jablčný ocot
Obyčajný kvalitný jablčný ocot vám môže výrazne pomôcť pri hypotyreóze aj chudnutí. Dokáže totiž regulovať hormóny v štítnej žľaze. Okrem toho napomáha činnosti metabolizmu a detoxikácii organizmu.
Čítajte: 8 varovných príznakov poruchy štítnej žľazy
Vlejte dve lyžice jablčného octu do pohára teplej vody. Podľa chuti pridajte aj trochu medu, dôkladne premiešajte a vypite.
Odporúčame vám túto zmes pravidelne piť dvakrát denne.
Trápi aj vás znížená funkcia štítnej žľazy? Ako bojujete s jej nepríjemnými symptómami?

Pozor na alkohol v teplom počasí. Jeho účinok je iný ako v zime
Vyššie teploty a dlhšie dni ovplyvňujú aj spôsob, akým telo spracúva skonzumovaný alkohol.

Farmaceutka varuje: Tento bežný liek môže zvyšovať riziko demencie
Bežný liek na alergiu môže zvyšovať riziko vážneho ochorenia.

Štúdia šokovala: Takto reálne vplýva kanabis na rakovinu
Výskumníci sa pozreli na účinky marihuany na rozvoj rakoviny hrubého čreva.

Priznanie lekára: Pri tomto vitamíne som sa mýlil, odhalili to krvné testy
Napriek zdravej strave mal lekár vážny deficit a vyzval ostatných, aby si nechali urobiť testy na hladinu tohto vitamínu.

Prečo vakcíny fungujú najlepšie pri aplikovaní do tej istej ruky?
Očkovanie a aplikovanie posilňujúcich dávok do tej istej ruky má svoje výhody.