7 mýtov o tom, ako si udržať štíhlu postavu

Nepodľahnite týmto populárnym mýtom, ak si chcete skutočne udržať štíhlu a fit postavu!
Zdá sa, že ľudia sú ochotní veriť mnohým mýtom, ak ide o získanie štíhlej a zdravej postavy. Nenechajte sa nachytať! Pripravili sme pre vás sedem najväčších mýtov, ktorým by ste mali prestať veriť.
Z tukov sa priberá
Keďže sa nám vytvárajú „tukové vankúšiky“ a máme „tukové zásoby“, musíme ho automaticky vylučovať z jedálnička, ak chceme byť štíhli? Opak je pravdou, nielen z tuku, ale z každej suroviny, ktorej skonzumujeme priveľa, priberáme. Naviac, tuk zo zdravých zdrojov, napríklad z avokáda, olivového oleja alebo orechov, je dôležitou súčasťou výživy pre telo. Vďaka nemu získate pocit sýtosti a veľa prospešných látok pre srdce, telo aj mozog.
Čítajte: Ovocie, ktoré pomáha chudnúť: Avokádo
Výrobky „bez tuku“ sú zdravé
Dávajte si pozor na lákavé potraviny s nálepkami „light“ alebo „bez tuku“. Odobraný tuk sa síce skutočne môže prejaviť na počte kalórií, no niečo ho musí nahrádzať, aby si potravina uchovala výraznú chuť. Často to býva zvýšený obsah cukru alebo sodíka.
Cvičenie musí bolieť
Určitá svalovica po cvičení je prirodzeným príznakom toho, že svaly pracovali a postupne mocnejú. Vykonávať cviky by vás ale rozhodne nemalo priveľmi bolieť. Ak tomu tak je, uberte na rýchlosti alebo váhe a zapracujte na technike, akou cvik vykonávate.
Musíte vypiť 8 pohárov vody denne
Pitný režim je veľmi dôležitý a ešte stále pomerne podceňovaný. No na populárnom mýte o ôsmich pohárov vody denne nie je nič magické ani vedecky overené. Jednoducho sa snažte vypiť zhruba dva až tri litre tekutín denne.
Čítajte: Ako piť vodu, aby ste z nej mali čo najväčší úžitok
Na cvičenie ste už príliš starý
Ešte stále si veľa ľudí myslí, že pokiaľ človek nešportoval počas mladosti, v starobe by s tým nemal a ani nepotrebuje začínať. Pravdou je, že pohyb sa dá prispôsobiť každému veku a nezáleží na tom, či začnete hoci aj v 70-tke, na zdraví sa to prejaví priaznivo.
Pohár červeného vína denne predĺži váš život
Kvalitné červené víno má vďaka obsahu resveratrolu skutočne pozitívny vplyv na naše srdce. Na získanie tohto benefitu ale musíme skutočne skonzumovať iba malé množstvo červeného vína.
Týmto mýtom by sme sa vo všeobecnosti riadiť nemali. Málokto totiž ostane skutočne iba pri jednom poháriku a takáto konzumácia alkoholu sa naopak spája s poruchami spánku a rozvíjaním depresie.
Cvičenie je o chudnutí
Cvičenie a pohyb prinášajú množstvo benefitov. Udržiavajú nás v kondícii, posilňujú svaly a predlžujú náš život. Ale cvičenie nie je o primárnym kľúčom ku chudnutiu. Pohybom samotným jednoducho nikdy nespálime všetky kalórie. Pri chudnutí je omnoho dôležitejšia zmena jedálničku, najmä nižší príjem kalórií, než sme schopní následne spáliť.
Čítajte: Kam putuje tuk, ktorý schudneme?
Ktorému z týchto mýtov ste verili?

Pozor na alkohol v teplom počasí. Jeho účinok je iný ako v zime
Vyššie teploty a dlhšie dni ovplyvňujú aj spôsob, akým telo spracúva skonzumovaný alkohol.

Farmaceutka varuje: Tento bežný liek môže zvyšovať riziko demencie
Bežný liek na alergiu môže zvyšovať riziko vážneho ochorenia.

Štúdia šokovala: Takto reálne vplýva kanabis na rakovinu
Výskumníci sa pozreli na účinky marihuany na rozvoj rakoviny hrubého čreva.

Priznanie lekára: Pri tomto vitamíne som sa mýlil, odhalili to krvné testy
Napriek zdravej strave mal lekár vážny deficit a vyzval ostatných, aby si nechali urobiť testy na hladinu tohto vitamínu.

Prečo vakcíny fungujú najlepšie pri aplikovaní do tej istej ruky?
Očkovanie a aplikovanie posilňujúcich dávok do tej istej ruky má svoje výhody.