• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 28.11.2020Meniny má Henrieta
Bratislava

Poznáte najúčinnejšie prírodné antibiotiká?

  • 18:20 06.06.2016
  • Bratislava
Poznáte najúčinnejšie prírodné antibiotiká?

Prinášame vám zoznam toho najlepšieho, čo mám príroda dala - týchto 8 surovín funguje ako veľmi účinné prírodné antibiotikum.

Na rozdiel od syntetických antibiotík, tieto prírodné prostriedky budú spolu s baktériami ničiť aj vírusy a plesne. Ak vám teda lekár predpísal užívanie antibiotík, po konzultácii by ste k liečbe mohli pridať aj tieto prírodné lieky, ktoré vám pomôžu chorobu úspešne prekonať.

Cesnak

Je to najsilnejšie prírodné antibiotikum, ktoré rovnako silne účinkuje na baktérie, vírusy aj plesne. Vďačí za to alicínu, čo je zlúčenina síry. Okrem toho ale cesnak obsahuje veľa vitamínov a minerálov, ktoré prospievajú našej imunite celkovo. Jeho konzumácia pomáha tiež ničiť parazitov v tráviacom trakte. Môžete ho teda jesť surový, ale keďže mnohým ľuďom takto vyvoláva ťažobu na žalúdku, môžete si ho zaobstarať vo forme doplnku stravy.

Čítajte: Zabudnite na antibiotiká, zvoľte tieto prírodné prostriedky

Med

Kombinuje v sebe protizápalové, antiseptické a antibakteriálne účinky. Med je schopný s infekciami bojovať na viacerých úrovniach, takže je mikróby je omnoho ťažšie si vyvinúť rezistenciu.

Med obsahuje jedinečnú kombináciu peroxidu vodíka, kyselín, vysokej koncentrácie cukru a polyfenolov, ktoré v takomto zložení dokážu zabíjať baktérie. Ak z neho ale chcete vyťažiť čo najviac, užívajte iba skutočne kvalitný med.

Čítajte: Šesť mýtov o antibiotikách

Oreganový olej

Pôsobí aj na baktérie, ktoré si vyvinuli rezistenciu voči bežným liečivám. Jeho účinnou zložkou je karvakrol, ktorý bojuje s infekciami rovnako účinne, ako antibiotiká. Má tiež antiseptické a protiplesňové vlastnosti. Olej vám odporúčame používať aj na naparovanie (nakvapkáte niekoľko kvapiek do horúcej vody a budete vdychovať) pri infekciách dýchacích ciest.

Kurkuma

Podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu a tiež pomáha v boji proti bakteriálnym ochoreniam. Jej účinná zložka je kurkumín. Môžete ju konzumovať vo forme nápoja tak, že do pohára vody alebo mlieka primiešate lyžičku kurkumy v prášku. Inou možnosťou je konzumovať ju vo forme tabliet.

Extrakt z olivových listov

Je veľmi účinný proti bakteriálnym infekciám a má protizápalové účinky. Okrem toho bojuje aj proti pôsobeniu voľných radikálov. Extrakt najčastejšie dostanete vo forme výživového doplnku alebo oleja. Užívajte ho až po konzultácii s lekárom.

Echinacea

Používa sa na liečbu rán, ale tiež na posilnenie imunity. Masť z tejto byliny je účinná aj pri liečbe ekzémov. Ak ju chcete užívať vnútorne, vypite denne jednu až dve šálky. Pozor! Echinaceu neužívajte vnútorne dlhšie ako 10 dní za sebou. Tiež nie je vhodná pre ľudí, ktorí majú autoimunitné ochorenia.

Čítajte: Ako si vyrobiť vlastné prírodné antibiotikum

Zázvor

Jeho prírodné antibiotické účinky pomáhajú predchádzať a tiež liečiť mnohé ochorenia. Čerstvý zázvor má antibiotický účinok najmä na potravinové patogény, napríklad salmonelu. Pôsobí antibakteriálne voči respiračným a mnohým ďalším infekciám. Odporúčame vám teda piť pravidelne čaj z čerstvého zázvoru alebo ho v menšom množstve konzumovať surový.

Čítajte: Najlepšie prírodné proti-vírusové liečby

Výťažok z grapefruitových jadier

Funguje ako prírodné antiseptikum a má tiež protiplesňové a protivírusové vlastnosti. Podľa viacerých štúdií dokáže bojovať až s 800 rôznymi vírusmi a baktériami a porazí vyše 100 húb a parazitov. Okrem toho je tento výťažok plný antioxidantov, ktoré stimulujú prirodzenú obranyschopnosť organizmu. Rozlišujte ale medzi tým, či je výťažok určený na vnútorné alebo vonkajšie užitie a dávkujte ho podľa návodu.

Ak vám lekár predpísal antibiotiká alebo inú liečbu, dodržiavajte ju. Prírodné suroviny majú slúžiť iba ako doplnková liečba, nie jej náhrada!

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DK, webmd.com, top10homeremedies.com, Foto: shutterstock.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Tento populárny nápoj dokáže bojovať proti cukrovke 2. typu

Tento populárny nápoj dokáže bojovať proti cukrovke 2. typu

DNES - 8:09Zdravie

Nápoj môže predchádzať vzniku cukrovky vďaka kontrole glukózy v krvi.

5 spôsobov, ako sa zbaviť tuku na chrbte

5 spôsobov, ako sa zbaviť tuku na chrbte

DNES - 7:12Zdravie

Chrbát patrí k partiám, z ktorých sa najťažšie chudne. Dodržujte týchto 5 zásad, a uvidíte, že chudnutie pre vás bude hračka.

Chirurgické rúško vám poslúži aj viackrát. Takto by mala vyzerať správna starostlivosť

Chirurgické rúško vám poslúži aj viackrát. Takto by mala vyzerať správna starostlivosť

20:40 23.11.2020Zdravie

Po použití ho netreba hneď vyhodiť. Takto sa starajte o chirurgické rúško, ak ho chcete opätovne používať.

5 zlozvykov, ktorými škodíte zdraviu svojich nôh

5 zlozvykov, ktorými škodíte zdraviu svojich nôh

19:37 22.11.2020Zdravie

Ochráňte zdravie a vzhľad svojich dolných končatín, a vyhnite sa týmto zlozvykom.