• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 18.5.2025Meniny má Viola
Bratislava

Cyklista Yates bol pozitívne testovaný na terbutalín

  • 15:39 29.04.2016
  • Londýn
Cyklista Yates bol pozitívne testovaný na terbutalín

Doping u dvadsaťtriročného cyklistu potvrdil aj jeho tím Orica-GreenEDGE, ktorý zobral plnú zodpovednosť za dopingový nález.

Britský cyklista Simon Yates mal po 6. etape pretekov Paríž-Nice pozitívny test na zakázanú látku terbutalín. Podľa vyjadrenia Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) ale môže súťažiť ďalej, keďže užitie tejto látky nevedie k suspendácii a Yatesov prípad bol iba administratívnou chybou.

Doping u dvadsaťtriročného cyklistu potvrdil aj jeho tím Orica-GreenEDGE, ktorý zobral plnú zodpovednosť za dopingový nález. Zodpovednosť za prehrešok má na svedomí tímový lekár, ktorého obvinili z toho, že zabudol požiadať o lekársku výnimku na astmatický inhalátor pre Yatesa.

Bývalý majster sveta v dráhovej cyklistike z roku 2013 patril k horúcim želiezkam britského tímu pred OH v Riu de Janeiro. "Britská cyklistická federácia informovala Medzinárodnú cyklistickú úniu o porušení antidopingového pravidla na základe pretekárskej vzorky, ktorá bola zistená u britského cyklistu," uvádza sa v oficiálnom prehlásení zástupcov britskej cyklistiky.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Slovenskí hokejisti zdolali v 2. zápase kvalifikácie Maďarsko

Slovenskí hokejisti zdolali v 2. zápase kvalifikácie Maďarsko

20:39 30.08.2024Športové

Slovenskí hokejisti uspeli vo svojom druhom zápase na finálovom kvalifikačnom turnaji o ZOH 2026.

Futbalový šampionát v roku 2025 sa uskutoční na Slovensku

Futbalový šampionát v roku 2025 sa uskutoční na Slovensku

18:05 25.01.2023Športové

Majstrovstvá Európy futbalistov 21 rokov sa v roku 2025 uskutočnia na Slovensku. Rozhodol o tom Výkonný výbor Európskej futbalovej únie na stredajšom zasadnutí vo švajčiarskom Nyone.

Vlhová viedla po 1. kole obr. slalomu:

Vlhová viedla po 1. kole obr. slalomu: "Veľmi ťažké podmienky"

11:35 10.12.2022Športové

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa usadila na čele po 1. kole sobotného obrovského slalomu Svetového pohára.

Verstappen vybojoval na záver sezóny F1 v Abú Zabí 15. víťazstvo

Verstappen vybojoval na záver sezóny F1 v Abú Zabí 15. víťazstvo

16:10 20.11.2022Športové

Holandský pretekár Max Verstappen z tímu Red Bull zvíťazil na Veľkej cene Abú Zabí, záverečných 22. pretekoch sezóny F1.

Vlhová priznala, že po tomto momente uvažovala o konci kariéry

Vlhová priznala, že po tomto momente uvažovala o konci kariéry

16:21 15.11.2022Športové

"Cítila som sa úplne prázdna,“ uviedla Vlhová pre Blick.