VIDEO: Hokejisti Columbusu vyhrali na ľade Buffala 4:1

V dueli dvoch tímov bez šance postúpiť do vyraďovačky sa na triumfe hostí podieľal fínsky brankár Joonas Korpisalo 34 úspešnými zákrokmi.
Columbus rozhodol o svojom triumfe v rozpätí 129 sekúnd na konci druhej časti hry, keď skórovali Nick Foligno a Dalton Prout. Za domácich zaznamenal jediný presný zásah nováčik Sam Reinhart a Buffalo tak ukončilo svoju trojzápasovú sériu víťazstiev. V konečnej tabuľke tak Sabres neskončia vyššie ako na 22. mieste. V bránke domácich debutoval Jason Kasdorf, okrem neho si prvý profiligový štart pripísali aj jeho spoluhráči Evan Rodrigues a Cole Schneider.
Saad dosiahol hranicu 30 presných zásahov za sezónu rovnako ako jeho kolega Boone Jenner a Blue Jackets tak majú prvýkrát v klubovej histórii dvoch tridsaťgólových kanonierov v jednom ročníku. "Ani som o tom nevedel, až potom mi to niekto prišiel povedať. Je to skvelé, že sme sa zapísali do histórie. Navždy si to budem pamätať," povedal pre zámorské médiá po zápase Saad. Pochválil ho aj kouč John Tortorella: "Je to chlapík, ktorý dokáže byť pred bránkou súpera veľmi nebezpečný. Je našou budúcnosťou."
Brankár Buffala Kasdorf nebude na debut spomínať v najlepšom. "Musím sa zlepšiť. Boli tam aj góly, ktoré by som mal normálne chytiť. Jednoducho si musím zvyknúť, že treba byť ešte rýchlejší," uviedol po poslednom domácom stretnutí Sabres v tejto sezóne. Na oba tímy čaká rozlúčka v sobotu - Buffalo sa predstaví na ľade New Yorku Islanders a Columbus hostí Chicago Blackhawks.
NHL - sumár:
BUFFALO SABRES – COLUMBUS BLUE JACKETS 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Góly: 34. Reinhart (Eichel, Moulson) – 19. Calvert (Dubinsky, Murray), 36. Foligno (Jenner, Anderson), 38. Prout (Karlsson), 46. Saad (Wennberg, Bjorkstrand). Brankári: Kasdorf - Korpisalo, strely na bránku: 35:30, 19.070 divákov

Slovenskí hokejisti zdolali v 2. zápase kvalifikácie Maďarsko
Slovenskí hokejisti uspeli vo svojom druhom zápase na finálovom kvalifikačnom turnaji o ZOH 2026.

Futbalový šampionát v roku 2025 sa uskutoční na Slovensku
Majstrovstvá Európy futbalistov 21 rokov sa v roku 2025 uskutočnia na Slovensku. Rozhodol o tom Výkonný výbor Európskej futbalovej únie na stredajšom zasadnutí vo švajčiarskom Nyone.

Vlhová viedla po 1. kole obr. slalomu: "Veľmi ťažké podmienky"
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa usadila na čele po 1. kole sobotného obrovského slalomu Svetového pohára.

Verstappen vybojoval na záver sezóny F1 v Abú Zabí 15. víťazstvo
Holandský pretekár Max Verstappen z tímu Red Bull zvíťazil na Veľkej cene Abú Zabí, záverečných 22. pretekoch sezóny F1.

Vlhová priznala, že po tomto momente uvažovala o konci kariéry
"Cítila som sa úplne prázdna,“ uviedla Vlhová pre Blick.