• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 13.5.2025Meniny má Servác
Bratislava

Kurz eura pokračuje v raste a pohybuje sa vysoko nad 1,13 USD/EUR

  • 19:18 30.03.2016
  • Frankfurt nad Mohanom
Kurz eura pokračuje v raste a pohybuje sa vysoko nad 1,13 USD/EUR

Od Yellenovej prejavu v utorok večer vyskočil kurz spoločnej európskej meny viac než o 1 cent.

Kurz spoločnej európskej meny nadviazal na utorkové (29. 3.) zisky a pohybuje sa už vysoko nad úrovňou 1,13 USD/EUR. Informovala o tom agentúra DPA.

Euro podporili opatrné vyhlásenia šéfky americkej centrálnej banky (Fed) Janet Yellenovej ohľadom budúceho zvyšovania úrokových sadzieb v USA. Kurz eura vzrástol nad 1,13 USD/EUR a popoludní sa dostal až na 1,1365 USD/EUR, čo bolo najviac od februára. Európska centrálna banka (ECB) stanovila dnes napoludnie referenčný kurz na 1,1324 (v utorok: 1,1194) USD/EUR.

Od Yellenovej prejavu v utorok večer vyskočil kurz spoločnej európskej meny viac než o 1 cent. Šéfka Fedu uviedla, že centrálna banka bude úrokové sadzby zvyšovať len postupne. Vyhliadky, že Fed počká s ďalším sprísnením menovej politiky, oslabili dolár, čo naopak viedlo k zvýšeniu kurzu eura. Podľa expertky Commerzbank Thu Lan Nguyenovej na trhu je teraz jasné, že "úrokové sadzby v USA sa tak rýchlo nezvýšia".

Dnes popoludní zabránila v ďalšom posilňovaní eura pozitívna správa z amerického trhu práce. Podľa spoločnosti ADP sa v marci v súkromnom sektore v USA vytvorilo 200.000 pracovných miest, čo je viac, než očakávali experti. Naopak, zrýchlenie inflácie v Nemecku nedokázalo výraznejšie podporiť spoločnú menu.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Novak: Rusko má zásoby uhlia, ktoré mu postačujú na viac ako 500 rokov

Novak: Rusko má zásoby uhlia, ktoré mu postačujú na viac ako 500 rokov

VČERA - 15:59Ekonomické

Rusko má zásoby uhlia, ktoré mu vystačia na viac ako 500 rokov, napísal podpredseda ruskej vlády Alexander Novak v článku pre časopis Energy Policy.

Schnabelová: ECB by mala držať úroky blízko súčasných úrovní

Schnabelová: ECB by mala držať úroky blízko súčasných úrovní

VČERA - 15:05Ekonomické

Európska centrálna banka by mala prestať znižovať náklady na pôžičky, keďže turbulencie v globálnej ekonomike podporujú cenové tlaky.

Apple zvažuje zvýšiť ceny iPhonov

Apple zvažuje zvýšiť ceny iPhonov

VČERA - 15:02Ekonomické

Spoločnosť Apple zvažuje zvýšenie cien svojho nadchádzajúceho radu iPhonov, ktoré plánuje uviesť na trh tento rok na jeseň.

Európu môže opustiť veľká automobilka

Európu môže opustiť veľká automobilka

VČERA - 13:57Ekonomické

Nemeckému závodu hrozí štrajk, automobilka môže celkom opustiť Európu.

SaS vyzýva Šutaja Eštoka na ukončenie tendra na počítače

SaS vyzýva Šutaja Eštoka na ukončenie tendra na počítače

VČERA - 13:45Ekonomické

Opozičná strana SaS vyzýva ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka na ukončenie tendra na nové počítače.