Od sezóny 2016/17 odštartuje v Európe basketbalová Liga majstrov

Nová súťaž nebude mať podľa zástupcov dopad na účinkovanie klubov v domácich súťažiach, v prvom rade totiž pôjde o ochranu národných líg a podporu reprezentácie.
Prvý krok k novovzniknutej súťaži uskutočnili v ženevskej centrále FIBA, kde zástupcovia z Belgicka, Česka, Francúzska, Grécka, Izraelu, Nemecka, Litvy, Poľska, Talianska a Turecka potvrdili dohodu o inovatívnom rovnocennom partnerstve medzi FIBA a európskymi basketbalovými ligami.
Táto dohoda odštartuje novú éru vzťahov medzi národnými federáciami a ligami v Európe. Prvým krokom novozvoleného vedenia ligy bude riešiť organizáciu súťaže, nábor zamestnancov a využívanie "know-how" zakladateľov Ligy majstrov.
Nová súťaž nebude mať podľa zástupcov dopad na účinkovanie klubov v domácich súťažiach, v prvom rade totiž pôjde o ochranu národných líg a podporu reprezentácie. Spustenie basketbalovej Ligy majstrov je na programe 21. mája v Paríži.

Slovenskí hokejisti zdolali v 2. zápase kvalifikácie Maďarsko
Slovenskí hokejisti uspeli vo svojom druhom zápase na finálovom kvalifikačnom turnaji o ZOH 2026.

Futbalový šampionát v roku 2025 sa uskutoční na Slovensku
Majstrovstvá Európy futbalistov 21 rokov sa v roku 2025 uskutočnia na Slovensku. Rozhodol o tom Výkonný výbor Európskej futbalovej únie na stredajšom zasadnutí vo švajčiarskom Nyone.

Vlhová viedla po 1. kole obr. slalomu: "Veľmi ťažké podmienky"
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa usadila na čele po 1. kole sobotného obrovského slalomu Svetového pohára.

Verstappen vybojoval na záver sezóny F1 v Abú Zabí 15. víťazstvo
Holandský pretekár Max Verstappen z tímu Red Bull zvíťazil na Veľkej cene Abú Zabí, záverečných 22. pretekoch sezóny F1.

Vlhová priznala, že po tomto momente uvažovala o konci kariéry
"Cítila som sa úplne prázdna,“ uviedla Vlhová pre Blick.