Ľudovít Kaník v RTVS oznámil, že jeho strana odstupuje z volieb

Kaník už v minulosti so svojou stranou z parlamentných volieb odstúpil, Demokratická strana sa vtedy vzdala v prospech SDKÚ.
Líder strany Demokrati Slovenska - Ľudovít Kaník včera v predvolebnej diskusii RTVS oznámil, že jeho strana odstupuje z volieb. Zároveň uviedol, že svojim voličom odporučia hlasovať za iný pravicový subjekt, jeho meno však nešpecifikoval.
Kaník oznámi ďalší postup na tlačovej konferencii v utorok (1.3.).
Strana Demokrati Slovenska - Ľudo Kaník vznikla premenovaním strany Prosperita Slovenska. Kaník sa s ňou rozhodol kandidovať do parlamentných volieb. O zápise do registra informoval Ľudovít Kaník na tlačovej konferencii v parlamente 11. decembra 2015.
Strana Demokrati Slovenska - Ľudovít Kaník sa mala pôvodne volať Demokratická skupina - spolupráca, dôvera, kompetencia, úspech (DS-SDKÚ). Pre iné pomenovanie sa rozhodol pre obštrukcie pri zmene názvu a nedostatok času pred voľbami.
V minulosti už strana pod vedením Ľudovíta Kaníka podobné rozhodnutie urobila. Demokratická strana v roku 2002 odstúpila z parlamentných volieb v prospech SDKÚ Mikuláša Dzurindu. Kaník to vtedy oznámil v rámci diskusného Okrúhleho stola Slovenskej televízie.
TASR 16. septembra 2002 informovala: "Slovenská demokratická a kresťanská únia (SDKÚ) poskytne Demokratickej strane (DS) pätinu štátneho príspevku, ktorý pravdepodobne získa na úhradu volebných výdavkov za parlamentné voľby. Zaviazala sa k tomu v zmluve o spolupráci medzi SDKÚ a DS, podpísanej predsedami oboch subjektov Mikulášom Dzurindom a Ľudovítom Kaníkom v sobotu 14. septembra. Pätina príspevku má slúžiť občianskym demokratom ako úhrada výdavkov na volebnú kampaň a SDKÚ ju má zaplatiť do 15 dní od prijatia príspevku. Zmluvu dnes zverejnili na internetovej stránke SDKÚ."
Táto dohoda medzi Demokratickou stranou a SDKÚ bola začiatkom procesu, ktorý nakoniec viedol k ich fúzii a vzniku SDKÚ-DS. Demokratická strana v roku 2002 v prieskumoch dlhodobo nedosahovala ani tri percentá a rozhodnutie odstúpiť z volieb bolo odôvodnené potrebou zabrániť prepadu pravicových hlasov. Napriek tomu ho ostro odsúdila časť členov strany, vrátane jej predchádzajúceho predsedu Jána Langoša.
TASR s odvolaním na zdroje televízie Markíza 17. septembra 2002 informovala, že "podľa J. Langoša bolo toto rozhodnutie teatrálne a zbytočné. Langoš dodal, že podľa neho predsedníctvo strany nemalo od kongresu žiadny mandát, konalo utajene a samotné rozhodnutie bolo podľa neho motivované iba peniazmi, ktoré DS dostane od SDKÚ". Agentúra vtedy uviedla aj reakciu Kaníka, podľa ktorej "Kaník tvrdí, že súhlas kongresu na takýto krok nepotreboval".

M. Šutaj Eštok: Ak by médiá presunuli diskusie na iný deň, budem to rešpektovať
Politici by nemuseli Slovensko otravovať hádkami v nedeľu. Myslí si to šéf koaličného Hlasu-SD a minister vnútra Matúš Šutaj Eštok.

Prezident sa ešte nerozhodol, či podpíše novelu o neziskových organizáciách
Prezident SR Peter Pellegrini sa ešte nerozhodol, či podpíše novelu zákona o neziskových organizáciách.

Gröhling: Fico chce v strachu obmedzovať politické diskusie
Šéf SaS Branislav Gröhling nesúhlasí s návrhom premiéra Roberta Fica (Smer-SD) o dohode na zrušení nedeľných politických diskusií.

MS navrhuje prenájom elektronických náramkov, chce ušetriť na monitorovaní osôb
Technické prostriedky na výkon kontroly odsúdených a obvinených by štát nemusel len nakupovať, ako je tomu doteraz, ale si ich aj dodávateľsky vypožičať.

SaS podala na GP podnet pre postup Rady STVR, týka sa zabezpečenia verejnosti
Opozičná strana SaS podala na Generálnu prokuratúru SR podnet na preskúmanie zákonnosti postupu Rady Slovenskej televízie a rozhlasu pri zabezpečení verejnosti jej rokovania.