• Články
 • Internet
 • Mapy
 • Recepty
Utorok, 20.4.2021Meniny má Marcel
Bratislava

8 tipov, ako získať ploché brucho

 • 19:28 29.02.2016
 • Bratislava
8 tipov, ako získať ploché brucho

Zabudnite na vťahovanie a schovávanie brucha. Existujú účinnejšie a dlhodobé spôsoby, ako poraziť pneumatiku okolo pása. Vyskúšajte tieto tipy.

 • Zjedzte niečo medzi treťou a štvrtou hodinou popoludní

Odporúčame doplniť si bielkoviny práve počas týchto hodín, či už proteínovou tyčinkou alebo konzumáciou orechov s jablkom. Tento olovrant vám pomôže naštartovať metabolizmus a udržať v rovnováhe hladinu cukru v krvi. Čím menšie nerovnováhy v inzulíne, tým menej tuku sa vám bude ukladať v páse.

Čítajte: Čo sa deje s telom, keď prestaneme jesť mäso?

 • Pozor na cukor

Ak sa vyhnete konzumácii umelých sladidiel, pomôže to vašej hladine inzulínu v krvi. A súčasne tak budete stimulovať tvorbu glukagónu, čo je hormón, ktorý je dôležitý pri spaľovaní tuku, najmä toho v oblasti pása a brucha.

 • Poriadne prežúvať

Trávenie začína už v ústnej dutine. Práve preto je dôležité dôkladne prežúvať. Tak sa totiž môžete vyhnúť nepríjemnému nafukovaniu, ktoré môže viesť k optickému zdaniu, že máte väčšie brucho, než v skutočnosti.

 • Zabudnite na sed-ľah

Sad-ľah je populárny cvik, no k plochému bruchu vám rozhodne stačiť nebude. Okrem toho, že je zameraný iba na niektoré svaly v oblasti brucha, celkovo sú cviky na brucho samé o sebe neefektívne. Ak chcete spáliť tuk okolo pása, musíte sa zbaviť celkových tukových zásob v tele. A to sa dá iba precvičovaním celého tela a správnou stravou. Najskôr teda zaveďte zdravý jedálniček, potom precvičujte kardio a silový tréning celého tela a až nakoniec cvičte cviky zamerané na brušné svaly.

 • Opatrne so soľou

Ak vás trápi nafúknuté brucho, jednou z príčin môže byť vysoký príjem sodíka. Ten sa nachádza nielen v soli, ale je aj skrytý v mnohých potravinách. Podľa možnosti si jedlo nesoľte dodatočne. Ak chcete dosiahnuť výraznejšiu chuť, vyskúšajte koreniny.

Čítajte: Deväť bylín a korenín, ktorými nahradíte soľ

 • Na veľkosti záleží

Veľkosť porcie, ktorú si naložíte, je veľmi dôležitá. Ak chcete poraziť tuk na bruchu, mali by ste konzumovať menšie porcie jedál. Správne ich odhadnúť vám môže pomôcť aj jednoduchá vizualizácia. Porcia ryby alebo mäsa by mala byť veľkosti balíčka kariet, pritom príloha (ryža, zemiaky) by mala mať veľkosť klasickej žiarovky. Ak sa po konzumácii takejto porcie cítite stále hladní, doprajte si zeleninu, najlepšie čerstvú alebo dusenú.

Čítajte: Ako si zmenšiť porcie jedla bez toho, aby sme sa cítili hladní

 • Vytvorte optickú ilúziu

Ak je pneumatika na bruchu vašou slabosťou, vyskúšajte jednoduchý trik – odveďte pozornosť na inú časť tela. Napríklad na dlhé nohy, ramená alebo výstrih. Vyberajte si tiež vhodnejšie oblečenie, ktoré farbou, strihom a materiálom zdôrazní vaše prednosti a opticky zakryje väčšie brucho. Pozor na vzory, ktoré vás zbytočne rozšíria!

 • Smejte sa!

Ak sa vám nechce cvičiť, existuje aj iný spôsob posilňovania brušného svalstva. Je ním obyčajný srdečný smiech. Zakaždým, keď sa rozosmejete, vaše brušné svalstvo pracuje. Dokonca sa začínajú zakladať jóga centrá, kde sa smiech využíva počas cvičenia.

Všetky tieto triky z dlhodobého hľadiska na tuk v oblasti brucha a pása naozaj zaberajú. No nezabudnite ku nim pridať skutočne zdravé stravovanie, životný štýl a tiež pravidelný pohyb. To je najistejšia a dlhodobá cesta, ako budete mať nielen ploché brucho, ale celkovo peknú postavu a zdravý organizmus.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DK, helpguide.org, health.com. Foto: shutterstock.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Stres pred tehotenstvom ovplyvňuje pohlavie dieťaťa

Stres pred tehotenstvom ovplyvňuje pohlavie dieťaťa

19:05 18.04.2021Zdravie

Ženy, ktoré v čase počatia zažívajú stres, majú až dvojnásobne vyššiu šancu, že sa im narodí dieťa s týmto pohlavím.

Správny zvuk budíka dokáže zabrániť pocitu únavy a zlepšiť sústredenosť

Správny zvuk budíka dokáže zabrániť pocitu únavy a zlepšiť sústredenosť

8:22 18.04.2021Zdravie

Melódia budíka dokáže ovplyvniť vašu energiu a zmierniť pocit únavy.

Spánok bez vankúša: 6 následkov, ktoré spozorujete na svojej pokožke

Spánok bez vankúša: 6 následkov, ktoré spozorujete na svojej pokožke

21:14 17.04.2021Zdravie

Možno ste už počuli o tom, že spánok bez vankúša je prospešný pre chrbticu, ale viete, ako vplýva na zdravie vašej pokožky?

Koľkí sedíte pri večeri za stolom? Tento návyk zvyšuje riziko obezity

Koľkí sedíte pri večeri za stolom? Tento návyk zvyšuje riziko obezity

19:33 17.04.2021Zdravie

V boji proti poruchám príjmu potravy vrátane obezity môžu pomôcť správne návyky pri jedení.

3 potraviny, ktoré zabíjajú prospešné baktérie v črevách

3 potraviny, ktoré zabíjajú prospešné baktérie v črevách

8:37 17.04.2021Zdravie

Od zdravia čriev sa odvíja aj zdravie celého tráviaceho traktu, či dokonca psychická pohoda. Pri nevhodne zvolenej strave ho ale viete oslabiť. Tieto jedlá preto treba obmedziť.