Slovenskí hádzanári začali kvalifikáciu MS prehrou v Tuzle

• 22:39 04.11.2015
  • BRATISLAVA

Hádzanárska reprezentácia mužov Slovenska neúspešne vstúpila do bojov o postup na svetový šampionát vo Francúzsku (15. - 29. 1. 2017).

Zverenci trénera Martina Liptáka podľahli v Tuzle v stredajšom stretnutí 1. kola I. fázy kvalifikácie na palubovke Bosny a Hercegoviny 25:29 (14:14) a v tabuľke 1. skupiny figurujú s nulou na konte na 4. mieste.

Duel mal dlho vyrovnaný priebeh, družstvá sa striedali vo vedení, ale Bosniaci v závere odskočili na rozdiel piatich gólov a víťazstvo už nepustili z rúk.

Slováci sa v sobotu 7. novembra predstavia od 18.00 h v zápase 2. kola v Hlohovci proti výberu Kosova, ktorý na úvod podľahol v Gjakove tímu Litvy 26:30 (8:15).

Výsledky - I. fáza kvalifikácie o postup na MS 2017 - 1. skupina - 1. kolo - streda:

TUZLA
Bosna a Hercegovina - Slovensko 29:25 (14:14)
Najviac gólov za Bosnu a Hercegovinu: Prce 8/4
Zostava a góly SR: R. Štochl, Putera - Slaninka, Mazák, Petro, Dudáš 3, T. Urban 1/1, M. Straňovský 5, M. Volentics 1, Antl 8/1, Cs. Szücs ml., G. Vadkerti 1, Pekár, L. Urban 6, Ľ. Ďuriš, Guzy
pok. hody: 4/4 - 2/2, vylúčení: 6 - 6, rozhodovali: Olesen a Gramm Pedersen (obaja Dán.), 5000 divákov

Slováci otvorili gólový účet stretnutia, ale domáci otočili na 2:1 a ako prví išli do dvojgólového vedenia (6:4). O chvíľu neskôr bolo vyrovnané (8:8), ale potom Bosniaci opäť dvakrát ušli na rozdiel dvoch presných zásahov (10:8 a 12:10).

Následne však vyšla slovenskému tímu trojgólová šnúra, vďaka ktorej druhýkrát v zápase naklonil skóre na svoju stranu (13:12). Tesné vedenie však Liptákovi zverenci neudržali a na prestávku išli za nerozhodného stavu.

Po zmene strán začali lepšie domáci (16:14), ale aj v ďalších minútach mala hra vyrovnaný priebeh. Hostia hneď zmazali manko a neskôr opäť otočili stav vo svoj prospech (21:20). Nasledovala rozhodujúca fáza duelu, ktorá vyšla lepšie balkánskemu družstvu. Skórovalo trikrát za sebou a odskočilo na 23:21.

Slovenskí hráči vzápätí skorigovali (23:22), ale zverenci kouča Markoviča potom natiahli svoje vedenie na 27:22 a získali kľúčový náskok. Bosniaci napokon zvíťazili 29:25 a získali dôležité dva body.

Hlas:

Martin Lipták (tréner SR): "Zápas sme stratili nevydarenou päťminútovkou v druhom polčase, keď sme nedokázali ubrániť hráčov súpera. My sme vtedy zahodili šancu, prišli o loptu po prerážaní a tento úsek sme prehrali 0:4, čo sa ukázalo ako rozhodujúce. Je mi to ľúto, lebo chalani plnili naše pokyny a 55 minút sme hrali veľmi dobre. Ten štvorgólový rozdiel nezodpovedá obrazu hry na palubovke, ale dokážem s týmto výsledkom žiť."