• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 24.5.2025Meniny má Ela
14°Bratislava

Gereková chcela s reprezentáciou skončiť, má novú motiváciu

  • 18:48 23.09.2015
  • BRATISLAVA
Gereková chcela s reprezentáciou skončiť, má novú motiváciu

Na sklonku uplynulej sezóny biatlonistka Jana Gereková zvažovala, že odloží lyže a flintu do kúta a rozlúči sa s reprezentačnou kariérou.

Napokon si to skúsená 30-ročná Liptáčka rozmyslela. Počas absenciie Anastasie Kuzminovej líderka ženského tímu SR je po letnej príprave dobre naladená na prechod do súťažnej zimy.

Niekoľko motivačných faktorov

"Odviedla som v príprave veľa dobrej práce na kolieskových lyžiach a zúročila to napríklad na majstrovstvách Česka, kde som zvíťazila. Na majstrovstvách sveta v Rumunsku som preteky nezvládla, ale mala som tam aj zdravotné problémy," uviedla Gereková v rozhovore pre slovenské médiá.

Motivačných faktorov pre devätnástu ženu celkového poradia Svetového pohára 2014/2015 pre pokračovanie v kariére je hneď niekoľko. "Chcem pomôcť k tomu, aby sa naša ženská štafeta dostala na zimné olympijské hry do Pjongčangu. Či tam budem aj ja, je teraz predčasné o tom uvažovať. Ďalšou motiváciou je prekonať svoj bodový zisk z minulej sezóny, ktorá bola mojou najúspešnejšou v kariére. V reprezentačných tímoch nastali organizačné a personálne zmeny, čo je tiež dôvod toho, prečo pokračujem. Samozrejme, rada by som aj obhájila pozíciu kráľovnej biatlonovej stopy," uviedla Gereková.

Zima je odrazom prípravy v lete

Prestížne domáce ocenenie si vybojovala najmä za štyri umiestnenia v elitnej desiatke pretekov Svetového pohára 2014/2015, z ktorých sa vyníma štvrté miesto v šprinte z talianskej Anterselvy. Členka VŠC Dukla Banská Bystrica na vyzvanie porovnala, aký vplyv môže mať kvalitná príprava a letná sezóna na kolieskových lyžiach na výkony počas zimy v zasnežených stopách a na strelniciach často s nevyspytateľným počasím.

"Zima je určitým spôsobom aj odraz kvalitnej prípravy v lete. Vraví sa v našom športe, že zima sa ťa opýta, čo si robil v lete. Je to teda určitý prejav výkonnosti, ale zimný biatlon je zo športového hľadiska predsa len o niečom inom. Keď som zdolala Veroniku Vítkovú a Gabiku Soukalovú v letnom biatlone, neznamená to automaticky, že ich budem porážať aj v zime," vysvetlila Gereková.

Skúsená reprezentantka by privítala, aby sa v čase materskej dovolenky A. Kuzminovej a teda vynútenej súťažnej absencie tejto dvojnásobnej olympijskej šampiónky, začali na Gerekovú výkonnostne doťahovať ďalšie členky reprezentačného tímu. "Keď budú mladé pretekárky dosahovať lepšie výsledky, aj môj odchod zo scény bude plynulejší," naznačila Gereková.
Zdroj: WebNoviny.sk
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Slovenskí hokejisti zdolali v 2. zápase kvalifikácie Maďarsko

Slovenskí hokejisti zdolali v 2. zápase kvalifikácie Maďarsko

20:39 30.08.2024Športové

Slovenskí hokejisti uspeli vo svojom druhom zápase na finálovom kvalifikačnom turnaji o ZOH 2026.

Futbalový šampionát v roku 2025 sa uskutoční na Slovensku

Futbalový šampionát v roku 2025 sa uskutoční na Slovensku

18:05 25.01.2023Športové

Majstrovstvá Európy futbalistov 21 rokov sa v roku 2025 uskutočnia na Slovensku. Rozhodol o tom Výkonný výbor Európskej futbalovej únie na stredajšom zasadnutí vo švajčiarskom Nyone.

Vlhová viedla po 1. kole obr. slalomu:

Vlhová viedla po 1. kole obr. slalomu: "Veľmi ťažké podmienky"

11:35 10.12.2022Športové

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa usadila na čele po 1. kole sobotného obrovského slalomu Svetového pohára.

Verstappen vybojoval na záver sezóny F1 v Abú Zabí 15. víťazstvo

Verstappen vybojoval na záver sezóny F1 v Abú Zabí 15. víťazstvo

16:10 20.11.2022Športové

Holandský pretekár Max Verstappen z tímu Red Bull zvíťazil na Veľkej cene Abú Zabí, záverečných 22. pretekoch sezóny F1.

Vlhová priznala, že po tomto momente uvažovala o konci kariéry

Vlhová priznala, že po tomto momente uvažovala o konci kariéry

16:21 15.11.2022Športové

"Cítila som sa úplne prázdna,“ uviedla Vlhová pre Blick.