• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 27.2.2021Meniny má Alexander
Bratislava

Martina Moravcová odovzdala skúsenosti 185 deťom

  • 12:45 24.08.2015
  • BRATISLAVA
Martina Moravcová odovzdala skúsenosti 185 deťom

Brány Plaveckého kempu Martiny Moravcovej sa pre tento rok síce zatvorili, pre 185 účastníkov sa však zároveň otvorili nové možnosti napredovať a rozvíjať svoj talent. A to vďaka radám a skúsenostiam, ktoré im počas troch týždňov odovzdávala naša najúspešnejšia plavkyňa. Šiesty ročník kempu navyše opäť raz potvrdil, že talent nie je náhoda a treba si ho "vydrieť". Dôkazom toho sú aj štyria súrodenci z rodiny Neufeldovcov, ktorí sa kempu zúčastnili. Do úzkeho výberu mladých talentov sa vďaka Nadácii Poštovej banky dostalo aj šesť detí zo sociálne znevýhodneného prostredia.

V poradí 6. ročníka Plaveckého kempu Martiny Moravcovej sa zúčastnila aj štvorica súrodencov z Košíc. Tobiáš, Lea, Klára a Matilda Neufeldovi sa vystriedali v troch turnusoch odstupňovaných vekom plavcov. Hoci sa súrodenci v minulosti venovali gymnastike, dnes všetci plávajú. "Účasť v kempe Martiny Moravcovej a osobné stretnutie s plaveckou legendou pre všetkých štyroch znamená nesmierne veľa. Možnosť nechať sa viesť, čerpať vedomosti, trénovať pod dohľadom našej najúspešnejšej plavkyne bolo úžasné a inšpiratívne. Rovnako tak aj prístup a informácie, ktoré získali od ďalších skvelých trénerov počas kempu," vysvetlil otec štyroch plaveckých talentov Richard Neufeld, ktorý netajil spokojnosť a radosť.

Štvorica Košičanov sa kempu pod vedením Martiny Moravcovej zúčastnila prvýkrát, no možnosť vrátiť sa aj na budúci rok by uvítali s veľkým nadšením. Spomedzi súrodencov dosiahla zatiaľ najväčší úspech Matilda, ktorá sa môže po dvoch rokoch plávania pochváliť titulom majsterky Slovenska na 200 metrov prsia. Tiež má niekoľko strieborných a bronzových umiestnení v ďalších plaveckých disciplínach. "Verím, že aj pre ostatné naše deti prídu čoskoro medailové chvíle. Dúfam, že mali počas kempu uši otvorené a dobre počúvali všetko, čo im Martina Moravcová povedala a odovzdala zo svojho talentu a skúseností. Teraz musia tieto vedomosti aplikovať aj počas tréningov vo svojom klube," uzavrel hrdý otec Richard Neufeld.

Dôležité informácie o športovej psychológii od tých najlepších odborníkov obohatila Martina svojimi praktickými skúsenosťami. Zaujímavým bodom pri výuke plaveckých techník boli aj ukážky videonahrávok svetoznámych plavcov. Vďaka nim môžu nádejní športovci lepšie porozumieť tomu, ako vyzerá správna technika. Náročný tréningový program mali talentovaní plavci doplnený aj o pilates, či pestré voľnočasové aktivity.

"S priebehom kempu som bola veľmi spokojná. Mali sme šikovné deti, ktoré boli veľmi snaživé. Verím, že každý účastník si odniesol nielen plavecké poznatky do budúcoročnej sezóny, ale aj pekné zážitky a spomienky. V tomto ročníku nás prišli podporiť odborníci MUDr. Katarína Bergendiová a MUDr. Igor Bukovský. Tých najstarších prišiel pozdraviť a ukázať im svoje plavecké umenie náš najlepší mužský prsiarsky reprezentant Tomáš Klobučník. Ďakujem za výbornú spoluprácu celému trénerskému kolektívu. Bol to ďalší vydarený ročník kempu," uzavrela Martina Moravcová.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WBN/PR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Hon na Marpa s novými československými tankami v hre World of Tanks Blitz

Hon na Marpa s novými československými tankami v hre World of Tanks Blitz

15:04 24.02.2021Tlačové správy

Do World of Tanks prichádzajú československé vozidlá a nový ambasádor.

Dámske svetre, bundy a kabáty ideálne na prechod zo zimy do jari

Dámske svetre, bundy a kabáty ideálne na prechod zo zimy do jari

0:01 04.02.2021Tlačové správy

Možno sa to ešte nezdá, ale pomaličky sa blíži jar a počasie začne byť o chvíľu premenlivé. Nezaškodí preto sa už teraz začať pripravovať na novú sezónu, nech vás nič nezaskočí a do každej situácie môžete zo skrine vytia

Rambo, Snake a Braddock prichádzajú do World of Tanks Console

Rambo, Snake a Braddock prichádzajú do World of Tanks Console

14:05 15.12.2020Tlačové správy

World of Tanks Console prichádza s najväčšou aktualizáciu od svojich počiatkov a predstaví akčných hrdinov Ramba, Snakea a Braddocka.

História Max Factor

História Max Factor

9:16 09.12.2020Tlačové správy

“Make-up je dokonalý vtedy, keď nie je vidieť že ho máte na sebe.“ Max Factor

World of Tanks Console zahajuje 1. sezónu - SummerSlam!

World of Tanks Console zahajuje 1. sezónu - SummerSlam!

14:23 27.07.2020Tlačové správy

Wargaming a World of Tanks Console v spolupráci s WWE (World Wrestling Entertainment) oznamujú aktualizáciu 5.0 začatím 1. sezóny - World of Tanks: SummerSlam!